Specjaliści z branż teleinformatycznej, ochrony środowiska, przemysłu elektrotechnicznego, odlewniczego i metalurgii oraz meblowego będą mogli znaleźć pracę w ramach projektu, który Elbląg realizuje wspólnie z Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną. Nabór chętnych trwa do 21 lutego.
Za nieco ponad dwa tygodnie odbędzie się konferencja związana z projektem „Wzrost innowacyjności i konkurencyjności elbląskich Małych i Średnich Przedsiębiorstw poprzez tymczasowe zatrudnienie wysoko wykwalifikowanej kadry”.
Zatrudnieni pracownicy będą mogli rozwijać swoje kompetencje i zdobywać doświadczenie pracując nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw z regionu elbląskiego. Jednym z takich miejsc, gdzie będzie to możliwe jest oddane w ostatnim czasie do użytku Centrum Biznesu Rozwoju i Innowacji (Elbląski Park Technologiczny). Od czerwca funkcjonować tam będzie Centrum Jakości Środowiska. Funkcjonować w nim będą Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych, a także Laboratorium Badań Środowiska Pracy i Emisji.
Pierwsze z laboratoriów ukierunkowane będzie na realizacje projektów badawczo-rozwojowych potencjalnie dotyczących, m. in.: badań występowania i oddziaływania środowiskowego substancji niebezpiecznych, w szczególności w wodach i glebach, doskonalenia metod analiz ryzyka środowiskowego i monitoringu substancji szkodliwych w przedsiębiorstwach, doskonalenia systemów zarządzania informacją o środowisku dla potrzeb, m. in. inwestorów, rozwoju metod monitoringu jakości wód przybrzeżnych i śródlądowych zgodnie z założeniami Ramowej Dyrektywy Wodnej, Ramowej dyrektywy ds. Strategii Morskiej oraz innych dotyczących ochrony wód i gleb, doskonalenia metod biomonitoringu wód, w tym w szczególności Zalewu Wiślanego.
- Przyszli pracownicy laboratorium powinni być wysoko wykwalifikowanymi specjalistami z zakresu badań środowiska i analityki chemicznej, w tym analizy instrumentalnej chromatografia, spektrometria mas i inne – przekonuje prof. dr hab. Marek Kruk, specjalista w zakresie ochrony środowiska z ramienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. – Powinni także posiadać zainteresowania naukowe pozwalające na współpracę w zakresie wdrażania innowacyjnych projektów z ochrony środowiska w różnych działach gospodarki, a także rozwiązywania problemów środowiskowych Regionu w ramach rozwojowych projektów Unii Europejskiej i innych.
Drugie ze wspomnianych laboratoriów będzie wykonywać badania czynników szkodliwych występujących w środowisku pracy, zanieczyszczeń wprowadzonych do środowiska pod wpływem działalności człowieka oraz badania chemiczne metodami klasycznymi.
Szczegółowe wymagania dotyczące uczestnictwa w projekcie, formularz zgłoszeniowy i regulamin rekrutacji można pobrać ze strony www.umelblag.pl.
Ta kadra wykwalifikowana.. a osobach swiezo po studiach sie zapomina. Gdzie oni maja nabyc doswiadczenie w zawodzie skoro wszedzie oczekuja cudów. .10 lat doswiadczenia i mlody wiek
dokladnie, skonczylam studia jednego z wyzej wymienionych kierunkow ale oni potrzebuja tam doktorów, profesorów lub z co najmniej 5letnim doświadczeniem, zycze powodzenia bo w elblągu za wielu doktorów i profesorow nie ma, a mlodzi studenci gdzie niby mają pracować?
Emerytów zatrudnijcie bo młodzi pokończyli szkoły i nie mogą być zatrudnieni bo praktyka a gdzie mają ją zdobyć jak ci sami emeryci blokują miejsca młodym.A specjaliści to będą jak zaczną następować szybkie zmiany w mieście ,praca,mieszkania i po pracy też obiekty do odpoczynku i rozrywki.A w tym mieście tak różowo to nie jest zapchany basen a o innych obiektach szkoda pisania.DZIURA BEZ PRZYSZŁOŚCI.
bo stare pryki po układach komunistycznych się dostali obsadzili wszystkie stanowiska a teraz wydziwiają i wymyślają nierealne wymagania od kandydatów - a niejednokrotnie z ta wiedzą jest u nich cieniutko są ukierunkowani pod jedno zadanie i tyle dobry młody zawodni po prostu za szybko by starego wygryzł tyle
DO AUTORA ARTYKUŁU W artykuje podajecie nnformacje o wspólnym projekcje z EUHE a w tekście jest tylko mowa o PWSZ. TO OCO TU CHODZI????
Zapewne i tak większość stanowisk rozejdzie się po znajomości. Od kandydata, który nie ma pleców wymaga się doświadczenia i najlepiej 2 języków obcych na poziomie zaawansowanym a dla swojego zawsze znajdzie się robota, bez doświadczenia bez języków, no przecież sie nauczy...
dziki kraj, dzikie miasto. lepiej dac kase i prace doktorkom badajacym ilosc drewna w drewnie, niz mlodym ludziom - przyszlosci tego miasta i kraju. doktorkowie i profesorkowie sa juz ustawieni wiec nie przyjda tu pracowac.
Wymagania pewnie robione pod konkretnych kandydatów :)
Drugie laboratorium zostanie przeniesione z Alstom-u i jest spółką prywatną więc nie piszcie bzdur że powstaną 2 nowe. Oni już mają swoich pracowników i więcej nie potrzebują. Pa propagando...