Maksymilian Więckowski, wychowanek Katarzyny Panicz, która w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne, zakwalifikował się do programu Fundacji Kochajmy Zabytki - Zabytki Dzieciom „ Nowy York śpiewa po polsku”. Program obejmuje warsztaty wokalne dla dzieci zdrowych oraz niepełnosprawnych mieszkających w Nowym Jorku, a także dzieci, które gościnnie polecą do Nowego Jorku z Polski.
Warsztaty prowadzić będą artyści z Polski: Ewelina Lisowska, Kamil Bednarek, Kasia Cerekwicka, Damian Ukeje, Jacek Mezo Majer oraz artyści z Nowego Jorku: Marcin Malewski i Zespół Dzieci PRL-u.
Uczestnicy z Polski to także uzdolnione muzycznie dzieci, podopieczni Fundacji: Wojtek i Maciek Prądzyńscy, Laura Dziąba, Patrycja Majewska, a także Maksymilian Więckowski.
Projekt posiada Patronat Honorowy Konsulatu RP w Nowym Jorku. Polskimi Sponsorami i Partnerami programu są: MSZ, TVP Polonia, Gmina Słupsk, Starostwo Powiatowe w Słupsku, Fundacja Mój dom Europa.
Po stronie Nowego Jorku: Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej, Restauracja Johnny's Cafe, Agencja Gram-x Pana Grzegorza Fryca, Arthur's Funneral Home, Euro Deli Incorporation, Voytek's Cleaning Service, L&Z RESTORATION CORP., T&M Mechnical Corporation oraz Sklep "Krakus".
Celem warsztatów jest promocja polskiej muzyki, więzi kulturowej z ojczyzną wśród dzieci polonijnych. Ponadto utrwalanie poczucia tożsamości narodowej i przywiązania kulturowego do korzeni w rodzinach polskich. Zabawa, muzyka i warsztaty wokalne mogą też być elementem kulturoterapii dla dzieci niepełnosprawnych, zarówno tych, które gościnnie polecą na projekt do USA z Polski, jak i tych, które mieszkają w Nowym Jorku.
Alicja Augustyniak – Prezes Zarządu Fundacji:
W imieniu Fundacji Kochajmy Zabytki – Zabytki dzieciom również gratulujemy Maksowi zakwalifikowania się do tego polsko- amerykańskiego projektu. Wierzymy, że dzięki niemu Maksymilian udoskonali swoje wrodzone zdolności wokalne, wzbogaci warsztat o doświadczenie współpracy z gwiazdami wielkiego formatu oraz nabierze światowego, artystycznego szlifu. Dzieci, młodzież dziś bardzo wcześnie rozpoczynają swoje sceniczne kariery , a zadaniem naszej Fundacji jest m.in. wspieranie tych młodych artystów, zarówno zdrowych, jak i niepełnosprawnych na tej drodze.
Dlatego też zapraszamy inne dzieci uzdolnione muzycznie, plastycznie lub sportowo do angażowania się w nasze międzynarodowe projekty w Europie, Azji i USA. Z naszą Fundacją każdy ma równe szanse, a przy tym zwiedza świat, staje się ambasadorem polskiej kultury i dziedzictwa narodowego i zaznaje prawdziwej przyjaźni. Rodziców dzieci zapraszamy do kontaktu poprzez nasz fanpage. Nasza fundacja działa od 2002 roku i posiada statut Organizacji Pożytku Publicznego, prosimy zatem o wpłaty 1% podatku na nasze cele statutowe. Nasz numer KRS” 0000146253.
Kasia Panicz:
Dla Maksymiliana i dla mnie, jako opiekuna i nauczyciela prowadzącego, to ogromne wyróżnienie - zaproszenie Maksa do udziału w programie Fundacji Zabytki Dzieciom „Nowy York śpiewa po polsku”.
Maksymilian miał 9 lat, kiedy pojawił się pierwszych raz na moich zajęciach. Już wtedy zauważyłam, że ma w sobie talent, w który będę chciała zainwestować swoją pracę, czas i energię. Ujął mnie swoją osobowością, charyzmą i interesującą barwą głosu.
To chłopiec otwarty, z ogromną wrażliwością na sztukę, ambitny. Już podczas pierwszego festiwalu, na który pojechałam z Szalonymi Małolatami, Maks wyróżniał się na ich tle. Po półrocznej współpracy, na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki w Gdyni, zdobył wyróżnienie jako solista. Dziś mija kolejny, trzeci rok naszej wspólnej pracy. Maksymilian bardzo poważnie i odpowiedzialnie podchodzi do swojej pasji, mimo młodego wieku, na scenie i na zajęciach zachowuje się profesjonalnie. Uważam, że świetnie rokuje i jest obdarzony talentem, w który należy inwestować.
MDK
Gratulache Maks
A Ewelina nauczy Go włączać niskie ceny przy okazji?