Drzewa, krzewy, byliny, kwiaty, owoce i nasiona, to tylko część bogatej oferty XXVI Jesiennych Targów Ogrodniczych w Starym Polu, które rozpoczęły się w sobotę (11.09) i potrwają do niedzieli (12.09). Jak co roku pojawiło się na nich wielu sprzedawców, z różnych zakątków Polski oraz kupujących tłumnie przybywających z okolicznych miejscowości.
Ostatnie, jubileuszowe targi odbyły się jesienią 2019 roku. Tegoroczne to pierwsza pandemiczna edycja jesiennych targów w Starym Polu. Rozpoczęła się w sobotę o godzinie 9:00 i potrwa do niedzieli. Jej organizatorem jest Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddział w Starym Polu, który zachęca do odwiedzania targów codziennie między 9:00 a 17:00.
Rokrocznie jestem tu wiosną i jesienią. Dzisiaj nabyłam dwie jabłonki kolumnowe, chciałabym kupić jeszcze gruszę azjatycką
– wyznała pani Irena.
Ja jestem pierwszy raz i na razie nie wiem na co patrzeć. W tym roku kupiłam działkę i szukam na początek krzewów. Porzeczki, maliny, borówka, żurawina, pigwa – to jest na pierwszym planie, ale jest tu tyle dobrego, że coś czuję, że kupię więcej niż planowałam
– stwierdziła pani Maria.
Oprócz licznych stoisk z roślinami i nasionami, znaleźć można również te oferujące przetwory. Wśród nich znalazły się wyroby wędliniarskie z Podlasia, oscypki i szeroka gama wyrobów serowarskich z samych gór, a także miody, nalewki, chleby i inne wypieki.
Przyjechałem z Malborka, jak co roku. Tym razem planuję zakup drzewek owocowych, ale zacznę od śniadania, bo nie zdążyłem zjeść przed wyjazdem a wiem, że tu zawsze coś smacznego dostanę
– przyznał pan Jan.
Posiadacze ogrodów przydomowych czy działek ROD na pewno znajdą tu coś dla siebie - sadzonki drzew i krzewów oraz bylin, nasiona i cebulki kwiatów, ozdoby z wikliny i cementu, a nawet rośliny i ryby do stawów i oczek wodnych.
Dla rolników i hodowców przygotowano prezentację maszyn rolniczych, a także zwierząt. Wśród nich gołębie rasowe, zdecydowanie różniące się od tych spotykanych na miejskich parapetach. Będzie też wystawa królików i drobiu ozdobnego.
W sobotę odbędzie się VI Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich oraz wystawa specjalistyczna i ocena koni. Będą również obchody Święta Mleka, podczas których, oprócz degustacji wyrobów, będzie można wziąć udział w konkursach i delektować się występami lokalnych zespołów artystycznych.
Podczas drugiego dnia targów odbędzie się dalszy ciąg VI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Czempionatu Koni Sztumskich wraz z prezentacją i dekoracją nagrodzonych koni. Odbędzie się też konkurs Młodego Hodowcy, a wszystko oprawią zespoły artystyczne.
Targi to również część typowo handlowa, w której znaleźć można trzonki do siekier, wideł czy grabi, wyroby rękodzielnicze, odzież i wiele innych „Skarbów, a także liczne stoiska gastronomiczne i „wesołe miasteczko dla najmłodszych”.
Byłam. Warto. Wspaniała, staranna organizacja. Jest smacznie, kolorowo i ciekawie. Kucyki przepiękne.;)
Byłam z rodziną bardzo nam się podobało super impreza bardzo dużo asortymentu pogoda dopisała różności wielkie brawa dla organizatorów brawa dla służb ochrony bardzo pomocni chłopaki z ochrony chyba z Elbląga ?? BRAWO BRAWO BRAWO Pan przy bramie z Agencji Ochrony bardzo kompetentny jak ktoś wie jaką to firma to proszę o komentarz
Super , ceny Ok, wanda śpiewała super. Organizacja na wysokim poziomie.
Ela przestań kłamać, widać że reklamujesz karków z ochrony, wstydź się
Do ale Nie reklamuje żadnych karków z ochrony tylko pisze prawdę bo byłam widziałam ochrona na jak najwyżym poziomie a czy to karki czy nie karki ważne że czułam się bezpieczniej tak powinna wyglądać ochrona a nie dziadki po 70 lat Także Zastanów się najpierw cokolwiek napiszesz
Byłem kilka lat temu ostatni raz. Sprzedali mi pięć wierzb, miały być takie same - każda jest inna. Przestałm tam jeździć.
Ela przestań, ty jesteś ochrona, stąd twoja laurka, hahaha