Już niebawem ruszy kolejna edycja projektu „Wakacje z WOT”. W tym celu należy zgłosić się do odpowiednich, według miejsca zamieszkania Wojskowych Komend Uzupełnień i złożyć wniosek o powołanie. Można również skorzystać z platformy elektronicznej e-PUAP lub też skontaktować się z mobilnymi rekruterami 4WMBOT, którzy popilotują cały proces rekrutacyjny.
Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala bezkolizyjnie odbyć przeszkolenie wojskowe, bez potrzeby rezygnacji z nauki. Forma służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, czyli Terytorialna służba Wojskowa, pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Wakacyjna edycja szkolenia podstawowego organizowana pod hasłem „Wakacje z WOT” adresowana jest przede wszystkim do osób młodych, które jeszcze kontynuują naukę lub studiują i pozwala im odbyć przeszkolenie wojskowe bez uszczerbku w nauce.
Dotychczasowe edycje projektów „Wakacje z WOT” i „Ferie z WOT” organizowane w czasie wolnym od nauki pokazały, że tego typu szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, studentów, a także nauczycieli. Jak pokazują statystyki, co trzeci żołnierz formacji ma mniej niż 25 lat. Młode osoby wstępujące do WOT mają możliwość rozwijania kompetencji, które zdobywają w szkołach i na uczelniach, a przede wszystkim zdobywania nowych kwalifikacji przydatnych na rynku pracy.
Szkolenie podstawowe w ramach projektu „Wakacje z WOT”, które rozpocznie się 25 czerwca oraz 23 lipca br. nie różni się od tego typu szkoleń organizowanych w WOT. Nie będzie taryfy ulgowej dla kandydatów, to intensywne ćwiczenia, wymagające dobrej kondycji fizycznej, zaangażowania i dużej dyscypliny.
Szkolenie obejmuje zajęcia, m.in. ze strzelectwa, taktyki, topografii, łączności i pierwszej pomocy medycznej. Priorytetem jest szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią. Ukoronowaniem szkolenia będzie uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się w dniu 10 lipca oraz 7 sierpnia br.
A apele szmoleńskie bendom?
Ludzie, w tytule stoi: Wakacje w Mundurze (mundur z wielkiej litery?), a np. flaga z małej? Kto to pisze?