Sporo studentów ciężko odebrało zdalne kształcenie. Liczba rezygnacji była znacznie większa niż w latach poprzednich. Liczymy na to, że w przyszłym roku akademickim, jeśli kształcenie wróci do normy, przynajmniej cześć z nich ponownie podejmie studia - mówi Jerzy Buriak, prorektor PWSZ w Elblągu. Uczelnia dziś, 28 maja, rozpoczęła rekrutację.
Pandemia odbiła się na wszystkich dziedzinach życia. Z jej skutkami zmagają się również uczelnie, które w ostatnim roku roku funkcjonowały głównie zdalnie. Kształcenie on-line nie wszystkim studentom przypadło do gustu, część z nich po prostu zrezygnowała z dalszej nauki. Taka sytuacja miała miejsce w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Obecnie kształci się tu 1500 osób. Władze uczelni liczą na to, że w przyszłym roku akademickim dołączy do nich 1050 studentów pierwszego roku. Dziś (28 maja) rozpoczęła się internetowa rekrutacja.
19 lipca odbędą się rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatów na kierunku logopedia, 21 lipca mija termin rejestracji elektronicznej w pierwszym etapie, do 29 lipca zbieramy dokumenty od kandydatów, a 30 lipca ogłosimy wyniki pierwszej tury
– dodaje dr inż. Jerzy Buriak.
9 czerwca odbędą się drzwi otwarte PWSZ w Elblągu online. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12. W jego programie jest m.in. spotkanie z prorektorem studentami i absolwentami uczelni, wirtualny spacer po PWSZ, informacja o możliwości wyjazdów za granicę z Erasmusem+.
PWSZ kształci na studiach licencjackich i magisterskich. Tegoroczni kandydaci będą mieli kilku kierunków m.in. budownictwo, informatyka, administracja i pedagogika. W ofercie uczelni pojawiły się również nowości. Wśród nich są specjalności: języki obce w biznesie (kierunek filologia) oraz modelowanie 3D (mechanika i udowa maszyn).
Modelowanie 3D to interdyscyplinarna, nowoczesna dziedzina, która łączy w sobie zagadnienia techniczne i informatyczne. Specjaliści z takimi umiejętnościami są poszukiwani i doceniani na rynku pracy. Te umiejętności bardzo pomagają zdobyć dobrze płatną pracę
- o nowej specjalności mówi dr Agata Rychter, dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ w Elblągu.
Uczelnia zadbała nie tylko o uaktualnienie oferty, ale również o to, żeby studenci mieli jak najlepsze warunki do nauki.
Milion złotych, dofinansowanie, które przyznało nam Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczymy na doposażenie specjalistycznych pracowni i laboratoriów dydaktycznych. Chcemy, aby kształcenie praktyczne, po ustaniu pandemii, już stacjonarnie było realizowane w pełni, efektywnie. Obecnie nasza uczelnia realizuje projekty o łącznym budżecie przekraczającym 43,5 mln zł
- przypomina dr inż. Jarosław Niedojadło, rektor PWSZ w Elblągu.
Drzwi otwarte online, ale sesja stacjonarnie… Większa ilość osób rezygnujących nie jest jedynie spowodowana zdalnym nauczaniem, ale również podejściem wykładowców jak i rektora do studentów.
I data na prezentacji "20221" - i nie, tu nie ma miejsca na pomyłki :P
Ta "uczelnia" nie ma racji bytu, może jako policealna dla mniej wymagającej młodzieży. Jak zdobywać umiejętności to na prawdziwych uczelniach.
"UDOWA" MASZYN, ciekawy kierunek ;)))
ta wasza szkola nie ma dobrej opini tak jak euhe
Nauczanie zdalne, a sesja z niektórych przedmiotów stacjonarnie . :(