Od kilku tygodni toczą się zacięte rozmowy między Ministrem Zdrowia a lekarzami w sprawie podpisania kontraktów w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W Elblągu do dzisiaj umów nie podpisało 10 przychodni.
Postanowiliśmy sprawdzić jak w naszym mieście wygląda sytuacja z przyjmowaniem pacjentów za ośrodki Podstawowej Opieki Zdrowotnej, które nie podpisały umów z Narodowym Funduszem Zdrowia
Jak informuje Małgorzata Twardowska, Rzecznik ds. Praw Pacjenta w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej przyjmuje trzech lekarzy internistów i jeden lekarz pediatra. Na przyjęcie do internistów czeka kilkadziesiąt zdenerwowanych i zdezorientowanych ludzi, do pediatry kilka rodziców ze swoimi pociechami. - Jest mi bardzo przykro z tego powodu, dołożymy wszelkich starań, aby pacjenci byli przyjmowani w jak najkrótszym czasie- mówi Małgorzata Twardowska.
Czekałam tutaj od godziny 7:00 a około 10:00 zostałam przyjęta. Ludzie się kłócą o kolejkę. Dobrze, że chociaż w szpitalu znaleźliśmy pomoc. Wygląda to bardzo źle z tymi przychodniami
- mówi 65- letnia pani Krystyna.
Lekarze chyba zapomnieli, że składali przysięgę Hipokratesa. Ja już wiem, że od mojego lekarza pierwszego kontaktu nawet jeśli podpisze umowę odejdę. Nie chcę się leczyć u lekarza biznesmena
- mówi 54 letni pan Zygmunt.
Sytuacja pacjentów wygląda nieco lepiej w szpitalu przy Żeromskiego i Komeńskiego.
- Przyjętych zostało 40 pacjentów a 9 czeka w kolejce na przyjęcie. Przyjmuje u nas 2 internistów - mówi Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta, Specjalista ds. Marketingu i Promocji Zdrowia Szpitala Wojskowego, Małgorzata Adamowicz.
Od piątku na bieżąco w ramach Izby Przyjęć przyjęliśmy kilkanaście osób. Porozumienie o przyjmowaniu pacjentów wyjątkowo od 8:00 do 18:00 obowiązuje od piątku 2 stycznia do 9 stycznia - informuje nas Ewa Wąsowska, Z-ca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa Szpitala Miejskiego.
Z informacji, które otrzymaliśmy od Magdaleny Mil, Rzecznika Prasowego WM OW NFZ w Olsztynie pacjenci mogą się zgłaszać do placówek, które podpisały umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia lub do szpitali. Pełną listę placówek POZ i szpitali, które przyjmują pacjentów można znaleźć na stronie internetowej NFZ.
Poniżej przedstawiamy listę szpitali, które przyjmuję pacjentów całą dobę.
1. Wojewódzki Szpital Zespolony, ul. Królewiecka 146 - Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna - tel. (55) 234 41 11, 234 56 12
2. EL-VITA, ul. Zw. Jaszczurczego 22 - tel. 55 233 55 01
3. Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią, ul. Komeńskiego 35 - Izba Przyjęć, tel. (55) 239 44 02
4. SP ZOZ Szpital Miejski im. Jana Pawła II, ul. Żeromskiego 22 - Izba Przyjęć, tel. (55) 230 41 97
Karol Bidziński
***y i zlodzieje czas z nimi zrobić porzadek.Albo pracują prywatnie albo w publicznej słuzbie zdrowia!! bez żadnych lewizn stu prywatnych gabinetów ,bo przyjmują prywatnie w publicznych szpitalach w godzinach pracy.Albo jedno albo drugie, i faktury za usługi prywatne obowiązkowo zeby pacjent mógł odliczyć od podatku. i niech bula podatki te święte krowy jak wszyscy.W szpitalach lekarz ma pracowac 8 godzin to musi być kontrolowane ściśle!!!!
Kapitalizm to system niereformowalny, funkcjonuje dzięki stymulowaniu najniższych instynktów ludzkich: pazerności i kompletnym braku etyki. Mówiąc wielu ludziom zachowujesz się jak świnia po prostu im schlebiamy.
Rzadzący zapominaja chyba że był rok 1970 i 1980 gdzie takim co podskakiwali m**y obijano.W****ć tego ministra i to won.
mysle ze pora POgonic tych ***ow i przestepcow z PO w tym arlukowicza i nieudolna premier kopacz. ci ludzie dzialaja na szkode kraju i polakow
PO i Lekarze coś kombinują przeciwko Polakom. Lekarz powinien zarabiać minimalną wtedy by rozumiał dlaczego nie wolno kraść oszukiwać pracować na 4 etatach, wykorzystywać publicznych możliwości w celu generowania prywatnych dochodów. Lekarz zrozumiałby wtedy pozycję przeciętnego pacjenta, to byłoby dla nich jak katarzis. Przychodnie prywatne, szpitale prywatne kto i komu to sprzedał? Gdzie dochody?
Brawo Arłukowicz i brawo Kopacz STOP terroryzmowi PZ!
Jest trochę zamieszania, ale rynek szybko zweryfikuje sytuację. Jeśli zamkną sieć sklepów, w której robicie zakupy to co ?, przestaniecie jeść czy pójdziecie do innego sklepu ? Tak samo będzie z lekarzami. Przynajmniej teren się trochę oczyści. I uważajcie, bo zaczną zaraz wyrastać nowe "przychodnie" ! Dokładnie czytajcie nazwiska lekarzy - założycieli.
Wprost" pytał Ministerstwo Spraw Zagranicznych, czy Charles Crawford - były ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, a prywatnie znajomy marszałka Sejmu – pisał przemówienia dla Sikorskiego i ile zapłaciła za to polska dyplomacja. tygodnik i wylicza, że w takim razie konsultacje u byłego ambasadora w sumie kosztowały dokładnie 266 tys. złotych. Średni koszt konsultacji przemówienia wyniósł 19 tys. złotych.
przypominijcie sobie panią sawicką i jej informacje o kręceniu lodów - głosowaliście na złodziei z po to teraz macie - i dobrze wam tak. wcale was nie żałuje. chory obywatelu pomóż zusowi - umrzyj przed terminem
Obywatelu, wspieraj partie czynem i umieraj przed terminem.-:)