Przy katedrze św. Mikołaja nie zaparkujemy już w ciągu tygodnia. Brama, która pojawiła się w tym miejscu, ma być otwierana dla kierowców w niedziele i święta.
Teren przy katedrze św. Mikołaja przez długi czas był wykorzystywany przez kierowców jako bezpłatny parking. Najczęściej więc był on gęsto obstawiony autami. Problem ten częściowo został rozwiązany.
To, co działo się w tym miejscu, jest nie do zaakceptowania, nawet o godz. 21 czy 22 ten parking jest pełen samochodów. To jest parking parafialny, od nas zależy, jak będzie funkcjonował. Chcemy, żeby on nadal służył ludziom
- mówił w rozmowie z info.elblag.pl ksiądz Stanisław Błaszkowski, proboszcz parafii św. Mikołaja.
Parafia katedralna, do której należy to miejsce, postanowiła więc je zagrodzić. Najpierw pojawiły się tam betonowe słupki, teraz dołączyła do nich brama. Nie oznacza to jednak, że przy katedrze już nikt nie zaparkuje.
Plac katedralny jest otwarty w niedziele i święta od godz. 6.30 do 21.00 oraz na śluby, pogrzeby i inne nabożeństwa czy spotkania
- informuje parafia św. Mikołaja.
Warto dodać, że po wakacjach godziny otwarcia parkingu trochę się zmienią. - W lipcu i sierpniu czynny on będzie do godz. 21, a w pozostałe miesiące do godz. 19 - dodaje proboszcz.
Wydłużone godziny otwarcia parkingu, jak dodaje proboszcz będą obowiązywały w miesiące
Przypomnijmy. Niedawno zakończono również prace na sąsiednim placu z fontanną. Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wyremontowało nawierzchni z kostki kamiennej i klinkieru na terenie pomiędzy katedrą a ulicami: Mostową, Wodną i Rybacką. Prace kosztowały blisko 240 tys. zł.
Bardzo dobrze, nie dało się przejść bezpiecznie na spacerze z dziećmi, masakra jedna wielka
Oto brama do... No, niech będzie, że do Edenu. Żeby tylko pobożni archeolodzy wielbiący epokę żelaza nie połasili się na te kilkadziesiąt kilogramów kruszcu wymieniając go na chleb i wino. Wszystko bardzo pobożne jest - i plac (kasa), i brama i szlachetni pobożni archeolodzy którym Bóg pomoże w cichym transporcie.
Stachu, a masz pozwolenie budowlane? No i nie godzi się ryć pobożni w świeżo położonej przez Miasto pięknej kostce bożej. Stachu na prezydenta!
Czy parking był wykonany za pieniądze parafii czy z budżetu miasta?
Jak to wygląda?! Normalnie nie jestem w stanie tego zrozumieć - kto pozwolił na takie coś. Przecież istnieją (wcale nie drogo) słupki hydrauliczne - estetyczne, nie rzucające się w oczy i obsługiwane zdalnie - a teraz bez płotu ale to wygląda jak brama u Tyszkiewiczów. Kto na to zezwolił i dlaczego nikt nie doradził proboszczowi.... Już w Parku Modrzewie stoi takie zabytkowe cudo - może przenieść ją tu - też zabytkowa :):)
W cywilizowanych krajach wystarczy postawić odpowiednie znaki drogowe. W cywilizowanych krajach jest poszanowanie dla przepisów i skuteczna ich egzekucja przez odpowiednie organy typu straż miejska czy policja. W PL niestety jednego i drugiego brak, więc muszą powstawać zasieki.
Czyli zakaz chodzenia do kościoła na msze w tygodniu . Chodzimy tylko w niedzielę ..
czarna mafia jak psy ogrodnika - sami nie korzystają z tego parkingu przez większość czasu, ale innym też nie dadzą skorzystać. mało chrześcijańskie zachowanie
Emerycie. Jeśli to Twoja parafia, to po co Ci dojeżdżanie autem ? Jeśli to nie Twoja parafia, to proponuję msze w swoim rewirze. Jest też komunikacja miejska, którą z dużym prawdopodobieństwem masz za darmo. Takie marudzenie dla idei.
Nie wygląda to estetycznie. Już lepszy byłby szlaban albo słupki chowające się. Kto na to zezwolił.