Urząd Miasta poszukuje firmy, która zajmie się bieżącym utrzymaniem jezdni oraz chodników na terenie naszego miasta. Zamówienie składa się z dwóch odrębnych części. Oferty można składać do 19 marca.
Pierwsza część zamówienia obejmuje cząstkowe remonty nawierzchni jezdni oraz elementów ulic, takich jak krawężniki czy obrzeża. Wykonawca będzie musiał się zająć również naprawą nawierzchni gruntowych. Urząd Miasta wymaga 2-letniego okresu gwarancji za wykonane prace konserwacyjne.
Część druga jest poświęcona utrzymaniu bieżącego stanu chodników. Mają się odbyć remonty cząstkowe ich nawierzchni oraz elementów ulic. W zakres robót ma wchodzić również m.in. przestawienie krawężników, regulacje pionowe studzienek oraz wyrównanie podłoża piaskiem. W tym przypadku Miasto wymaga minimum rocznej gwarancji za wykonane prace.
W 90 procentach będzie brana pod uwagę cena, a w pozostałych 10 - okres gwarancji. Wykonawca będzie miał 8 miesięcy na wykonanie zleconych prac. Oferty można składać do 19 marca 2015r. do godz. 9.00 w Urzędzie Miejskim przy ul. Łączności 1.
Kto i kiedy zajmie sie naprawa zatoczek autobusowych . Dziurawe pofaldowane pozapadane powoduja dyskomfort podczas podrozy . Do tego gdzieniegdzie drzewka rosna zaraz kolo kraweznika powodujac ze kierowcy boja sie o lusterka i nie podjezdzaja blisko co utrudnia wysiadanie z autobusu.
do autora artykułu: Bardzo proszę o sprawdzenie tego co chce się napisać. I w ogłoszeniu o zamówieniu i w SIWZ jest informacja, że termin składania ofert upływa w dniu 19 marca 2015 r. o godz. 9.30 a nie jak napisał autor - o 9.00. To wprowadza tylko niepotrzebne zamieszanie potencjalnym wykonawcom zamówienia.
90% to powinien być warunek ze to będzie miejska lub Elbląska firma
Cena 90% to nie warunek tylko kryterium oceny ofert. "Rozdział 2 Zasady udzielania zamówień Art. 7. 1. Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców." Rozpisanie wymagań i warunków wykonania zamówienia w sposób faworyzujący lokalne firmy stanowiłoby naruszenie tego przepisu (i wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami). W związku z powyższym Zamawiający obligatoryjnie jest zobowiązany do opisania wymagań i warunków w taki sposób, aby każdy potencjalny wykonawca mógł złożyć ofertę i to wykonawca decyduje, za jaką cenę i na jaki termin udzieli gwarancji.
A po co poszukiwać firmy nie wiadomo skąd i jakie jak mamy swoją elbląską firmę. Lepiej nie elblążacy pójdą na bruk a jacyć partacze wejdą do Elbląga żeby kasę zgarnąć.
Przecież jest PDiM,dlaczego potrzebny jest przetarg?