W Hotelu Focus trwa Studniówka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. - Studniówka szkoły muzycznej jest wyjątkowa, jak sama szkoła muzyczna – mówił Andrzej Korpacki, dyrektor ZPSM.
Klasa maturalna składa się z 11 osób. - W balu biorą udział uczniowie klasy maturalnej z osobami towarzyszącymi, dyrekcja, nauczyciele, przedstawiciele rodziców, pracownicy szkoły i przyjaciele klasy szóstej, którzy udzielili im wsparcia w czerwcowych koncertach – wymienia Agnieszka Pazdyka, wychowawca.
Maturzyści zbierali pieniądze na zorganizowanie Balu. - Uczniowie zorganizowali serię występów i w ten sposób przyczynili się do organizacji balu – wyjaśniała Agnieszka Pazdyka.
Jest to 32. Bal Studniówkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. - Układ do Poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” został starannie przygotowany przez młodzież, zwłaszcza przez uczennice z klasy rytmiki – podkreśliła Andrzej Korpacki.
W próbach brali udział zaangażowani młodzi ludzie, ich koleżanki i koledzy oraz nauczyciele, którzy swoją obecnością uświetnią wieczór studniówkowy. Organizacją imprezy zajęli się rodzice uczniów i w tym miejscu wyrażamy swoją wdzięczność), wspierali ich maturzyści oraz wychowawca klasy
– zaznaczyła Agnieszka Pazdyka.
Dyrektor przyznał, że jego szkoła jest inna niż wszystkie. - Studniówka szkoły muzycznej jest wyjątkowa, jak sama szkoła muzyczna – stwierdził Andrzej Korpacki. - Szkołę tworzą ludzie pedagodzy, uczniowie i rodzice. Dzięki współpracy i zrozumieniu potrzeb wszystkich stron, udaje nam się pięknie razem funkcjonować.
Efektem tych działań jest wspaniałe przygotowany do życia absolwent, który przede wszystkim odznacza się niezwykłą wrażliwością i pokorą. Gdziekolwiek nie poniosą ich losy, zawsze wracają do nas. Dziś też bawimy się wspólnie - dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i absolwenci oraz ich rodzice. To niepowtarzalny klimat tego balu
– zaznaczył Andrzej Korpacki.
Jakże by Andżejek mógł bez Michasia. Ale się szkoła rozrosła - 11 uczniów w klasie maturalnej. No, plus Michaś.
Mimo tylko 11 absolwentów liczę na ciągły rozwój tej szkoły i zniesienie w przyszłym roku obowiązkowej Matematyki na maturze . Jest to bardzo ważne dla osób uzdolnionych artystycznie i humanistycznie , bo może blokować "nogom z matmy " dalsze studia .
Nie każdy nadaje się na studia