Miejscy urzędnicy przygotowują się do sezonu turystycznego i już zapowiadają, że miasto od czerwca do września będzie tętnić życiem w każdy weekend. Na skwerze katedralnym na starówce stanie całosezonowa scena, na której odbywać się będzie większość wydarzeń. Ożyć ma również rzeka Elbląg i Bażantarnia, które będą arenami zmagań sportowo – rekreacyjnych. Nie zabraknie również koncertów gwiazd. Latem w Elblągu wystąpią m.in. Video oraz Maryla Rodowicz.
Sezon turystyczny w Elblągu rozpocznie się wraz z początkiem maja i zakończy we wrześniu. 1 maja ruszą dodatkowe punkty informacji turystycznej, w których dostępne będą różnego rodzaju pamiątki i gadżety turystyczne związane z Elblągiem. Będzie je można dostać także w innych miejscowościach w pobliżu Elbląga, do których latem przyjeżdża wielu turystów.
Jesteśmy po rozmowach z okolicznymi gminami, także tymi z Mierzei Wiślanej. Będziemy się wzajemnie promować i wymieniać się informacjami, folderami turystycznymi, mapami oraz kalendarzem letnich imprez
– informuje Adam Jocz, pełniący obowiązki dyrektora Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego.
Do połowy maja na terenie Starego Miasta pojawić się mają specjalne tablice informacyjne dla turystów (będą podobne do tej, która stoi obok parkingu przy ul. Przymurze). Każda będzie zawierała informacje w czterech językach o tym, co można obejrzeć w danym miejscu lub jego okolicy.
1 maja ruszy także strona turystyczna miasta Elbląga, która będzie dostępna dla turystów w 4 językach obcych. - Kończymy właśnie tłumaczenie treści. Nie chcieliśmy odpalać strony wyłącznie w języku polskim. Jest ona przystosowana do korzystania na wszystkich urządzeniach mobilnych. Na stronie każdy będzie mógł dowiedzieć się co i gdzie warto obejrzeć w mieście oraz co się ciekawego dzieje w Elblągu w zakresie szeroko rozumianej kultury, turystyki i sportu – mówi Adam Jocz.
1 czerwca ruszy projekt miejskich wydarzeń kulturalno-sportowo-rekreacyjnych pod nazwą „Lato w formie”. - W tym dniu na skwerze katedralnym na starówce odbędzie się impreza z okazji Dnia dziecka, podczas której przekażemy władzę nad miastem właśnie dzieciakom – informuje dyrektor Adam Jocz.
Skwer katedralny będzie miejscem większości wydarzeń, jakie Urząd Miejski zaplanował tego lata. To właśnie tutaj stanie całosezonowa scena, na której w każdy weekend odbywać się będą festyny, występy i koncerty, przede wszystkim lokalnych zespołów, szkół, stowarzyszeń i organizacji. W dniach 24-26 czerwca zaplanowano także tradycyjne Dni Elbląga (scena główna stanie na placu cyrkowym przy ul. Warszawskiej).
Na wydarzeniach kulturalnych się jednak nie zakończy. Urzędnicy przewidzieli także bogatą ofertę imprez sportowo – rekreacyjnych. Te mają się koncentrować głównie w oparciu o rzekę Elbląg (mają się na niej odbywać zawody organizowane przez MOSiR np. maraton pływacki, triathlon czy wyścigi smoczych łodzi) oraz Bażantarnię.
Cykl „Lato w formie” zakończy się we wrześniu kolejną edycją Święta Chleba.
Nowością będą bieżące relacje ze wszystkich wydarzeń na miejskich stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych np. za pomocą snapchata czy dedykowanych kanałów „live”.
Ręce opadają jak za PRLu! O jakiej promocji mowa? Co znowu wyprodukują ulotki, broszurki i reklamę w mediach? Nie tędy droga! Najlepszą reklamą dla Miasta jest zadowolenie i identyfikacja jego mieszkańców oraz słowa, którymi "swoje miasto określają" . Kiedy nastąpi rewitalizacja basenu odkrytego, kiedy fontanny elbląskie będą tryskać wodą, kiedy w parkach będą ławki i będzie można posłuchać nastrojowej muzyki, kiedy ruszy kolej nadzalewowa i będzie można spokojnie kąpać się w Zalewie Wiślanym, kiedy miejsca postojowe będą bezpłatne. Najważniejsze wystarczy aby władza nie przeszkadzała tym co się chce cokolwiek robić i żeby dofinansowała nie tylko swoich a będzie w Elblągu gwarno i wesoło oraz bezpiecznie!
fajnie że coś dla dzieci jest organizowane ! Uwielbiam Swięto Chleba - powinno wpisać się w naszą historię i odbywać się co roku -!!!
Pani Mario, z tego co mi się wydaję to Święto Chleba organizowane jest co roku.
Znaczy się, urzędnicy zwiozą 40.000 mieszkańców co to za granicą na chleb robią ? Powodzenia.
Igrzyska!!!!!! A w tle planowana reforma ELBLĄSKIEJ OŚWIATY przez pana Wróblewskiego i jego pomocnika , zajęcia językowe i wf w grupach 30 osobowych w ramach oszczędności brawo!!!!
"Święta Chleba" we wrześniu, czyli impreza dla emerytów-turystów. Turyści - rodziny z dziećmi w wieku szkolnym już są w swoich miejscowościach, bo dzieciaki idą do szkoły. Bardzo dziwne. Szczególnie dlatego, że w dwa ostatnie "weekendy" sierpnia nic szczególnego nie działo się w Elblągu rok temu.
A gdzieś to jest, panie Wróblewski, pański "menadżer" sprowadzony z Ełku od spraw sportu i turystyki, gdzieś Go pan schował?
Fajnie gdyby także Lato z Radiem zawitało na elbląską starówkę. Byśmy mieli dobrą reklamę w 1 Polskim Radiu.
Poczytaj rozporządzenie ministra odnośnie podziału na grupy, a potem wypowiadaj się. Wg rozporządzenia gr. językowe powyżej 24, wf 26! Czy w tej oświacie to nauczyciele wf są najważniejsi? Najmniej robią, a najwięcej mają do powiedzenia. Jak będziesz pracował tak, jak poloniści lub matematycy (bez podziału na grupy) to wówczas wypowiadaj się.
""Urzędnicy szykują wakacje pełne wydarzeń"" . Będzie W(V)ideo? Już mam dreszcze .