Środa, 8.01.2025, Imieniny: Seweryn, Mscislaw, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Bogdan Zdrojewski: Duża ustawa medialna w marcu/kwietniu. Gotowa ustawa ws. likwidacji RMN

04.01.2024, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bogdan Zdrojewski: Duża ustawa medialna w marcu/kwietniu. Gotowa ustawa ws. likwidacji RMN
źródło: facebook.com

Są gotowe założenia dot. dużej ustawy medialnej. 2024 rok – to ten czas, kiedy wejdzie ona w życie. Pojawi się w pierwszej połowie tego roku – zapowiada w Radiu ZET szef sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Bogdan Zdrojewski. Polityk KO dodaje, że pojawi się ona „bardziej w marcu/kwietniu, niż w czerwcu/lipcu". Gość Radia ZET zaznacza, że rządzący obawiają się, że „nie będzie specjalnej woli prezydenta", żeby się pod nią podpisać. Poseł ma jednak nadzieję, że prezydent będzie chciał o niej podyskutować.

 

 

 

 

Co z ustawą dotyczącą likwidacji Rady Mediów Narodowych? – Jest gotowa – mówi Bogdan Zdrojewski. Dodaje, że jest nawet w „zamrażarce" sejmowej. - Wpakowała ją tam jeszcze marszałek Witek. Projekt przegłosowany przez Senat. Dobry projekt, w którym może trzeba dokonać drobnych korekt – komentuje w rozmowie z Beatą Lubecką. Były minister kultury przyznaje, że część założeń z ustawy była przedmiotem dyskusji w 2023 roku. - Były dyskutowane w środowisku dziennikarskim, producentów, producentów telewizyjnych i filmowych. W założeniach jest gotowa – mówi Bogdan Zdrojewski.

 

 

 

Polityk KO o redukcji: By media wyszły na prostą

 

Gość Radia ZET dodaje, że „pretekst, który jest w chwili obecnej, zaskakującej decyzji prezydenta jest o tyle ważny, że powoduje konieczność redukcji kosztów, konieczność redukcji zobowiązań, redukcji zatrudnienia". Zdaniem Bogdana Zdrojewskiego takie działania „muszą być podjęte, by media po okresie półrocza czy roku wyszły na prostą". Szef komisji kultury zapewnia jednak, że media publiczne nie zostaną zlikwidowane. - Mogą być przekształcone w formule prawie każdej. Wiemy, jaki jest kontekst prawny – dodaje. Były minister podkreśla również, że „od strony dziennikarskiej, merytorycznej, kosztowej - sytuacja nakłada obowiązki na obecny rząd, by tę patologię zamknąć, ale także zracjonalizować od strony finansowej".

 

 

 

 

TVP info zmieni nazwę? - Wydaje mi się, że tak – odpowiada Bogdan Zdrojewski. Jego zdaniem obecna nazwa kojarzy się z „wulgarną, agresywną propagandą, buduje złe skojarzenia". - Ten brand powinien być zastąpiony bardziej neutralnym – ocenia były minister kultury, ale dodaje, że to akurat nie jest jeszcze przesądzone. -Kończy się czas, w którym Bogdan Zdrojewski jako szef komisji kultury decyduje, jak będzie wyglądała TVP. Będą decydowali fachowcy, grono dziennikarskie, będą robione badania opinii publicznej – zapowiada polityk Platformy Obywatelskiej.

 

 

 

 

Powrót do regionalnych ośrodków? „Pewne zadośćuczynienie"

 

Pytany o regionalne ośrodki i szefów tychże, którzy obecnie nie są wyłaniani w drodze konkursu, Gość Radia ZET odpowiada, że w" większości przypadków będą konkursy, ale są takie pojedyncze przypadki, że wracają dziennikarze, którzy zostali wywaleni przez Jacka Kurskiego". - Ich powrót jest usprawiedliwieniem dla prostszej drogi – pewnego zadośćuczynienia dla kogoś, kto stracił pracę z powodów politycznych – komentuje Zdrojewski.

 

 

 

 

Polityk PO zaznacza, że w przypadku współpracy z Andrzejem Dudą ws. mediów, obecni rządzący nie mają dziś gwarancji na nic. - Z mediów prezydent był wielokrotne niezadowolony, był w sporze z Kurskim, ale Kaczyński stuknął stopą i wszystko wracało do „normy" – mówi Bogdan Zdrojewski i zaznacza, że nie spodziewa się „niczego konstruktywnego ze strony prezydenta i jego kancelarii". - Spodziewam się decyzji, które będą źródłem turbulencji dla rządu – komentuje polityk. Gość Radia ZET uważa, że współpraca rząd-prezydent „będzie w kwestii bezpieczeństwa, Ukrainy, częściowej polityki zagranicznej, ale tematy współpracy będą bardzo szybko się wyczerpywać".

