Cezary Balbuza, radny Koalicji Obywatelskiej, zwrócił uwagę na problemy ze zbiornikiem retencyjnym przy ul. Nowogródzkiej. - Czy inwestycja została zakończona? Co jest przyczyną rozlewisk w okolicy zbiornika? - pytał.
Na przełomie maja i czerwca 2020 roku zakończyły się prace przy zbiorniku retencyjnym na ulicy Nowogródzkiej. Teren budowy uporządkowano, wyrównano i została posiana trawa. Niestety po intensywnych opadach deszczu pojawiły się rozlewiska wodne i woda zalewająca nawierzchnię ulicy Nowogródzkiej
- wyjaśnia Cezary Balbuza.
Radny chciał wiedzieć, czy inwestycja budowy zbiornika retencyjnego została zakończona. - Czy ze strony Urzędu Miasta dokonano odbioru budowy? Czy instalacje zbiornika funkcjonują prawidłowo? Co jest przyczyną rozlewisk w okolicach zbiornika retencyjnego? Czy jest możliwość zapobieżenia rozlewiskom i zalewania ulicy Nowogródzkiej po intensywnych opadach atmosferycznych? - dopytywał Cezary Balbuza.
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapewnia, że inwestycja budowy zbiornika została ukończona. - 13 maja 2020 r. Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji dokonało odbioru budowy przy udziale pracowników Departamentu Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu - stwierdził.
Wybudowane elementy systemu kanalizacji deszczowej (sieć i zbiornik) funkcjonują prawidłowo. Przyczyną rozlewisk jest spływ powierzchniowy wód opadowych z zabudowanych posesji pasów drogowych
- wyjaśnia Witold Wróblewski.
Czy można im zapobiec? - Aby to zrobić należy dokonać odpływów z posesji do wybudowanej sieci - dodał Witold Wróblewski. - Niezależnie od wykonanych prac związanych z budową zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej, konieczne jest docelowe wykonanie nawierzchni ulicy wraz z jej odwodnieniem.
Prezydent Elbląga nie pozostawia złudzeń - w tym roku nie ma na to pieniędzy. - W budżecie na 2020 r. oraz w obowiązującej Wieloletniej Prognozie Finansowej nie ma środków na budowę ulicy Nowogródzkiej - stwierdził Witold Wróblewski. - Przy planowaniu budżetu na 2012 rok podjęte zostaną starania w celu zabezpieczenia środków na opracowanie dokumentacji projektowej dla przedmiotowej inwestycji.
Zamiast zadać pytanie tym co trzeba i tam gdzie trzeba on poprzez gazetę pyta się nas?! Zaczyna doganiać Opaczewskiego i tepo drugiego.
Bo to jak zwykle wszystko od d**y strony jest robione. Przy sprzedaży gruntów należało zobowiązać dewelopera oraz prywatne osoby, co postawiły domki do wspólnego wkładu finansowego na budowę drogi i problem by się rozwiązał.
poprzerywali dreny to nie ma się co dziwić, że tam woda zalewa ...
Im więcej powierzchni będzie betonowanych, to problem nie zniknie, kanalizacja deszczowa tez nie zawsze da rade odebrać wodę, szczególnie że nie jest wystarczająco modernizowana z braku funduszy
Wszyscy deweloperzy, którzy budują inwestycje wzdłuż ulicy Nowogródzkiej powinni być odpowiednio wcześniej zobowiazani przez miasto do budowy tej ulicy. Aktualnie skoro się nie dogadano na linii deweloper-miasto pozostaje koszt budowy Nowogródzkiej spuścić na mieszkańcow/wspólnoty mieszkaniowe przy skromnym udziale miasta. Dlaczego miasto ma budować ze środków wszystkich mieszkańców ślepą ulicę?
Od 20 lat (sic!) wmawiają nam, że Elblągowi jest lepiej w województwie szuwarowo-bagiennym, bo jesteśmy drugim miastem i to bardziej dotowane województwo. A tu proszę. Nie ma kasy...znów?
Następny do tytułu "lokalny celebryta"?
Pragnę jedynie zauważyć że budżet na 2012 rok to już chyba zrealizowaliśmy jakieś 8 lat temu.
Scigajcie dewoloperow którzy świadomie postawili blokowiska na bajorze a później przez lata udają ze walcza z zalanymi piwnicami i garażami. Fuszerka za grubą kase a ciemny lud i tak to kupił. A później w kaloszach wsiadaja i wysiadaja z auta.
Cyrk panie Balbuza, tylko że w cyrku są mądrzy ludzie