Prezydent powołał komisję, która ustali m.in.: ile kosztowałoby utrzymanie stacji i stoków narciarskich na Górze Chrobrego. W zespole oprócz urzędników znaleźli się również radni ze wszystkich klubów.
Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego, które od 2015 roku prowadziło stok narciarski, w tym roku postanowiło zakończyć działalność. Przyszłość, należącego do miasta, obiektu zawisła pod znakiem zapytania, a ratusz ma trudny orzech do zgryzienia.
W środę, 11 kwietnia, prezydent powołał zespół ds. ustalenia wartości nakładów niezbędnych do funkcjonowania stacji i stoków narciarskich na Górze Chrobrego. W jego skład weszło dziewięć osób.
Oprócz prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, który będzie pełnił funkcję przewodniczącego zespołu, są to: Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, Sławomir Skorupa, dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Andrzej Budzelewski, kierownik referatu sportu w Departamencie Edukacji i Sportu UM w Elblągu, Robert Bieńskowski, pracownik DEiS oraz radni Marek Burkhardt (Klub Witolda Wróblewskiego), Ryszard Klim (SLD) i Wojciech Karpiński (PO). W zespole jest też przewidziane miejsce dla przedstawiciela Klubu Radnych PiS, jednak na razie nie wiadomo, który z radnych je zajmie.
Zadaniem zespołu jest ocena zasadności wykorzystania stacji i stoków narciarskich oraz analiza potencjału zagospodarowania Góry Chrobrego, a także rozważenie możliwości wykupu nakładów istniejącej infrastruktury niezbędnej do utrzymania obecnej funkcji obiektu, a także jego rozwoju.
Mając na uwadze dotychczasową funkcję rekreacyjną Góry Chrobrego, w tym uprawianie narciarstwa zjazdowego, zasadne jest przejęcie przez Gminę Miasto Elbląg nakładów istniejącej infrastruktury niezbędnej do utrzymania obecnie funkcjonującej działalności związanej ze sportami zimowymi, a także dalsze planowanie rozwoju tego terenu i oferowanych na nim usług. Stacja narciarska znana jest nie tylko miłośnikom sportów zimowych z Elbląga, cieszy się także dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. Z informacji przekazanej przez spółkę PT Góra Chrobrego wynika, że corocznie z usług Góry Chrobrego korzystało ok. 15 tys. osób. W związku z powyższym uzasadnione jest powołanie zespołu
- uzasadnia decyzję prezydenta Artur Zieliński, Sekretarz Miasta.
Pełną treść zarządzenia znajdziemy tu.
No jasne jeśli spółka działając dla uzyskania korzyści nie dała rady wynik prosty przedsięwzięcie ekonomicznie nie jest uzasadnione to tylko da radę jak przejmie samorząd i będzie tam wkładał, wkładał, wkładał ile tylko trzeba...Brawo Wy-bezradni?
Klub to co najmniej trzy osoby .Więc jaki klub Wróblewskiego .
Nie pchajcie się w to.
Nie zdziwiło by mnie, gdyby UM po przejęciu zatrudnił kogoś ważnego z PT Góra Chrobrego? A tak poza tym jak 1 / słownie jeden / radny tworzy klub Witolda Wróblewskiego? Te 15 tyś osób, to chyba osobo wjazdy i zjazdy?
Będą posiedzenia, narady, dyskusje i co jakiś czas wypłaty i nagrody za pracowitość
Żeby zapłacić spółce sowite zadośćuuczynienie sprawa musi trochę odleżeć i solidnie przyschnąć. Kto rozliczy Wróblewskiego który psu w d..... wsadził 200 tysięcy
No tak - kolesiom Wroblewskiego/Sloniny nie wyszedl byznes, to teraz z pieniedzy podatnikow uratujemy im tylki przeplacajac za pozostawiony sprzet. Tu CBA powinno dawno pzoamiatac.
No i gitara, jest super.
Wróblewski pracownikom rozpowiada, że brak pieniędzy na wynagrodzenia to skutek drogiego wiaduktu na Zatorze. Ten człowiek jest tyleż bezczelny, co żałosny. A jego symbolicznym grobem politycznym jest wiadukt i tunel bez światełka w jednym pakiecie.
Jeszcze pół roku......