Do końca wakacji będziemy codziennie prezentować różne ulice naszego miasta w ramach cyklu "Odwiedzamy elbląskie ulice". Pokażemy zarówno te mało znane, jak i te często uczęszczane przez elblążan i turystów. Jak obecnie się prezentują? Zapraszamy do obejrzenia naszych fotogalerii.
W naszym mieście są ulice znane wszystkim. Są i takie, które kojarzymy z nazw choć niekoniecznie kiedykolwiek tam byliśmy albo takie, których nazwy znają tylko nieliczny (czyli osoby przy nich mieszkające, taksówkarze i znawcy historii Elbląga).
Postanowiliśmy sprawdzić je wszystkie (a przynajmniej większość). Kwiecień i maj br. poświęciliśmy na stworzenie galerii do naszego cyklu. Jak prezentują się ulice, chodniki, budynki? Co znajduje się przy poszczególnych ulicach?
Dziś prezentujemy ul. Rechniewskiego.
Uwaga!
Zachęcamy do dzielenia się z nami zdjęciami elbląskich ulic sprzed lat! Jeśli macie zdjęcie ulicy, na której np. kiedyś mieszkaliście (lub Wasi rodzice, dziadkowie) i chcielibyście pokazać je na łamach naszego dziennika prosimy o przesłanie zdjęć na adres redakcja@info.elblag.pl - w tytule wpisując „Odwiedzamy elbląskie ulice”, a w treści podając nazwę ulicy, autora i rok zrobienia zdjęcia (a jeśli to możliwe okoliczności, w jakich zostało zrobione).
Poznawajmy wspólnie Elbląg!
Patron tej ulicy to jeden z niewielu lewicowych postaci, gdzie tak IPN, jak i środowiska prawicowe w Polsce nie dokonały zmiany nazwy. Tadeusz Rechniewski to jeden z czołowych działaczy PPS Lewica czasów zaborów, skazany przez sądy caratu na katorgę, twórca uniwersytetów ludowych. Po 1990 roku takie postaci jak Tadeusz Rechniewski czy Ludwik Waryński nie cieszyły się uznaniem nowej władzy i były zakusy na zmianę nazw tych ulic ponieważ ci patroni razili twórców "nowej" historii Polski. Na szczęście znaleźli się ludzie normalnie myślący, którzy wyperswadowali tym nawiedzonym wykreślenie tych postaci z naszych dziejów.
Dlaczego obok dzialekowych ogrodpw i vektry nie ma połączenia ul. Rechniewskiego z ul. Browarna. Musimy jeździć w koło.