Sobota, 21.10.2017, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nagrody Prezydenta Elbląga przyznane

07.01.2014, 12:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nagrody Prezydenta Elbląga przyznane
Fot. nadesłane

W wieczór Trzech Króli poznaliśmy laureatów Nagród Prezydenta Miasta Elbląga Jerzego Wilka. - W tym roku historia zatoczyła koło – mówił prezydent Elbląga Jerzy Wilk. Po raz pierwszy nagrody zostały wręczone w 1991 roku w Szkole Muzycznej. Jedną z nagród otrzymała doktor Aleksandra Gabrysiak. Dzisiaj nagrodę w kategorii Służba Zdrowia otrzymało Hospicjum jej imienia- dodał Prezydent Jerzy Wilk. Uroczystość zakończył niezwykle klimatyczny koncert "Tanga Świata" w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i Tangata Quintet oraz solistek Anny Ozner i Olgi Szomańskiej.

Tradycyjnie już w czasie Koncertu Noworocznego nagrodzone zostały osoby, które szczególnie zasłużyły się dla naszego miasta. Nagrody Prezydenta miasta Elbląga wręczono już  po raz 24.

- W tym roku było 32 nominowanych, z tego 25 w wyróżnieniach indywidualnych. Wnioski składali mieszkańcy, były one opiniowane, później zebrała się kapituła. W jej skład, oprócz prezydenta, wchodzili dyrektorzy departamentów oraz wiceprezydenci, łącznie ok. dziesięć osób - wskazywał prezydent Elbląga Jerzy Wilk. - Ostateczna decyzja należała do mnie, chociaż podejmowałem ją po konsultacjach z kapitułą – podkreśla prezydent Jerzy Wilk. – Było bardzo wiele takich sytuacji, kiedy byliśmy w rozterce, komu tę nagrodę przyznać. Poza tym jest jeszcze bardzo dużo osób w Elblągu, które należy wyróżnić, takich diamentów, które warto docenić – dodał prezydent.

Nagrody Prezydenta 2013:

Ochrona Środowiska:

Marian Wojtkowski – dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu

Działalność Gospodarcza:

Acoustics – nagrodę odebrał dyrektor, Daniel Dłuszczakowski

Służba Zdrowia:

Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak – nagrodę odebrała Wiesława Pokropska, dyrektor Hospicjum oraz dr Mirosław Batko

Opieka Społeczna:

s. Halina Rydzy - Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi

Sport i Turystyka:


Jerzy Dąbrowski – nagrodę odebrała córka

Kultura i Sztuka:

Tomasz Gliniecki - elbląskie Muzeum Archeologiczno - Historyczne

Działalność oświatowa i pedagogiczna:

Zespół Szkół Technicznych – nagrodę odebrała Hanna Mierzejewska, dyrektor szkoły oraz uczniowie

Nagroda Specjalna:

Jadwiga Wawer – urzędniczka oraz działaczka Ligi Kobiet Polskich

Nagrody Honorowe:

- Elbląska Uczelnia Humanistyczno- Ekonomiczna – nagrodę odebrał rektor dr Zdzisław Dubiella

- Biskup Jan Styrna

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 2Galeria / Nagrody prezydenta miasta ( zdjęć 17 )
Dodano: 2014-01-07 | fot. UM Elbląg

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Psiogłowy
  Wtorek, 07.01

  O Styrna na buty będzie ,miał na starość, gdy wróci do pracy z lat młodzieńczych. Teraz krowy w butach bedzie pasał.

 2. 2
  --2
  ~ cud
  Wtorek, 07.01

  Nareszcie nagradzani są ci którzy powinni być a nie etatowi.

 3. 3
  +4
  ~ wejściówki
  Wtorek, 07.01

  Świetny koncert tylko szkoda że było tak mało wejściówek,poszły zaproszenia do instytucji a i tak nie przyszli.Było dużo wolnych miejsc .A chętni Elblążanie byli cóż.

