Od kilku lat mówiło się o rozbudowie CH Ogrody. Wciąż przekładana decyzja sprawiła, że obecnie Elbląg jest jedynym tej wielkości miastem w Polsce, które nie posiada centrum handlowego. W końcu jednak prace ruszyły, kamień węgielny pod rozbudowę został oficjalnie wmurowany, a elblążanom pozostaje czekać na pozytywne rezultaty. Do czasu otwarcia rozbudowanych już Ogrodów pozostał ponad rok. Czy zgodnie z zapowiedziami inwestorów mieszkańcy nie odczują trudności związanych z pracami przy tak dużej inwestycji?
Przypomnijmy, że generalny wykonawca inwestycji należącej do CBRE Global Investors, 1 lutego br. rozpoczął prace związane z pierwszym etapem tej inwestycji. Polegały one na modernizacji części dotychczasowej bryły centrum. Pół roku później prace wewnętrzne zostały zakończone. - W ramach trwającej fazy rozbudowy Ogrodów, prowadzonej przez działającą jako Project Manager firmę Acteeum Central Europe, zakończono wewnętrzne prace wyburzeniowe istniejącej powierzchni handlowo-usługowej w modernizowanej części Centrum - mówiła 13 lipca Marta Kucewicz, Cohn & Wolfe Sp. z o.o.
W ciągu tych kilku miesięcy z placu budowy znikały tony ziemi, gruzu i innych materiałów, które za pomocą kilku ciężarówek codziennie były wywożone. Pojazdy te jednak nie były widoczne w centrum miasta. Codzienną trasę miały bowiem wyznaczoną na pobliską Modrzewinę.
Idąc ich śladem natrafiliśmy na działkę, na której składowane są materiały nieprzydatne na budowie. Okazuje się, że 10 czerwca br., na kilka dni przed wmurowaniem kamienia węgielnego pod rozbudowę CH Ogrody, firmą Bet-BUD Transport Sp. z o.o. wydzierżawiła od Miasta działkę o pow. 5 tys. m2. - W dniu 10 czerwca 2013 r. Gmina Miasto Elbląg zawarła krótkoterminową umowę dzierżawy gruntu na cele składowe, zaplecze budowy na okres od dnia 10 czerwca 2013 r. do 09 września 2013 r. z Firmą Bet-BUD Transport Sp. z o.o. - potwierdziła Monika Borzdyńska, asystentka Prezydenta Elbląga Jerzego Wilka.
Opłata za działkę miesięcznie wynosi prawie 3700 zł. - Dzierżawca ma obowiązek zwrócić przedmiot umowy w stanie sprzed zawarciem umowy. Ponadto ponosi odpowiedzialność cywilną za szkody powstałe na dzierżawionej nieruchomości- dodaje Monika Borzdyńska.
W ciągu 15 minut spędzonych przy wydzierżawionym terenie zaobserwowaliśmy cztery ciężarówki wypełnione po brzegi, które w mig opróżniły swą zawartość, by wrócić na budowę. Strach pomyśleć jak zakorkowany byłby Elbląg, gdyby na Modrzewinie tętniło życie i kwitł handel. Wiele wskazuje na to, że jeszcze długo Modrzewina będzie mogła służyć jako zaplecze budowy. Jak widać nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Nie wieżę to jakieś porąbane pomysły Kto za to odpowiada?Kiedy podjęto decyzje za Nowaczyka czy za Wilka to jest bardzo ważne
nawyrzucali syfu i gruzu!!!!!!!!!!!!!!!
ide tam wywalic smieciiiiiiiiiiii
To zapewne spółka wydmuszka powstała na czas wywożenia gruzu z terenu budowy. Spółka Bud-Bet już jest w upadłości - adres ten sam Wiślinka ul: Wałowa - pewnie właściciele tez ci sami. Za dwa miesiące miasto zostanie z hałdą gruzu i terenem do rekultywacji i 9 tysiącami czynszu za wynajem - Elblągowi gratulujemy genialnej administracji samorządowej
ustawa śmieciowa mieszkańcom każe sortować odpady (kary administracyjne), tymczasem tu na budowie nikt się "nie szczypie" , widziałem jak odbywała się rozbiórka tej części Ogrodów, gdzie była siłownia Maximus: np. koparka dwoma uderzeniami stłukła i zniszczyła piękne aluminiowe okna (bez wyjmowania z elewacji), skruszyła cegły osłonowe ze ściany i ten cały materiał "wymielony z budą" trafił na ciężarówkę - i na hałdę na Modrzewinę; dodatkowo mocno PRZECIĄŻONE ciężarówki wywożące ten gruz bardzo niszczą drogi od Ogrodów na Modrzewinę - niech ktoś z Miasta może rzuci okiem jak ta rabunkowa gospodarka wygląda - pazerne Miasto weźmie grosze, zaś po tym pozostaną rozjeżdżone nowe przecież ulice - do naprawy ale już za miliony i być może hałda odpadów do utylizacji (bo firma wygląda na Krzak);
Z zagospodarowaniem ziemi , jaki problem ?? Gruzu , mało się buduje dróg itp ?? Oczywiście kwestia rozdrobnienia itp.
miasto wywaliło 150 milinów złotych aby oficer rowerowy miał gdzie organizowac wyścigi rowerowe oraz aby było gdzie wywozić odpady pobudowlane, a do tego wszystkiego, miasto dopłaca ponad milion złotych na utrzymywanie bzdury pod nazwą Centrum Logistyczne gdzie za kolejne kilkanaście milinów kupiono sprzęt badawczy, który lezy odłogiem i za dwa lata nadawał sie będzie na śmietnik bo najzwyczajniej w świecie stanie sie przestarzały, a wszystko to w miescie, którego nie stac na zbudowanie jednego normalnego basenu kąpielowego
No i fajnie nareszcie Modrzewina jest przydatna do czegoś!!! A tak na marginesie KIEDY ruszy budowa galerii po Porto 55 i KIEDY ruszy budowa Ósemki na Zatorzu .Co myślicie spocząć na laurach,jak ktoś pomyśli o budowie następnych obiektów handlowych może być za późno .ELBLĄG MUSI SIE WRESZCIE ROZWIJAĆ.KIEDY w Elblągu bedzie :IKEA,OBI,CASTORAMA???
i gitara
Postepuje dewastacja Modrzewiny. Jest to kolejny przykad bezmyslnosci urzednikow miejskich i pazernosci biznesu. Winni sa tez ci dzialacze samorzadu, ktorzy paradowali na otwarciu rozbudowy Ogrodow i ci, ktorzy teraz pozwalaja na takie bezmyslne niszczenie Modrzewiny.