Poniedziałek, 23.10.2017, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Uwaga! Cmentarz Dębica jest już w sieci

02.01.2014, 11:30:29 Rozmiar tekstu: A A A
Uwaga! Cmentarz Dębica jest już w sieci
Fot. arch. redakcji

W grudniu 2013 roku elbląski cmentarz Dębica rozszerzył się o wyszukiwarkę internetową, za pomocą której można odnaleźć miejsca spoczynku swoich bliskich w sieci.

Baza wraz z wyszukiwarką dla cmentarzu „Dębica” była tworzona przez prawie cały, 2013 rok; ze względu na jej wielkość była to praca o dość dużym zakresie wykonania.

Wyszukiwarka działa na takich samych zasadach jak na cmentarzu „Agrykola”. Tu system można podzielić na dwa panele. Pierwszy panel jest częścią systemu informatycznego "NEKROPOLIS" jako "Interaktywny Administrator Cmentarzy 3.0". Drugi panel ogólnodostępny, znajduje się pod adresem internetowym: www.polski-cmentarz.com/elblag i jest Internetowym Systemem Wyszukiwania Osób Pochowanych, GROBONET 2.2.

Z rozwiązań pomagających wyszukać groby on-line korzysta coraz więcej miast w kraju. Za pomocą internetowej bazy danych można szybko odnaleźć miejsce pochówku zmarłego bliskiego, zobaczyć zdjęcie grobu, jego usytuowanie na cmentarzu, obejrzeć mapę cmentarza, czy zapalić symboliczny, wirtualny znicz.

W tej wyszukiwarce tak samo jak przy cmentarzu "Agrykola" będzie możliwość zgłoszenia chęci dokonania opłaty za grób. Nie będzie jednak możliwości wnoszenia opłat bezpośrednio z wyszukiwarki. Na razie Zarząd cmentarzy nie przewiduje udostępniania informacji, co do opłat z dwóch powodów: najważniejszymi są wątpliwości prawno-społeczne – A mianowicie, czy można udostępniać dla wszystkich zainteresowanych stan tych opłat – wskazuje kierownik Wydziału Administracji Cmentarzy, Andrzej Dratwa. - Są głosy, że niesłusznie piętnuje się w ten sposób osoby, które z różnych przyczyn - często życiowych - mają zaległości w opłatach i nie życzą sobie udostępniać takie dane.

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 8Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.