Wypożyczalnia gier obejmująca ponad sto tytułów, specjalne Pokoje Gier, turniej warcabowy, turnieje w Pentago, Osadników, Wsiąść do Pociągu, 7 Cudów Świata i Jengę, a także symultana warcabowa z Michałem Janickim, wielokrotnym Mistrzem Polski i uczestnikiem Mistrzostw Świata w warcabach. To tylko niektóre atrakcje Festiwalu Gier Planszowych „Manufaktura”, który w dniach 2-3 kwietnia odbędzie się w budynku IV Liceum Ogólnokształcącego.
Przez długi czas w Polsce panowało przekonanie, że gry planszowe są dla dzieci. Później nawet dzieciom rzadko było dane zagrać w jakąś grę, bo większości rodzicom łatwiej było posadzić brzdąca przed komputerem niż poświęcać mu swój czas. Na szczęście od pewnego czasu „planszówki” wróciły do łask i coraz więcej osób z radością spędza wolne chwile na grze ze znajomymi i przyjaciółmi. Gry planszowe to nie tylko Chińczyk, Monopol czy Scrabble, to cała mnogość różnorakich tytułów. Gry ekonomiczne, strategiczne, familijne, słowne, liczbowe, logiczne, karciane, długo by można wymieniać… Zasady jednych są proste, innych złożone, czas rozgrywki może wynosić kilka minut, a może kilka godzin. Są gry dla jednej, dwóch, kilku czy kilkunastu osób. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Na Manufakturze zorganizowana zostanie wypożyczalnia gier. Każdy będzie mógł wybrać dowolną grę z ponad stu dostępnych tytułów. Na miejscu będą osoby, które opowiedzą o grach i wyjaśnią ich zasady. Przygotowanych zostanie mnóstwo miejsc w Pokojach Gier gdzie wybrane tytuły będzie można przetestować. Kolejną proponowaną atrakcją jest możliwość wzięcia udziału w symultanie warcabowej. Dziewięciokrotny Mistrz Polski i sześciokrotny Drużynowy Mistrz Polski, zdobywca 3, 8,10,12 i 13 miejsca w Mistrzostwach Świata w warcaby, Michał Janicki z Fromborka, rozegra symultanę na dwudziestu szachownicach jednocześnie! Po jej zakończeniu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Akademii Warcabów. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania zasad i trików, które być może umożliwią im sukces w kolejnych partiach.
Gościem Manufaktury będzie także Piotr Adamczyk z Muzeum Archeologiczno -Historycznego w Elblągu, który zaprezentuje gry z dawnych wieków. Dzięki niemu będzie można poznać ich zasady i spróbować swoich sił w grze. Poznanie prototypu gry historycznej przygotowywanej przez Pana Adamczyka na pewno ucieszy wszystkich zainteresowanych.
Zabawę dla najmłodszych zapewni grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 6, która na swoim stoisku zaproponuje atrakcyjne gry edukacyjne oferowane przez różne wydawnictwa.
Manufaktura będzie też areną kilku planszówkowych turniejów. Absolwenci Akademii Warcabów i wszyscy inni chętni będą mieli możliwość udziału w turnieju warcabowym, a ponadto odbędą się turnieje w Pentago, Osadników, Wsiąść do Pociągu, 7 Cudów Świata i Jengę.
Na festiwalu zorganizowana zostanie również kawiarenka, w której oprócz kawy, herbaty, napojów i słodkości, będzie także można coś zjeść. Znajdzie się też miejsce na stoisko z grami. Imprezę organizuje Fabryka Działań Niemożliwych, przy wsparciu Banku Ambitnej Młodzieży Banku Zachodniego.
Organizatorzy zapraszają wszystkich amatorów dobrej rozrywki do wspólnej zabawy w dniach 2-3 kwietnia, w sobotę w godzinach 10-20 i w niedzielę między 10 a 15. Wstęp wolny.
Świetna wiadomość! Na pewno się pojawię!
są może elblążanie grający w Die Macher? proszę o kontakt
Już się nie mogę doczekać.