Od dziś, już bez konieczności łamania przepisów ruchu drogowego, kierowcy mogą zawracać na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego – Traugutta – Nitschmanna. Wielu z nich zmiana ta zapewne ucieszy. W ten sposób skróci się droga m.in. do budynku elbląskiego ratusza.
Po przebudowie ul. Grota Roweckiego, zawracanie możliwe było wyłącznie na skrzyżowaniu z ulicami Bema i Chocimską oraz z ulicami Hetmańską i 12 Lutego. Po oddaniu do użytku skrzyżowania Grota Roweckiego – Traugutta – Nitschmanna, kierowcy nagminnie łamali przepisy zawracając w stronę Urzędu Miejskiego.
Na początku roku, skrzyżowanie to było poddane obserwacji poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz analizie faktycznego natężenia, w związku z napływającymi uwagami dotyczącymi wprowadzenia możliwości zawracania na nim. Zielone światło pojawia się tu w jednym cyklu na sto sekund.
Dwa tygodnie temu w ratuszu zapadła w końcu decyzja, która usatysfakcjonuje wielu kierowców. Zawracanie będzie dozwolone. Jednak manewr ten możliwy jest wyłącznie na pasie drogi w kierunku ul. Grobli Św. Jerzego. Na pasie przeciwnym – w kierunku ul. 12 Lutego zawracać nie można.
Wczoraj drogowcy dostosowali sygnalizatory i oznakowanie, do wprowadzonej zmiany. Kosztem umożliwienia zawracania, Zarząd Dróg skrócił cykl trwania zielonego światła dla innych relacji.
- Praca sygnalizacji świetlnych jest stale monitorowana i jest dostosowywana do zmieniających się natężeń ruchu. Wprowadzona zmiana może okazać się jednak czasowa. Oddanie do użytku galerii handlowej „Porto 55” przy ulicy Nowowiejskiej zmieni rozkład natężeń i może spowodować, że konieczne będą ponowne zmiany na skrzyżowaniu – zaznacza Krystyna Dziurdź, naczelnik Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego.
Przypomnijmy, że skrzyżowanie Grota Roweckiego-Traugutta-Nitschmana wyposażone jest w tzw. pętlę indukcyjną, umieszczoną w nawierzchni jezdni bądź w torowisku. Pozwala ona na dostosowanie działania sygnalizacji świetlnej do aktualnego natężenia ruchu i działa na zasadzie podobnej jak naciśnięcie przez pieszego przycisku na słupie sygnalizatora. Pojazdy przejeżdżające przez nią dają sygnał do sterownika. W ten sposób sygnalizacja uwzględnia zmieniające się w różnych godzinach natężenie ruchu drogowego.
Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!
szkoda ze znowu zostaly zmarnowane pieniadze podatnikow!!!!
moze obciazyc kosztami zmiany nieudacznych urzednikow!!! na drugi raz 100 razy sie zastanowia zanim bubla oddadza
brawo Jasiu...
usuncie jeszcze zakaz skretu z zarzadu budynkow komunalnych w trybunalska i zakaz skretu w nitschmana z hetmanskiej od strony 12 lutego !!
zakaz skretu w Nitchamana ma byc !!! chociaz NEBraska i tak skreca
Czy ktoś próbował wrócić od stacji paliw przy Robotnicza- Teatralna, na Nowowiejską? To skrzyżowanie to następny bubel, gdzie nie wiadomo dlaczego wprowadzono zakazy zawracania. Wynika to i ze świateł jak i znaków., z Browarnej w Robotniczą jak i na teatralnej. Może nowa władza i ten problem przemyśli?
NEBraskom i tak nic nie pomoże łamią przepisy jak tylko się da, myślą że są u siebie za oborą.Nieudane skrzyżowania Henia wymagają dużo poprawek.
To skrzyżowanie to pieniądze wywalone w błoto! Przecież są pilniejsze potrzeby w tym mieście, niżbudowa tego skrzyżownania. Czy to skrzyżowanie ułatwiło życie? Mamy dojazd do Nitschmanna i co z tego? Tylko zniszczyli ładny plac!
no i swiatla ustawic!! jadac od bylego feniksu w strone bema trafia sie na czerwone!! I to nie jest problem roznej dlugosci trwania cyklu swiatel!! Sa identyczne. Debile to odbieraja!!! Inspektora powinno sie za cos powiesic!!