Słowa uważane za obraźliwe weszły do codziennego słownika osób dorosłych, ale i coraz częściej młodzieży. Na ulicach, czy w autobusie można usłyszeć nieprzyjemny dialog dzieci w wieku szkolnym, naszpikowany słowami nieprzyzwoitymi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym policjanci konsekwentnie realizują program „Stop Wulgaryzmom”, którego celem jest zapobieganie i zwalczanie słów uważanych za wulgarne i obelżywe w miejscach publicznych.
W maju br., za wykroczenie określone w art. 141 Kodeksu Wykroczeń, ukarano 334 osoby mandatami karnymi na łączną kwotę 19.170 zł. W związku z odmową przyjęcia mandatów karnych przez sprawców wykroczeń, jedną sprawę skierowano do rozpoznania przez Sąd Grodzki. W ramach zapobiegania wulgaryzmom, policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Sekcji Prewencji, kontynuowali spotkania z młodzieżą szkolną, omawiając obowiązujące przepisy prawa i zapotrzebowanie społeczne na środowisko wolne od słów wulgarnych. Natomiast funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pasłęku ukarali 4 sprawców wykroczeń z art. 141 KW, na łączną kwotę 300 zł, sporządzili 2 wystąpienia do szkół, wobec uczniów, którzy używali słów wulgarnych w miejscu publicznym oraz 2 wystąpienia do rodziców małoletnich. Tego typu działania, będą w dalszym ciągu kontynuowane.
Łukaszz przyjdz do pracy! Jutro musisz odebrac zaproszenia dla nas! Czekamy K & A :]
nie wiem gdzie są te efekty ale napewno nie w elblągu mieszkam na ZAWADZIE i nigdy wieczorem albo w nocy jak chłopaki na ławkach bawią się w najlepsze POLICJI NIE WIDZIAŁEM POZDROWIENIA