 4. 4
  +9
  ~ BB
  Wtorek, 07.01

  Za co te nagrody , a nagrody dla instytucji które są od określonych działań jak d... od s....? Wykonują swoje obowiązki i kasę przy okazji trzepią. Nagrody to się daje panie prezydencie za szczególne osiągnięcia, wykraczające poza zakres wykonywanych obowiązków. Tą kapitułe to przydałoby się solidnie przewietrzyć, bo stęchlizną wali. Duże miasto a funkcjonuje niczym wiocha z 20 domami jak tu ma się tu coś zmienić kiedy ja widzę wiecznie te same pyski przy dzieleniu tortu, niezależnie od miłościwie panującej nam władzy

 5. 5
  +3
  ~ janek
  Wtorek, 07.01

  A biskup za co?

 6. 6
  +11
  ~ ks.
  Wtorek, 07.01

  A może tak krótkie sylwetki nagrodzonych z podaniem konkretnych osiągnięć wykraczających poza nasze miasto? O niektórych postaciach - nic nie wiem, a od lat interesuję się tym, co dzieje się w Elblągu. To że ktoś jest dyrektorem czy urzędnikiem (nawet dobrym - nie wiem, bo nie znam, ale zakładam, że tak) to jeszcze nie powód, by dać nagrodę (mogą ją otrzymać np. w dniu ich branżowego święta). Nagradzanie instytucji (szkół, uczelni, hospicjum) to też pójście na łatwiznę. Osobowości, ludzie nietuzinkowi, o konkretnych, dających się zdefiniować osiągnięciach, znani i doceniani w mieście i poza nim. Nagroda się deprecjonuje, bo jest przyznawana za wykonanie swoich obowiązków, a powinna być przyznawana za szczególne działania. Wśród nagrodzonych są nieliczne wyjątki - ale jest ich za mało.

 7. 7
  +1
  ~ wiza
  Wtorek, 07.01

  Parytet zachowany!?

 8. 8
  +2
  ~ pati
  Wtorek, 07.01

  o i dyrektor ZUO nawet dostał nagrodę szkoda tylko ze nikt nie widział i nie wie w jakich tam warunkach ludzie pracują i za jakie pieniądze , ale co mogą zrobić zwykli robole jak taki własnie pan dyrektor tylko napycha sobie kieszen szybko zeby przed emeryturą zdążyć i leci na układzikach a pozniej zbiera laury za ludzi co tam ze smrodu i zarazków tracą zdrowie , ale kogo to obchodzi w tym dzikim kraju ,, motto aby ja jak najwięcej ,,

 9. 9
  --2
  ~ lac
  Wtorek, 07.01

  @janek; Ks. biskup za to, że był najlepiej ubrany. W przeciwieństwie do reszty panów z niewyczyszczonymi butami..... I jeszcze te sandałki....

 10. 10
  +3
  ~ Indianin
  Wtorek, 07.01

  Takie były wnioski o nagrody i z nich prezydent wybierał? Nie krytykuj, tylko za rok złóż wniosek dla osoby, która twoim zdaniem na nią zasługuje, bo jej praca wykracza poza podstawowe obowiązki, jak piszesz. Pamiętaj i tak znajdą się krytykujący i narzekający. Takie już mamy społeczeństwo. Na marginesie, nagrody prezydenta, jak sama nazwa mówi: PREZYDENTA. I nic Ci do tego!

 11. 11
  +11
  ~ opinia
  Środa, 08.01

  Rzecznik prasowy Prezydenta - to jakiś koszmar jak ona sie ubrała.Czy to bal noworoczny,brak słów

 12. 12
  +3
  ~ Basenji
  Środa, 08.01

  Fajnie, że nagrodę dostał T.Gliniecki. Jeden z propagatorów historii naszego miasta, odkrywający "białe plamy" w jego najnowszych dziejach.

 13. 13
  +4
  ~ Basenji
  Środa, 08.01

  Fajnie, że nagrodę dostał T.Gliniecki. Jeden z propagatorów historii naszego miasta, odkrywający "białe plamy" w jego najnowszych dziejach.

 14. 14
  +2
  ~ minus
  Środa, 08.01

  Wilk sam sobie nagrode powinien przyznać za szczyt hipokryzji ,dobór pracowników ,i wypuszczoną ulotkę nielęgalną referendalną- finansowaną przez PIS

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.