Uczniowie szkół znajdujących się w Miasteczku Szkolnym przy ul. Saperów, a także młodzi elbląscy sportowcy zyskali dziś nowy obiekt lekkoatletyczny do trenowania i rozgrywania zawodów. Choć nie jest on pełnowymiarowy, to i tak imponuje wyglądem.
Oprócz oficjalnego otwarcia, nowy obiekt przeszedł dziś także swój chrzest bojowy. Był nim V Integracyjny Mecz Lekkoatletyczny, w którym wzięły udział elbląskie gimnazja.
W uroczystości otwarcia uczestniczyli wszyscy, dzięki którym ten obiekt powstał oraz ci, dla których obiekt przygotowano, a więc uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorami szkół.
Symboliczne zerwanie wstęgi miało miejsce podczas biegu na 100 metrów chłopców z gimnazjów.
Budowa stadionu lekkoatletycznego o nawierzchni syntetycznej przy ul. Saperów była kontynuacją rozpoczętej w latach 1999 – 2000 budowy kompleksu sportowego dla potrzeb szkół funkcjonujących w Miasteczku Szkolnym. Wówczas powstało m.in. trawiaste boisko oraz okalająca ją asfaltowa bieżnia. W pobliżu zbudowano także boisko do koszykówki i skocznię w dal.
W październiku 2007 roku rozpoczęto kolejny etap prac, których efektem była nowa bieżnia z nawierzchni syntetycznej, z której można korzystać przez cały rok. Nawierzchnia wykonana została z materiałów wysokiej jakości, odpornych na ucisk, kłucie, ścieranie i zrywanie oraz na warunki pogodowe (deszcz, mróz, promieniowanie UV).
- Nie jest to pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny, bowiem jego bieżnia liczy sobie łącznie 333 m, zamiast 400. Taki pełnowymiarowy powstać ma do 2012 r. po modernizacji stadionu piłkarskiego przy ul. Agrykola – powiedział nam Janusz Krasowski z MOS Truso.
Jak przyznaje Krasowski stadion przy Saperów jest dobrym obiektem treningowym, z którego korzystać będą uczniowie wszystkich szkół znajdujących się na Miasteczku Szkolnym oraz zawodnicy MKS Truso. Odbywać się tu będą też zawody. Bieżnia posiada 6 torów prostych i 4 okólne. Na obiekcie znajduje się skocznia w dal i do trójskoku. Możliwe jest rozgrywanie takich konkurencji jak rzut oszczepem, rzut kulą i skok wzwyż. Obiekt od lat posiada także budynek socjalny, w którym znajdują się m.in. szatnie z natryskami.
Stadion na Miasteczku Szkolnym ma być jeszcze doposażony, bowiem jak dowiedzieliśmy się będzie można na nim grać także w piłkę nożną. Nie wiadomo jeszcze, czy na murawie zamontowane zostaną bramki stałe czy przenośne.
Budowa stadionu lekkoatletycznego z nawierzchni syntetycznej kosztowała miasto prawie 600 tysięcy złotych. Prace wykonała firma Kaszub Dariusz Kaszuba z Kiełpina koło Kartuz.
Fot. Milan