Chwytna para odnuży, gryzący aparat gębowy,dieta rozkładajace się szczątki materi organicznej, gatunek średnio wrażliwy na zanieczyszczenia, duża liczebność wskazuje na duże zasoby materi organicznyej (czytaj jedzenia), osobniki urodzone wiosną są dojrzałe już jesienią, ośliczka linieje, żyje 2 lata.
Jak inf. przekazane prze arekp, analizować w stosunku do inf. przekazanych przez EPWiK???
Chlor bardzo silnie reaguje z wieloma substancjami. W rezultacie aktywności chloru powstaje ok. 250 związków chloropochodnych toksycznych i mutagennych. Chlor tworzy m.in. tzw. trójhalometany (THM) - wyjątkowo silnie rakotwórcze związki, na które w Polsce nie ma żadnych norm! Trujące związki organiczne chloru zwiększają ryzyko zachorowań na raka żołądka i jelita o 100%.
Zdarzają się wodociągi, na których, by uzyskać stężenie chloru pozostałego na poziomie 0,1 czy 0,2 mg/L trzeba dodać nawet 1,0 - 2,0 mgCl/L. Oczywiście wody taki mają również tendencję do tworzenia THM, o czym będzie mowa w kolejnych artykułach tej tematyki.
źródło: http://www.technologia-wody.pl/index.php?id=78&req=praktyka
Chwytna para odnuży, gryzący aparat gębowy,dieta rozkładajace się szczątki materi organicznej, gatunek średnio wrażliwy na zanieczyszczenia, duża liczebność wskazuje na duże zasoby materi organicznyej (czytaj jedzenia), osobniki urodzone wiosną są dojrzałe już jesienią, ośliczka linieje, żyje 2 lata. Jak inf. przekazane prze arekp, analizować w stosunku do inf. przekazanych przez EPWiK???
Chlor bardzo silnie reaguje z wieloma substancjami. W rezultacie aktywności chloru powstaje ok. 250 związków chloropochodnych toksycznych i mutagennych. Chlor tworzy m.in. tzw. trójhalometany (THM) - wyjątkowo silnie rakotwórcze związki, na które w Polsce nie ma żadnych norm! Trujące związki organiczne chloru zwiększają ryzyko zachorowań na raka żołądka i jelita o 100%. Zdarzają się wodociągi, na których, by uzyskać stężenie chloru pozostałego na poziomie 0,1 czy 0,2 mg/L trzeba dodać nawet 1,0 - 2,0 mgCl/L. Oczywiście wody taki mają również tendencję do tworzenia THM, o czym będzie mowa w kolejnych artykułach tej tematyki. źródło: http://www.technologia-wody.pl/index.php?id=78&req=praktyka