Piątek, 18.10.2024, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumila
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Finał na szóstkę! Concordia z Wojewódzkim Pucharem - zobacz zdjęcia i wideo z meczu

23.06.2024, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

W finale Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski drużyna Concordii Elbląg pokonała w Ostródzie ekipę Tęczy Biskupiec 6:1 (3:0). Obroniła więc to trofeum sprzed roku. Nagrodą za ten sukces będzie także awans do pierwszej rundy na szczeblu centralnym Fortuna Pucharu Polski.

Finał był powtórką z poprzedniej edycji tego turnieju. Wtedy Concordia ograła Tęczę w Biskupcu. Teraz ograła ją w Ostródzie. Mecz był jednak zdecydowanie bardziej jednostronny, jak w tamtej kampanii.

Czwartoligowy rywal nie sprawił problemów elblążanom. Drużyna trenera Łukasza Nadolnego od pierwszej minuty ruszyła na Tęczę i szybko ustawiła sobie grę. 7 minuta, Piotr Jakubowski zagrywał długą piłkę z własnej połowy. Kacper Sionkowski podał do Joao Augusto, który popisał się pięknym golem z pola karnego, umieszczając futbolówkę w okienku. Kilka minut później Radosław Bukacki znalazł Łukasza Makarskiego, ten ze skrzydła podawał przed bramkę Tęczy, natomiast, mimo krycia, z bliska piłkę między słupki wpakował Piotr Jakubowski.

Tęcza musiała gonić, ale nie zdobyła w pierwszej połowie gola. Po podwyższeniu prowadzenia przez Concordię, z rzutu wolnego strzelał Patryk Burzyński, natomiast piłka tylko minęła słupek. Głową zagrywał potem Paweł Galik, ale on także nie trafił. Gdy ekipa z Biskupca nie wykorzystała swoich szans, zrobiła to Concordia. W 37 minucie futbolówkę przejął i wyprowadził Mikołaj Staniak, po chwili strzał Łukasza Makarskiego odbił golkiper, ale dobitka Joao Augusto była już skuteczna.

Druga część to na początku ataki Tęczy, ale Słoniki znów zamieniały sytuacje na kolejne bramki. W 61 minucie Kacper Sionkowski trafił w golkipera rywala w sytuacji sam na sam, ale nie powstrzymało to elblążan. Po dośrodkowaniu Łukasza Makarskiego z rzutu rożnego, celna główka Piotra Jakubowskiego. W 75 minucie Gracja Szpucha znalazł na skrzydle Radosława Bukackiego. Kapitan Słoników podał w szesnastkę, gdzie niepilnowany Joao Augusto po raz trzeci pojawił się na liście strzelców. W 81 minucie Tomasz Strzelec wykorzystał zagranie w pole karne i wyprzedził obrońcę, ale jeszcze przed końcem meczu Kacper Sionkowski zamienił na gola podanie Joao Augusto.

Concordia Elbląg zdobyła wojewódzki Puchar po raz czwarty w historii klubu.

Przebieg meczu finałowego tutaj.

Tęcza Biskupiec – Concordia Elbląg 1:6 (0:3)

0:1 – Augusto 7’, 0:2 – Jakubowski 13’, 0:3 – Augusto 37’, 0:4 – Jakubowski 62’, 0:5 – Augusto 75’, 1:5 – Strzelec 81’, 1:6 – Sionkowski 88’

Concordia Elbląg: Manikowski (88’ Jasieniecki) – Jakubowski (88’ Doniecki), Staniak, Szpucha (77’ Maćkowski), Bukacki, Drewek (86’ Nowicki), Danowski (70’ Czerniec), Makarski (86’ Kopczak), Noworyta (86’ Kaczorowski), Sionkowski, Augusto