 

 

 

Więcej na radiozet.pl

 


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +15
    ~ argo
    Czwartek, 04.01

    Teraz ma być jeden punkt widzena tylko PO.

  2. 2
    +14
    ~ elblążąnin_67
    Czwartek, 04.01

    ...będzie lepiej jak za komuny, jeden kanał tv jeden przekaz, a teraz wiele kanałów tv i jeden przekaz. Czego chcieć więcej.

  3. 3
    --16
    ~ polexit
    Czwartek, 04.01

    do tej pory był tylko jeden punkt widzenia -pis -na szczęście to juz przeszłość

  4. 4
    +14
    ~ Wtyczka z UM
    Czwartek, 04.01

    Teraz będzie jeden przekaz jak w Rosji czy na Białorusi. Wszelka krytyka nierządów będzie tłumiona i ścigana przez towarzyszy ub sb jak tu się ściga krytykantow slupnika.

  5. 5
    +9
    ~ ...
    Czwartek, 04.01

    Maja założenia ustawy czyli w zasadzie nic nie mają , za to siłą przejęli radio telewizję i PAP i dlaczego ? Bo uważaja , że mogą . A dlaczego jeszcze ? Bo wybory samorzadowe i do Brukseli za pasem , a przekaz ma byc jeden . Komentarze o tym , że do tej pory był jeden to już pozostawiam socjologom i innym specjalistom różnych zawodów , bo niemożność odnalezienia w swoim telewizorze stacji tvn , polsatu , radia tok fm czy wielu wiodących gazet i portali zaprzyjażnionych z Tuskiem i jego ekipą jest doprawdy alarmująca .

  6. 6
    +7
    ~ Wet
    Czwartek, 04.01

    Jak zwykle nic nie mają , tylko osiem gwiazdek. Mam nadzieję, że prezydent okaże się prezydentem. Tusk jesienią ucieknie do Brukseli, a zostanie po nim straszny smród i bałagan. Sienkiewicz i Hołownia niech pomyślą, jak ta koalicja straci władzę, to już są podstawy do ich skazania i to do więzienia.

  7. 7
    --4
    ~ Roman
    Czwartek, 04.01

    Przeczytałem uważnie komentarze zamieszczone powyżej. Żadnej merytoryki pozytywnej w kierunku rozwiązania problemu komunikacji społecznej. Ważna jest TVP, nie ma co do tego dyskusji. Ważna jest jednak obiektywność środków przekazu. Wszelkie Rady, Zarządy, powinny być wybierane ze składem gwarantującym tę obiektywność. Powinna też istnieć TV Rządowo Sejmowa, przedstawiająca stanowisko Rządu i uchwały oraz Ustawy w sprawach ważnych dla społeczeństwa. Pamiętajmy, że brak komunikatu jest kłamstwem wobec nas podobnie, jak tendencyjne przedstawienie czegokolwiek. Sama TVP powinna mieć misję określoną przez Radę złożoną przez znawców kultury, w tym filmu, teatru itd itp. etc. Na tym sięnie znam

  8. 8
    --1
    ~ do Roman
    Piątek, 05.01

    ""Na tym sie nie znam"" , więc sie wypowiem ? Nie wiem co to jest ""merytoryka pozytywna "" ? Czy to może z tej szuflady co robiące kariere określenie -"" stosowanie prawa tak jak my to rozumiemy ?"" Ok , tyle , że od recept to miał być wymieniony w artykule Zdrojewski a obiektywność środków przekazu miły Panie nigdy nie istniała , chodzi o to żeby jedna strona nie zawłaszczała wszystkich okienek tv i radiowych , co sie właśnie w tej chwili dzieje . A w jaki sposó to robia , to jeszcze inna historia .

  9. 9
    --8
    ~ tduk
    Piątek, 05.01

    Brawo, dosyć szczucia i kłamstw. Ps redakcjo, a co na to wasz słynny pan Śliwka? Jakoś mało o nim piszecie po wyborach...

  10. 10
    --4
    ~ do polexit
    Piątek, 05.01

    Polska własnie się "wietrzy"po smrodzie który został po pisowcach/nie wspominając o gigantycznym bałaganie/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2025 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98381209373474