Małgorzata Jędrzejewska z Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego została laureatką III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Szuflada 2012”. Konkurs adresowany był do nauczycieli bibliotekarzy pracujących w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych. W kategorii Poezja wpłynęły 62 wiersze, natomiast w kategorii Opowiadanie zgłoszono 29 utworów z kraju i z zagranicy.
Jury zasiadali: Mariola Pryzwan (autorka kilku biograficznych książek poświęconych Halinie Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Annie German, Annie Jantar, Władysławowi Broniewskiemu, Marii Dąbrowskiej, Zbigniewowi Cybulskiemu, bydgoskiej poetce Małgorzacie Szułczyńskiej, Marii Kownackiej), Agata Maria Kozioł (autorka poezji w stylu retro i nie tylko, tekstów piosenek poetyckich i songów, a także felietonistka satyryczna. Publikuje na łamach wielu pism literackich, najczęściej w "Sekretach Żaru", "Notatniku Satyrycznym" oraz w "Gwieździe Polarnej"), Jakub Kornhauser (ur. w 1984 roku w Krakowie, doktorant Wydziału Filologicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim, zajmuje się literaturą europejskiej awangardy; autor tomu wierszy "Niebezpieczny paragraf" (2007) oraz zbioru prozy poetyckiej "Niejasne istnienia" (2009). Publikował m.in. w "Odrze", "Kwartalniku Artystycznym", "Toposie", "Ricie Baum", "Dekadzie Literackiej", "Nowej Okolicy Poetów"), Mirosława Bogacz (Redaktor naczelna kwartalnika "Biblioteka - Centrum Informacji". Autorka książki Vademecum skomputeryzowanego nauczyciela bibliotekarza oraz licznych artykułów w prasie fachowej), Bożena Boryczka (Zastępca redaktora naczelnego kwartalnika "Biblioteka - Centrum Informacji". Nauczyciel konsultant, bibliotekarka. Kierownik Działu Informacji i Wydawnictw w warszawskim Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów) oraz Małgorzata Górska i Wiesław Zybura (Laureaci konkursu Szuflada 2011).
Małgorzata Anna Jędrzejewska, na co dzień pracująca w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Stawie, w kategorii Opowiadanie zajęła III miejsce za tekst "Z kreatywnością jej do twarzy...". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas V Krajowej Konferencji Nauczycieli Bibliotekarzy we Wrocławiu (14-15 kwietnia b.r.). Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych laurów.
Małgorzata Jędrzejewska - bibliotekarka, nauczycielka jęz. polskiego, lifecoach. Mieszka w Nowym Stawie (małe miasteczko w centrum Żuław), skąd pochodzą także prof. Janusz Limon, biskup Ryszard Kasyna, poseł Tadeusz Cymański i Bartek Ossowski, perkusista zespołu reggae „Etna".
Na co dzień pracuje w gimnazjum nowostawskim, starając się, ze zmiennym skutkiem, wyrobić u młodzieży pociąg do czytania - dlatego rokrocznie organizuje maratony czytelnicze, które cieszą się zainteresowaniem także dorosłych mieszkańców miasta. A z uczniami, którzy nie za bardzo chcą czytać, robi filmy.
Ostatnie dzieło to reportaż o marzeniach osób niepełnosprawnych.
Jej pasją jest teatr i realizuje ją głównie poprzez wszelkiego typu animacje teatralne, przeprowadzane z zespołami teatralnymi, stałymi i przypadkowymi. Aktualnie podjęła studia podyplomowe na wrocławskiej PWST związane z reżyserią teatru młodzieży i choć dojazd z Żuław jest męczący, to jednak zajęcia jej się spodobały i chce podjąć to wyzwanie. Mimo iż jest typową humanistką, zajmuje się także webmasterstwem. Ale zastrzega, że dalej niż HTML nie jest w stanie sięgnąć, gdyż język jest zbyt niezrozumiały. Ale prowadzi strony: Gimnazjum oraz Fundacji „Nadzieja" im. Stefanii Zaorskiej i Stowarzyszenia „Razem do celu", w których jest wolontariuszką.
Pisze w tzw. międzyczasie, gdy „coś" ją do tego zmusi. A to „coś" zjawia się zwykle przy porannej kawie i powoduje, że w wolnej chwili siada do komputera lub kartki papieru i zapisuje wiersz, scenariusz teatralny albo fragment prozy, który z czasem przybiera kształt większy lub mniejszy.
Dotychczasowe publikacje: „Gdy popatrzysz wokół. Bajki na każdą pogodę" - bajki o dzieciach i dla dzieci, wydane jako publikacja Fundacji Humanitarnej "Nadzieja" i "Uroczystości teatralne w gimnazjum/liceum" - scenariusze przedstawień teatralnych oraz powieść „A jednak warto…” wydana w roku 2010.
Tomasz Walczak, rzecznik prasowy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu