Podczas XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie?” przez cztery dni – od 29 marca do 1 kwietnia, będą odbywały się prezentacje konkursowe, koncerty oraz spektakl „Drugi rozdział” z udziałem Darii Widawskiej, Tamary Arciuch, Piotra Grabowskiego i Bartka Kasprzykowskiego, który rozpocznie tegoroczną edycję festiwalu.
- Cieszymy się, że Centrum Spotkań Europejskich Światowid jest takim miejscem, w którym mogą spotkać się ludzie realizujący swoje idee, marzenia, którzy realizują swoje pasje, a zarazem oddziałują na to, co się wokół nas dzieje – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor SCE Światowid.
- Drugiego dnia festiwalu odbędzie się bardzo nastrojowy recital „Nasze fascynacje” w wykonaniu ojca i syna, czyli Bartosza Opani i Mariana Opani – zapowiada Aleksandra Bednarczuk, współorganizatorka Festiwalu „Czy to jest kochanie?”. – A na zakończenie szykujemy koncert Anny Marii Jopek „Polanna”.
Podczas Koncertu Galowego, oprócz Anny Marii Jopek, będzie można usłyszeć recital Małgorzaty Żurańskiej-Wilkowskiej – laureatki ubiegłorocznej edycji Festiwalu, która wystąpi przed koncertem Laureatów XVI edycji Festiwalu Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie?”.
Tradycyjnie podczas festiwalu nie zabraknie prezentacji konkursowych. W tym roku po raz kolejny będą to trzy kategorie: recytacje, monodramy oraz piosenka poetycka. – Na prośbę wielu osób przedłużyliśmy termin zgłoszeń do festiwalu – zdradza Aleksandra Bednarczuk. – W tej chwili, jeśli chodzi o piosenkę mamy ponad 30 zgłoszeń, ale to na pewno jeszcze nie jest koniec. Na recytacje zgłosiło się 20 osób. Najmniej chętnych było na monodramy – niespełna 10 osób.
30 marca odbędą się prezentacje konkursowe w kategorii recytacja, 31 marca – recytacja i piosenka poetycka, a 1 kwietnia – teatry jednego aktora.
- Jeśli chodzi o inne zagadnienia dotyczące Festiwalu, to w tym roku prezentacje w kategorii piosenka poetycka nie będą odbywać się u nas, w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, tylko w klubie Mjazzga – dodaje Aleksandra Bednarczuk. - Postanowiliśmy zrobić je w tym roku w zupełnie innym otoczeniu, kameralnym, bardziej klubowym. Jest to bardzo eksperymentalne podejście, jeżeli chodzi o nasz Festiwal. Zasięgałam opinii na różnych festiwalach i jest to praktykowane. Zobaczymy jak sprawdzi się to w Elblągu.
Program Festiwalu:
29 marca
Spektakl „Drugi rozdział”, Duża sala kina Światowid, godz. 19:00, cena: 65 zł
30 marca
Koncert Bartosza Opani i Mariana Opani „Nasze fascynacje”, Duża sala kina Światowid, godz. 20:00, cena 35 zł.
1 kwietnia
Recital Małgorzaty Żurańskiej- Wilkowskiej, Koncert Laureatów XVI edycji Festiwalu Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie?”, Koncert Anny Marii Jopek „Polanna” – Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, godz. 18:00, cena 65 zł
30.03. – 01.04
Prezentacje konkursowe, Klub Miazga, wstęp wolny
Marne to bardzo ,spektakl w kinie ,brak pomysłu o rany
Program chyba z 2000 roku , tu czas się zatrzymał wstyd!
SZUMNA nazwa imprezy w Elblągu a olsztyn robi podobną i to olsztyńska jest pokazywana w TVP ,tak jak kabarety itd.Niech zaczną następować zmiany w tym budynku Światowid,kinie - na ??? D.jeszcze trochę i inni was zniszczą i upadniecie.PORA NA WASZ UPADEK.
patrząc na zdjęcie i butelki na stole z napojem ,TO CHYBA NIE POLSKIE.CO JUŻ NASZA WODA NIE SMAKUJE??????A repertuar to kiepski macie i szkoda pisania .