Poniedziałek, 23.10.2017, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląskie Hospicjum przenosi się na ul. Toruńską

15.09.2010, 15:06:38 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie Hospicjum przenosi się na ul. Toruńską
Fot. Rafał Kadłubowski

W sąsiedztwie Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych przy ul. Toruńskiej, otwarto dziś nową siedzibę elbląskiego Hospicjum. Obiekt, który kosztował miasto 6,2 mln zł z zewnątrz przypomina ośrodek wypoczynkowy. W środku znajdują się jednak sale chorych, które przyjmą 28 pacjentów. Od jutra rozpocznie się przeprowadzka pensjonariuszy z dotychczas zajmowanych przez hospicjum trzech budynków przy ul. Kopernika i Chopina.

Prace przy budowie nowego budynku Hospicjum Św. Jerzego im. dr Aleksandry Gabrysiak rozpoczęły się w lipcu 2009 r. Ich wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03 Antoniego Klechy z Elbląga.

Nowy budynek Hospicjum zajmuje 1168 m2 i liczy 1384 m2 powierzchni użytkowej. W środku znajduje się jeden trzyosobowy oraz 11 dwuosobowych pokoi (sale chorych) oraz separatka. Z każdego pokoju pacjentów możliwe jest wyjście na taras. W budynku mieszczą się także: gabinety lekarskie i zabiegowe, poczekalnia, pomieszczenia pielęgniarek i oddziałowej, kuchnia z pomieszczeniami pomocniczymi, apteka, archiwum, kaplica i pomieszczenie pro-morte.

W zasadniczej części obiekt składa się ze stref funkcjonalnych: strefy pomieszczeń dla pacjentów na pobyt stacjonarny z wyodrębnieniem podstrefy przeznaczonej dla pacjentów w stanach apalicznych i niewydolnych oddechowo, strefy pomieszczeń dla pacjentów na pobyt dzienny połączonej z Przychodnią Medycyny Paliatywnej oraz salą wielofunkcyjną ze szczególnym przeznaczeniem na salę szkoleniowo-konferencyjną do 50 osób.

- Jest super, jest pięknie, jest czysto, jest nowocześnie. Takie warunki pobytu pacjentów i warunki pracy dla personelu są nieporównywalnie inne niż w starej siedzibie – przyznaje z zadowoleniem Wiesława Pokropska, dyrektor elbląskiego Hospicjum.

Hospicjum św. Jerzego im. dr Aleksandry Gabrysiak w Elblągu, jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej, to w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia realizuje zadania własne gminy związane z ochroną zdrowia w zakresie holistycznej opieki paliatywno-hospicyjnej. Opieka na chorymi sprawowana jest nieodpłatnie, pacjenci nie uczestniczą w kosztach leczenia.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Otwarcie nowej siedziby elbląskiego Hospicjum przy ul. Toruńskiej ( zdjęć 37 )
Dodano: 2010-09-15 | Fot. Rafał Kadłubowski

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ yyy
  Środa, 15.09

  Robimy slumsy dla osób starszych w Elblągu?

 2. 2
  0
  ~ kontestator
  Środa, 15.09

  Widzę że Pan Antek Klecha - choć zrobił piękną robotę (zresztą jak zawsze) skromny człowiek nawet nie pokazał się na żadnym zdjęciu. A powinien - zbudował tak potrzebny ośrodek - BRAWO. Za to inne osoby co przyszły tylko spić śmietankę - pchają się w kadr - po co?

 3. 3
  0
  ~ jan
  Środa, 15.09

  a co ze starą siedzibą?

 4. 4
  0
  ~ G
  Środa, 15.09

  Piękny - mam swój wkład ofiarując 1% przez kilka kolejnych lat. Widzę , że warto było pomóc właśnie Tej instytucji.

 5. 5
  0
  ~ antyNEB
  Czwartek, 16.09

  ciekawe ile czarnuch wzial kasy za poswiecenie obiektu!!! a potem dziura w budzecie!!

 6. 6
  0
  ~ w1s2x3
  Czwartek, 16.09

  NIEDOUCZONY CEPIE- WRZUĆ SOBIE NA GOOGLE SŁOWO HOSPICJUM- PISZESZ KOMENTARZ A NIE BARDZO ROZUMIESZ CZEGO ON DOTYCZY

 7. 7
  0
  ~ ori
  Czwartek, 16.09

  A kaplica innego wyznania niż widoczne na zdjęciu też jest w budynku?

 8. 8
  0
  ~ annnn
  Czwartek, 16.09

  dolaczam sie do ostatniego wpisu, jednoczesnie negujac pierwszy!!!!! zanim cos napiszesz zastanow sie wsadzilabym twoj leb do kibla i patrzyla jak sie dlawisz!!!!!!!!!! obys ty w chorobie nie musial sie tam znalezc

 9. 9
  0
  ~ WP
  Piątek, 17.09

  A kiedy zlobek na Chopena?

 10. 10
  0
  ~ kolinna73@o2.pl
  Niedziela, 13.01

  moj tatus zmarl w tym hospijum...

 11. 11
  0
  ~ kolinna73@o2.pl
  Niedziela, 20.01

  do yyy,modl sie obys ty kiedys nie wyladowal nigdy w tym slamsie,a tak wg to tam ok,od rana do nocy przez ponad miesiac tam bylam przy swoim ojcu bo sama w domu nie poradzilabym sobie,pomoc i opieka tych pracownikow wspaniala,sama bym chciala tam pracowac

 12. 12
  0
  ~ edyta 3630@wp.pl
  Niedziela, 16.06

  witam wszystkich takie hospicjum jak to jest bardzo piekne .powinno ich powstac dardzo dużo wiecej .tam naprawde bardzo duzo pomagaja ludzia w cierpieniu ,łagodza ból.sa ludzie bardzo wspaniali . kturym sie nalerza gratulacje za tak durza pomoc i oddanie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.