Niedziela, 22.12.2024, Imieniny: Franciszka, Bozena, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Młodzi nie chcą do policji. Pod koniec roku może brakować nawet 6 tys. funkcjonariuszy

19.07.2018, 08:45:14 Rozmiar tekstu: A A A
Młodzi nie chcą do policji. Pod koniec roku może brakować nawet 6 tys. funkcjonariuszy
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Do końca roku służba zamierza przyjąć ok. 2,5 tys. osób. W ten sposób chce zlikwidować istniejące wakaty. Związkowcy mają wątpliwości, czy przy obecnych warunkach znajdą się chętni.

 

Trwający protest służb mundurowych, które domagają się podwyższenia zarobków i odwrócenia reformy emerytalnej, spowodował, że wrócił problem wakatów w policji. Związki zawodowe ostrzegają, że jeśli nic się nie zmieni, pod koniec roku może brakować ponad 6 tys. policjantów.

 

Problem wakatów w policji nie jest niczym nowym. W 2011 r. było ich aż 7127, w 2013 r. – 6191, a w 2014 r. – 5440. Do tego stan etatowy określany corocznie w ustawie budżetowej wynosił 102 309. Dopiero teraz został zwiększony do 103 309.

 

– Liczba wakatów nie jest większa niż w latach ubiegłych – twierdzi podkomisarz Robert Opas z Wydziału Prasowo-Informacyjnego Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji. – Obecnie są 5353 wakaty w garnizonach policyjnych, a więc w odniesieniu do 2015 r. (kiedy stan etatowy policji był niższy) mówilibyśmy o 4353 wakatach – dodaje.


Podkomisarz zapewnia, że KGP robi wszystko, żeby znaleźć chętnych do służby. – W bieżącym roku od stycznia do lipca przyjęto 1781 funkcjonariuszy, a wobec około 5 tys. osób prowadzone jest obecnie postępowanie związane z doborem do służby – podkreśla Robert Opas. – W marcu i kwietniu limity przyjęć zostały całkowicie zapełnione, a wrześniowe, październikowe i grudniowe wynoszą odpowiednio 1100, 140 i 1200 osób – dodaje.

 

KGP ma świadomość, że są regiony Polski, gdzie stan bezrobocia jest bardzo niski, a zarobki w firmach prywatnych wyższe, niż oferują instytucje publiczne. – Tam chętnych do służby w policji jest mniej, chociaż nadal więcej niż wakatów – podkreśla Robert Opas.


Takie podejście do braków kadrowych zaskakuje związkowców.

 

Więcej na gazetaprawna.pl

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    --3
    ~ tarantino
    Czwartek, 19.07

    Co w tym dziwnego???? Na kazdym kroku jest nagonka na Policje,szydzenie i kpienie,ponizanie na ulicach przez obywateli i zero szacunku dla ich ciezkiej i niebezpiecznej pracy!!! Kto o zdrowych zmyslach wybierze dzis prace w Policji?????????? Malo platna,malo prestizowa,niebezpieczna,stresujaca...bo policjantem jest sie 24 godziny na dobe!!!! Zero prywatnosci,zero luzu,zero relaksu...To bardzo dobrze ze po 15stu latach jest emerytura do i tak ktorej dociera tylko polowa chetnych w Policji bo polowa sie nie nadaje albo szybko wymieka od nawalu obowiazkow i stresu tak jak na ulicy i u przelozonych...nigdy nie bylem w Policji i nawet nie mialem zamiaru tam isc wlasnie ze wzgledu na charakter tej pracy ktora jest ciezka dla zwyklego,szarego policjanta...Tak mysle...

  2. 2
    +4
    ~ niepolicjant
    Czwartek, 19.07

    Znam byłego juz policjanta ktory jak sam twierdził ze poszedł do policji żeby mieć łatwiejszy chleb niz w cywilu/czytaj -nie chciało mi sie pracować fizycznie/szybka emerytura lepsze zarobki itd.Teraz gdy warunki w policji sa gorsze -nie bedzie chetnych...Szli do Policji z premedytacja-mówiac zargonem prawniczym.....................

  3. 3
    +5
    ~ Ja
    Czwartek, 19.07

    A niby dlaczego po 15 latach emerytura? Niech płaca ZUS i do 65 jak każdy.

  4. 4
    +7
    ~ tatarata
    Czwartek, 19.07

    Niech kundelki służą swojemu pryncypałowi za psie pieniądze a naród ich znienawidzi.Sami sobie winni.Kiedys miałam dla nich szacunek dziś to jest milicja a nie policja a mój szacunek do nich zniknął.

  5. 5
    +3
    ~ Joe
    Czwartek, 19.07

    Te komentarze jak to ciężko jest na służbie piszą policjanci i podpisują się jako szarzy obywatele...

  6. 6
    +2
    ~ X
    Czwartek, 19.07

    Startowałam do policji ale tam to nie wspomna że lekarz medycyny sportowej musi cię zbadać. A lekarz medycyny sportowej to czekaj 3 miesiące na termin i 300 złotych.

  7. 7
    +2
    ~ janos
    Czwartek, 19.07

    Niestety policja zastąpiła milicję ale głupota pozostała.

  8. 8
    0
    ~ jezdzący
    Piątek, 20.07

    Szacunek to ja mam do strażaków a do policji nie dlatego że oni nie pomagają jak to jest na zachodzie a szkodzą i utrudniaja życie normalnym obywatelom .Policja drogowa przy kontroli szuka na siłe usterek ktorych nie ma w samochodzie itd. Długo mozna o tym pisać-czasami zatrzymuja dowód rejestracyjny pojazdu za jakies błache rzeczy nie mające wpływu na bezpieczęństwo ruchu drogowego itd.Mam wrazenie że oni to robia dla statystyk lub dla wykazania sie -dla awansu moze.Kto po Polsce jezdzi to cos o tym wie .Pozdrawiam ciezko pracujacych za kierownica.

  9. 9
    +3
    ~ Jaro
    Piątek, 20.07

    To nie policja tylko milicja a w szczeginosci w elblagu zero kulury dno

  10. 10
    0
    ~ jan-49
    Piątek, 20.07

    nie narzekajcie na policje jaka jest to kazdy widzi zamiast bezpieczenstwem zaczynaja sie zajmowac ochrona "kochanych"politykow i to im szkodzi ale policja na calym swiecie nieposlusznym sprawia porzadne lanie albo strzela wszyscy narzekaja na kulture policji ale tak jest w kazdym zawodzie nawet u ksiezy sa buraki na to nie ma rady a policja co by nie mowic musi byc

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1095581054688