Stacja kosmiczna wylądowała na placu przed katedrą. Dziś, 12 lipca trwa tu piknik edukacyjny Ale Kosmos! Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.
W Elblągu trwa Lato z Radiem i Telewizją Polską. Jedną z atrakcji tego dnia jest piknik edukacyjny Ale Kosmos!, który potrwa do godz. 18. Najmłodsi, odwiedzając plac przed katedrą, mogą odkryć fascynujący świat nauki. Czeka tam na nich m.in. model stacji kosmicznej - tu można poznać szczegóły eksperymentów, które na orbicie okołoziemskiej prowadzi dr Sławosz Uznański - Wiśniewski, warsztaty pozwalające poznać tajniki działania ludzkiego mózgu, efektowne pokazy chemiczne, pracownia mikroskopowa oraz radiowy escape room.
Koncert Lata z Radiem i Telewizją Polską rozpocznie się o godz. 20 na Wyspie Spichrzów. Na scenie wystąpią: Anna Wyszkoni, Grzegorz Hyży, Małgorzata Ostrowska, Mesajah, Modelki, Natalia Szroeder, Roksana Węgiel, Urszula, Wilki i Tadeusz Seibert. Więcej informacji znajdziesz tutaj.