Poniedziałek, 23.10.2017, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Prom w Kępinach Wielkich może zostać zamknięty?

02.01.2012, 17:18:14 Rozmiar tekstu: A A A
Prom w Kępinach Wielkich może zostać zamknięty?
fot. ZDP Elbląg

Zarząd Powiatu w Elblągu zwrócił się do Zarządu Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim z propozycją nieodpłatnego przekazania promu w Kępinach Wielkich na rzece Nogat i jego dalszego administrowania przez Powiat Nowodworski lub partycypację w kosztach utrzymania promu w wysokości 70%. Prom „Wacław II” jest całkowicie sprawny i przeszedł w 2011 roku wymagane przez PRS przeglądy.

Z prowadzonej na promie przez 3 miesiące ankiety wynika, że w przeważającej większości z przeprawy korzystają mieszkańcy powiatu nowodworskiego (ok. 70%). Corocznie Powiat Elbląski ponosi koszty utrzymania przeprawy promowej rzędu 350 tys. zł przy systematycznie malejących dochodach ze sprzedaży biletów. Dochody z biletów maleją, gdyż kierowcy coraz częściej wybierają nową drogę z mostem w miejscowości Kępki.

W przypadku braku porozumienia z Zarządem Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim przewiduje się zamknięcie przeprawy promowej z dniem 1 kwietnia 2012 r.
 

Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego

 

Oceń tekst:

Ocen: 4Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ ekspert
  Poniedziałek, 02.01

  proponuję wysadzić w powietrze most w Kepkach to ruch na promie wzrośnie o 64,7%,

 2. 2
  +11
  ~ kk
  Poniedziałek, 02.01

  Gratuluje, prezydentowi Nowaczkowi realizacji mojego programu wyborczego :) juz niedlugo w Elblagu nie bedzie niczego :) Kononowicz Krzysztof :)

 3. 3
  +4
  ~ Petarda
  Poniedziałek, 02.01

  -ekspert .ja mam lepszy Pomysł .Tokiem Twego rozumowania,proPOnuję ...wysadzić w Powietrze Urząd Miejski w Elblagu ,niech se radni pofruwają ...

 4. 4
  0
  ~ lip
  Poniedziałek, 02.01

  czy wy wszyscy komentujący nie umiecie czytac że to decyzja starostwa a nie UM Elbląg po drugie to nie należy do władz miasta. imbecy....

 5. 5
  +2
  ~ co jest?
  Poniedziałek, 02.01

  no przecie tępe ....... na turystykę stawiacie ;D

 6. 6
  0
  ~ ekspert do lip
  Poniedziałek, 02.01

  wypraszam sobie inwektywy, jako wybitny ekspert uważam,że wysadzenie mostu w Kępkach jest jedynym słusznym rozwiązaniem, jest zgodne z dyrektywą UE z 1998 roku o zwiększeniu ruchu na drogach obsługiwanych przez promy rzeczne, nadto konwencję waszyngtońską z 1966 roku, należy most wysadzić i nie przejmować się moherowymi idiotami, którzy sa przeciw, sa nasłani przez ojca dyrektora, mieszkańcy Elbląga poprą wysadzenie, kilka reklam w mediach i poprą

 7. 7
  --9
  ~ as
  Poniedziałek, 02.01

  A co ma wspolnego PROM W KEPINACH Z URZEDEM MIASTA W ELBLAGU??? Nauczcie sie dzieci co to jest Urzad Miejski i co to jest Starostwo Powiatowe.

 8. 8
  +1
  ~ kuba
  Poniedziałek, 02.01

  Most w Kępkach to tymczasowa przeprawa i przewidziany jest do rozbiórki. Miał istnieć do końca remontu drogi 7, został bo się przyda jak będzie budowana ekspresówka. Potem do rozbiórki bo ma za mały prześwit i tamuje ruch rzeczny.

 9. 9
  +3
  ~ ekspert
  Poniedziałek, 02.01

  popieram Kubę, most w Kępkach jest zawalidrogą w rozwoju miasta Elbląga, mam nadzieję,że zostanie wysadzony w powietrze w I kwartale tego roku, podobnie wały Nogatu, które utrudniają rzecze meandrowanie i degradują środowisko naturalne, niszczą krajobraz bardziej niż wiatraki

 10. 10
  +6
  ~ zem
  Poniedziałek, 02.01

  Trochę bedzie szkoda...w rzece zimna woda...

 11. 11
  +3
  ~ waldek z kiepskich
  Poniedziałek, 02.01

  to jak teraz bedzie trzeba sie przeprawiac z rowerem przez rzeke :D a byla to moja ulubiona trasa rowerowa do Stegny :(

 12. 12
  0
  ~ mikk
  Poniedziałek, 02.01

  ale stare zdjęcie:) moglibyście się postarac i zrobić nowe...a poza tym... promem "opiekuje się " zarza dróg powiatowych w Pasłęku..

 13. 13
  0
  ~ ja
  Wtorek, 03.01

  wysadzcie sobie łby b..... A NIE MOSTY BEDĄ WYSADZAC BANDA PROSTAKÓW TU PISZE

 14. 14
  +1
  ~ ratownik
  Wtorek, 03.01

  Nowy dyrektorek ZDP niszczy wszystko co zrobił i wybudował jego poprzednik. Zwolni ludzi prom na złom a z dyżurki śmietnik zrobi.Takiemu gościowi życzę Powodzenia. Dziwi mnie to że zarząd powiatu go popiera.

 15. 15
  +1
  ~ turban
  Wtorek, 03.01

  chyba jestescie smieszni. nikt nie bedzie rozbieral tego mostu w kepkach, predzej nogar zawroci w tym miejscu niz zlikwiduja ten most. i bardzo dobrze bo jest on przydatny w przypadku gdy na siodemce zdazy sie wypadek, wtedy ta droga to swietny objazd i nie trzeba stac w 5 godzinnym korku zanim pomoc drogowa usunie wraki. a jesli chodzi o trase rowerowa to zawsze mozna pojechac wzdluz walu i dojechac do marzecina co prawda dodajemy do trasy jakies 8 km ale to jak wiadomo dobrze wyjdzie na zdrowie.nie wiem czemu gamonie chca zlikwidowac prom skoro w lecie ustawiaja sie tam kolejki samochodow wracajacych z nad morza. widac ktos ma w tym jakis cel i pewnie chce zakorbic kase do wlasnej kieszeni. moze to jakis grubas typu marszalek wojewodztwa lub inny jegomosc zwany prezesem z wielkim brzuchem i rozwora jak stara elblaska szafa

 16. 16
  +3
  ~ ekspert
  Wtorek, 03.01

  wedle obiczeń po wysadzeniu w powietrze wałów Nogatu poziom rzeki obnizy się i stworza sie tak zwane brody, poziom wody bedzie tam niski max 10 cm, dzieki temu nowoczesnemu rozwiazaniu i samochody i rowery przejadą przez rzeke bez problemu, nie wolno sie bać i sluchać ciemniaków, trzeba wysadzać w powietrze mosty i wały i robic wszystko aby przyroda miala sie dobrze

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.