Czwartek, 19.09.2024, Imieniny: Konstancja, January

Indywidualne błędy i porażka Concordii w Biskupcu (wideo)

11.08.2024, 11:54:45 Rozmiar tekstu: A A A
TV Biskupiec/ Youtube

W debiucie nowej drużyny Concordii Elbląg, nie udało się zdobyć jej punktów. Słoniki przegrały w Biskupcu z Tęczą 1:2 (0:0). Jedynego gola dla elblążan zdobył Dominyk Kodz. Gospodarze mieli więcej sytuacji, najlepszym graczem Pomarańczowych był bramkarz Mateusz Uzarek, ale z przebiegu meczu ekipa trenera Marcina Szwedy mogła pokusić się o coś więcej.

Tęcza była faworytem spotkania i to ona miała przewagę na początku meczu. W piątej minucie po raz pierwszy musiał interweniować Mateusz Uzarek, po strzale z pola karnego. Już minutę później kolejny raz wykazał się refleksem, wybijając przed siebie dośrodkowanie rywala. Słoniki odpowiedziały, gdy po rzucie wolnym Radosława Bukackiego i podaniu w szesnastkę, nie było jednak celnego strzału.

Concordia, po okresie przewagi miejscowych, zadomowiła się na boisku i grała z większym spokojem. Jednak nie przekładało się to na groźne sytuacje. Te nadal stwarzali głównie gospodarze. W 42 minucie dwukrotnie popisywał się w bramce Mateusz Uzarek. Najpierw powstrzymał zagranie z kilku metrów, a potem efektownie obronił dobitkę z pola karnego.

Druga część nie obfitowała już tak w szanse na gole. Concordia zagrała dojrzalej i chyba pierwszy stres, związany z inauguracja, minął. W 64 minucie Hubert Fercho zagrał przed szesnastkę do niepilnowanego Dominyka Kodza, a ten mocnym strzałem dał prowadzenie Concordii. Tęcza nie zmusiła przyjezdnych do wielkiego wysiłku, ale atakowała.

Gole dla miejscowych padły po błędach indywidualnych. W 81 minucie podanie za linię obrony Concordii. Kacper Filipczyk wyprzedził obrońcę i próbował zgrać głową do bramkarza, ale zrobił to zbyt mocno, będąc za blisko. Mateusz Uzarek musiał wybijać rękami i futbolówka trafiła wtedy pod nogi Piotra Karłowicza. Ten trafił do pustej siatki.

W 86 minucie kontra Tęczy. Podanie na połowę Concordii do Piotra Karłowicza, który minął obrońcę i popędził ze skrzydła w pole karne. Napastnik gospodarzy trafił przy dalszym słupku.

Przebieg meczu w postaci wideo dostępny tutaj.

Tęcza Biskupiec – Concordia Elbląg 2:1 (0:0)

0:1 – Kodz 64’, 1:1 – Karłowicz 81’, 2:1 – Karłowicz 86’

Concordia Elbląg: Uzarek – Kaczorowski, Bukacki, Etmański, Filipczyk, Piech (60’ Kopczak), Fercho (70’ Grochocki), Błaszczyk (86’ Bohdan), Łęcki, Kodz, Chwoszcz (46’ Stolarowicz)

Kolejny mecz Concordia zagra w sobotę, 17 sierpnia, u siebie, na stadionie przy ul. Krakusa, gdy o godzinie 16:00 zmierzy się z Mazurem Ełk.