Pediatra z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zostanie przeniesiona do Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II. Od 1 lipca młodzi pacjenci przyjmowani będą przy ul. Komeńskiego.
Jestem niezwykle dumny, że do szpitala miejskiego przechodzi oddział pediatryczny, który w WSZ tak wspaniale pracował przez ostatnie 36 lat. Cała kadra, która tutaj pracowała, jest zaproszona do szpitala miejskiego. Mam nadzieję, że wszyscy będą chcieli z nami współpracować. Oddział, który został wybudowany jest piękny, ale aby mógł funkcjonować potrzeba pracowników, lekarzy i pielęgniarek. Zespół pediatryczny jest w tej chwili już gotowy do pracy. Odział zostanie uruchomiony 1 lipca
- mówił dziś (24 czerwca) podczas konferencji prasowej dyrektor Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu Mirosław Gorbaczewski.
Od 20 lat mówiło się o tym, że Elbląg zasługuje na pion pediatryczny i w końcu mamy to. Dziękuję
- dodała Elżbieta Gelert, dyrektorka WSZ w Elblągu.
Oddział pediatryczny będzie funkcjonował przy ul. Komeńskiego. Znajdzie się w nim 41 miejsc. Do szpitala miejskiego przeniesiona zostanie również poradnia neurologii dziecięcej.
Mamy już oddział chirurgii dziecięcej oraz dwie poradnie specjalistyczne. W tej chwilki uruchamiamy oddział pediatryczny. Uruchomiona zostanie również poradnia neurologii dziecięcej. To wszystko będzie tworzyło pewne centrum pediatryczne. W przyszłości chcielibyśmy również uruchomić pozostałe elementy i rozszerzyć działalność. W planach jest również podstawowa opieka zdrowotna pediatryczna oraz opieka nocna i świąteczna. Dla pacjentów nie będzie oznaczało to dużej zmiany. Wspaniały zespół przechodzi, więc leczenie będzie na tym samym poziomie. Inna będzie lokalizacja, ale warunki w niej chyba nawet lepsze niż tutaj
- dodaje Mirosław Gorbaczewski.
Na oddziale pediatrycznym rocznie hospitalizowanych jest od 2600 do 2800 dzieci. - Do 2010 roku to było średnio ok. 2 tys. pacjentów rocznie. Potem zaczęły się zamykać pediatrie w okolicy - najpierw w Nowym Dworze Gdańskim, później w Pasłęku i Braniewie i w rezultacie na oddział pediatryczny w Elblągu trafia obecnie dużo więcej dzieci - mówi Elżbieta Gelert.
Z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zniknie również nocna i świąteczna opieka pediatryczna. Docelowo ma ją przejąć szpital miejski, ale na to trzeba będzie poczekać.
Nie posiadamy umowy z NFZ (na świadczenie dotyczące nocnej i świątecznej opieki pediatrycznej - przyp. red.). W tej chwili bardzo mocno o to zabiegamy. Jestem przekonany, że bardzo szybko uda się dorozumieć z Funduszem i uruchomimy ją, jak tylko będzie możliwe. Chwilę to jednak musi potrwać, ponieważ musimy pozyskać pracowników
- dodaje dyrektor szpitala miejskiego.
Co zamiast pediatrii powstanie w szpitalu przy ul. Królewieckiej? WSZ w planach ma uruchomienie oddziału hematologii i stacji dializ.
Nareszcie , może będzie lepiej
Bardzo ważną dla pacjentow i rodzicow jest informacja, że nocna i swiateczna opieka zdrowotna pozostaje w Szpitalu Wojewodzkim!
A NiSOP gdzie będzie? Bo z najnowszych informacji to właśnie na Komeńskiego... Tyle, że pan prezydent na razie nie ma na nią umowy...
"...tak wspaniale pracował przez ostatnie 36 lat". SKoro tak bylo dobrze, to po co przenosic? Czy to wstep do likwidacji?
Czyli pomoc doraźna w wojewódzkim, a oddział w miejskim?
Czekamy na oficjalne informacje dyrekcji szpitali gdzie mają się zgłaszać pacjenci NiSOP od 1 lipca...
Nareszcie !
Z tego co słyszałem to duża część personelu nie przechodzi i zostaje w wojewódzkim
Jak taka wiekowa kobieta może kierować tyle lat tak ogromnym przedsiębiorstwem jakim jest szpital. Przecież nie można i nie da się zarządzać taka firma i zarazem być miernym politykiem. Dlaczego szpitalem nie kieruje młody człowiek. To kuriozum by tyle lat być dyrektorem szpitala, który chyli się ku upadkowi. To jest coś niespotykanego .
Nie lubie tej baby z PO, ta placowka bardzo zle traktuje pacjentow i dyma ich na kase kasujac za parking. Draństwo