Pięknie odrestaurowany zabytkowy budynek przy ul. Zacisze 18, w którym dawniej mieściło się Gimnazjum nr 3, stał się siedzibą elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Dziś nastąpiło uroczyste otwarcie biura. W nowym miejscu pracować będzie 19 osób, które przeniosły się z dawnej siedziby Biura, mieszczącej się w budynku przy ul. Czerwonego Krzyża.
Przypomnijmy, że Urząd Marszałkowski zabytkowy budynek przy ul. Zacisze pozyskał od miasta na zasadzie zamiany nieruchomości w 2007 r. W odnowionym, pod nadzorem konserwatora zabytków, budynku dziś otwarto nową siedzibę elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego. Przeprowadzka ma związek z rozwojem struktur Biura w Elblągu. Wobec zwiększonego zakresu kompetencji, dotychczasowa siedziba Biura Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Czerwonego Krzyża okazała się niewystarczająca.
- Mam porównanie z poprzednim obiektem i to jest tak, jakby z dziewiętnastego wieku przeskoczyć w dwudziesty pierwszy wiek – przyznaje Jerzy Wcisła, dyrektor elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. - Jest to w tej chwili piękny obiekt i pięknie wyposażony. Takich warunków pracy jakie my tutaj mamy, każda administracja może nam pozazdrościć, także samorząd wojewódzki w Olsztynie.
Prace projektowe i budowlane trwały łącznie około półtora roku. Wykonawcą tej inwestycji, który najpierw przygotował pełną dokumentację, a następnie przystąpił do modernizacji budynku, była firma „EKOINBUD” z Gdańska. Cała inwestycja kosztowała Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego 1 mln 995 tys. zł.
- Decyzja o tym, aby wzmocnić Biuro Regionalne w Elblągu była jedną z pierwszych decyzji po objęciu funkcji marszałka przez Jacka Protasa. Najpierw stworzyliśmy wizję, czym to biuro miałoby się zajmować. Później pojawił się problem, gdzie je umieścić. Koncepcji było kilka – mówi Jerzy Wcisła. - Nie ukrywam, że optowałem za tym, by to biuro ulokować na ul. Wojska Polskiego, by ta administracja wojewódzka, rządowa i samorządowa była w jednym miejscu. To się nie udało, więc pozyskaliśmy ten budynek i go wyremontowaliśmy.
W zaadaptowanych na biura, przestronnych pomieszczeniach obecnie pracuje 19 pracowników, których głównymi kierunkami działań są sprawy i zagadnienia związane z obszarem turystyki, Zalewem Wiślanym, Żuławami, a także kontakty z Obwodem Kaliningradzkim
- Pięć lat temu, gdy zostałem dyrektorem Biura Regionalnego pracowało w nim 9 osób – wspomina dyrektor Wcisła. - Dziś pracuje tu 19 osób. Najprawdopodobniej wkrótce będzie dwudziesta osoba. Chcemy budować strategię Zalewu Wiślanego razem z Obwodem Kaliningradzkim, dlatego będzie zatrudniona osoba, która zajmie się tylko i wyłącznie tym problemem.
niedlugo w miescie beda siedziby miast typu pisz,goldap itp ale wstyd z tym olsztynem.
gimnazjum budynku już nie ma ale od września chce otwierać siedem oddziałów. Dlaczego urząd, kuratorium i inne władze tego nie regulują- nie mają się gdzie pomieścić a w czasie niżu demograficznego rujnują inne gimnazja w mieście. Wielu nauczycieli przez takie posunięcie straci pracę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I biurokracja wspaniale nam się rozwija...Czym oni się w ogóle zajmują ?
Największe osiągnięcie naszej wspaniałej wolnej i demokratycznej ojczyzny to dzielna i ciągle mnożąca się biurokracja. Wymyśla ona strategie rozwoju i świetlane projekty przyszłości, swojej i swoich rodzin.
Powinien być Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego Biuro Regionalne w Elblągu
Dziwnym trafem nikt nie zauważył wycięcia zdrowego drzewa, które rosło od strony ul. 12 Lutego. Jak to możliwe, że wycina się drzewo rosnące od strony szczytowej, nie zasłaniające wejścia, zdrowe, nikomu nie przeszkadzające wcześniej? Oceńcie sami, jaka to władza mocna.
Tanie państwo w wykonaniu PO, zatrudnienie wzrośnie o 100%, a co z tego będą mieli Polacy.
Znowu Olsztyn!!! W samym śródmieściu takie byle co.A co to za wielki Urząd Marszałkowski !!! A po cholerę nam to.Będą siedzieć urzędasy i pierdzieć w stołki.Duży metraż,no pewnie,żeby im za duszno nie było czasami.Niech to szlag trafi !!!
Kwintesencja rządów PO: 2 mln remoncik, 20 razy 5 tyś brutto razy 12, czyli lekko licząc kolejny milion PLN rocznie, to dla Swoich przydupasów - dla reszty -kryzys i dziury w każdej elbląskiej ulicy. A jak trzeba to skasujemy frajerom emeryturki byleby na naszą urzędniczo- nauczycielską bandę starczyło kasiorki. Pamiętajcie Panowie- oszukaliście miliony myślących ludzi w tym kraju- cieszcie się naszą roztrwonioną krwawicą póki jeszcze możecie...
To jest dopiero fucha , pracować w takim urzędzie i zajmować się taką problematyką , tylko pozazdrościć,tym 19 , a i jeszcze jeden "swój" się znajdzie.W obliczu wysokiego bezrobocia w elblagu dla osob z wyzszym wykształceniem , warto pomyśleć o tworzeniu wiekszej ilości tego typu placówek. Może tak obrotny przewodniczący Wcisła pracujący na kilku etatach i jego koledzy znajdą także rozsądne rozwiązanie na zagospodarowanie pałacyku po Pogotowiu Opiekuńczym na Bema . To na pewno unikalne miejsce , park , budynki , i naprawdę szkoda ,by miasto i mieszkańcy je utracili.A przeciętny mieszkaniec nie ma wiedzy o możliwościach sensownego wykorzystania tego obiektu , które na pewno sa realne , tylko trzeba chcieć zgromadzić tam kilka instytucji.