- "Music Traveler" ma stanowić muzyczno-dźwiękową podroż po Polsce. Podróż ulicznego muzyka, który odkrywa dźwięki miasta, jego muzykę (m.in. lokalne zespoły), pisze piosenki zainspirowane danym miejscem. Projekt ma na celu ukazanie piękna polskich miast, ich zakątków, kultury - tak w kilku słowach opisał projekt jego pomysłodawca, Szymon Pejski, który do współpracy chce zaprosić elblążan.
SteamLove, czyli Szymon Pejski to muzyk, wokalista, autor piosenek, który wokal kształcił w londyńskim VocalTech Acton Town pod okiem Williama Lestera. Półfinalista programu "Mam Talent" nagrał ścieżkę dźwiękową m.in. do filmu dokumentalnego "My Rimpocze" w reżyserii Tomasza Łukasiaka, niemieckiego filmu "Winter Reise", "Autistic Disco" w reżyserii Hansa Steimlera. Na swoim koncie ma również wiele koncertów zagranych z Liroyem.
Tym razem Szymon Pejski, w kilku miastach w Polsce, chce zrealizować nietypowy projekt. -"Music Traveler" jest akcją ogólnopolską, skierowaną do odbiorców na całym świecie dzięki angielskim napisom. Stanowi zmysłową podróż po świecie dźwięków przestrzeni miejskiej oraz historii miłosnych mieszkańców. Spojrzenie na polskie miasta z perspektywy ulicznego muzyka czyni go wyjątkowym. Widzowie będą odkrywać odgłosy polskich miast, ich ciekawe zakątki, kulturę, sztukę, potrawy, będą przeżywać historie, które się w nich wydarzyły. Planowane jest 6 odcinków, które powstaną od kwietnia do września 2016 roku. Wyemitowane będą na YouTube oraz portalach społecznościowych - tłumaczył.
Jaki jest cel projektu? - Ukazanie piękna polskich miast średniej wielkości - ich kultury, architektury, tradycji kulinarnych, dotarcie do odbiorców na całym świecie , stworzenie Audioteki Dźwięków Polskich Miast , opracowanie internetowej mapy dźwiękowej polskich miast, stworzenie aplikacji mobilnej - mapy oraz lokalizatora, które pozwalałyby na powiązanie miejsca z konkretnym dźwiękiem oraz na zlokalizowanie miejsc odwiedzonych w trakcie programu (fundusze zbierane na portalach crowdfundingowych) oraz wydanie płyty z utworami zainspirowanymi kulturą oraz historiami polskich miast - wymieniał Szymon Pejski.
Artysta w swoich działaniach ma w planach zaproszenie do współpracy mieszkańców danego miasta.
Mieszkańcy będą angażowani poprzez portale społecznościowe. Będziemy również rozmawiać z nimi na ulicach miast, pytać o ich odczucia, skojarzenia dźwiękowe związane z danym miejscem
- mówił Szymon Pejski.
Jakie odgłosy będą reprezentowały nasze miasto?
W Elblągu na pewno będziemy nagrywać hejnał, mamy nadzieję usłyszeć jak działa maszyneria browaru lub śluza na kanale Elbląskim. Ponadto nagrywać będziemy szum miasta - to niesamowite, że każde miasto może "brzmieć" trochę inaczej. Będziemy też pytać mieszkańców o dźwięki, które kojarzą im się z Elblągiem i podążać za ich wskazówkami. Mamy nadzieję uczestniczyć również w koncercie lokalnego zespołu - czekamy jednak na potwierdzenie, czy ten na pewno się odbędzie
- zaznaczył Szymon Pejski.
Opinie elblążan będą zbierane w niedzielę, 24 kwietnia, koło Ratusza Staromiejskiego. Również tam odbędzie się koncert artysty. - Z każdego miasta powstanie odcinek programu, który dostępny będzie na kanale YouTube. Nagrania będą również udostępniane na souncloudzie - dodał Szymon Pejski.
A kto nagra lumpenproletariacki bełkot elbląski - przerywany wykwitami disco polo i festiwalami - wieś tańczy i śpiewa..... ?????
Co usłyszą? Przez całe dnie cholerne i przeraźliwie głośne dzwony kościelne :/ A mamy Kościołów w Elblągu chyba więcej niż w Rzymie!
Jakkolwiek on brzmi, to na pewno będzie to odgłos wydawany przez biedronki :)