Do końca listopada br. ma powstać kolejna internetowa baza osób pochowanych na elbląskich cmentarzach. Po nekropolii znajdującej się przy ul Agrykola przyszedł czas na największy cmentarz w naszym mieście – elbląską Dębicę. Pierwotnie zakładano, że baza zacznie działać w III kwartale 2013 roku - Baza wraz z wyszukiwarką jest obecnie nadal tworzona. Ze względu na jej wielkość jest to to praca o dość dużym zakresie wykonania - informuje Andrzej Dratwa, Kierownik Administracji Cmentarzy w Elblągu.
Na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu od grudnia 2012 roku działa odnośnik, który pozwala na wyszukanie w elektronicznej bazie danych, osób pochowanych na cmentarzu Agrykola. Baza ta umożliwia wyszukiwanie grobów, podglądu opłat czy opiekunów mogił, według wielu kryteriów. Administrator może tu gromadzić m.in. dokumentację fotograficzną każdego grobu, generować pisma, księgi cmentarne jak również prowadzić efektywną gospodarkę wolnymi miejscami na cmentarzu.
Podobna rewolucja miała czekać także cmentarz Dębica. Bowiem w projekcie budżetu miejskiego na 2013 rok zostało ujęte zadanie stworzenia takiej samej bazy danych, jak na cmentarzu komunalnym "Agrykola". Pierwotnie zakładano, że baza powstanie być może jeszcze w III kwartale br. Tej jednak na razie nie widać. Andrzej Dratwa, Kierownik Administracji Cmentarzy w Elblągu uspokaja - Baza na pewno powstanie. Obecnie trwają nad nią prace na podstawie umowy, która została podpisana z Firmą "ArtLook Gallery" z Mikołowa, a która została wyłoniona w postępowaniu przetargowym. Ta sama firma wykonała bazę cmentarza "Agrykola" - wskazuje.
Koszt stworzenia bazy i wyszukiwarki zamyka się w kwocie 104.550 zł (brutto). Być może będzie ona działała na tych samych lub podobnych zasadach jak na cmentarzu „Agrykola”. Tu system można podzielić na dwa panele. Pierwszy panel jest częścią systemu informatycznego "NEKROPOLIS" jako "Interaktywny Administrator Cmentarzy 3.0". Drugi panel ogólnodostępny, znajduje się pod adresem internetowym: www.polski-cmentarz.com/elblag i jest Internetowym Systemem Wyszukiwania Osób Pochowanych, GROBONET 2.2.
Zatem jeszcze w tym roku powinniśmy bez problemu odnaleźć informacje o m.in o numerze kwatery, rzędu i grobu wraz z ich usytuowaniem na mapie cmentarza, a także dane o wniesionych za miejsce spoczynku,opłatach. Możliwe będzie też obejrzenie zdjęć grobu - Przewidziany w umowie termin wykonania prac to 30 listopada 2013 roku - podaje Andrzej Dratwa.
Internetowa wyszukiwarka grobów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest przydatna, gdy nie znamy np. dokładnego miejsca pochówku bliskiej osoby, przyjaciela czy znajomego,a z rozwiązań pomagających wyszukać groby on-line korzysta coraz więcej miast w kraju.
Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z Elektroniczną bazą danych osób pochowanych na cmentarzu "Agrykola".
bardzo cenna inicjatywa "gdy nie znamy np. dokładnego miejsca pochówku bliskiej osoby, przyjaciela czy znajomego" ( w d... z takim vbliskim i przyjacielem co to nie zna miejsca twojego pochówku) - to jedna z najpilniejszych potrzeb żywych mieszkańców tego miasta no i proszę została zaspokojona. Ja mam k pytanie czy zas.... administratorzy tych cmentarzy już dawno w ramach swoich obowiązków ( bez dodatkowych kosztów nie powinni takiej bazy już dawno stworzyć w arkuszu kalkulacyjnym w ramach swoich obowiązków administracyjnych???
ta baza powinna mieć jakąś nazwę, proponuję nazwać ją " Baza ludzi umarłych"
Czyli Zakład Pogrzebowy "Dębica" też zmieni nazwę ? Najlepiej na - Spółdzielnia Pogrzebowa - RADOŚĆ" - Nasze hasło reklamowe to: W Naszej Trumnie Będziesz Czuł Się Jak Żywy !!!!!
Czy juz nie ma wazniejsych spraw w tym miescie
taki deathbook
Nawet taki temat jest okazją do "napinki" :) @niebo online, ty się chłopie napij melisy...
No i gdzie ta obiecana elektroniczna baza danych na Dębicy.