W Elblągu maturę zdało ponad 82 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych. Co zaskakujące elbląskiej młodzieży w tym roku najwięcej trudności sprawił język polski - z tego przedmiotu uzyskali średnio 55 proc. punktów możliwych do zdobycia. W przypadku matematyki było to 61 proc. Jak poradzili sobie maturzyści w poszczególnych szkołach?
Centralna Komisja Egzaminacyjna podała dziś, (8 lipca) wyniki matury przeprowadzonej w maju. W Elblągu przystąpiło do niego 906 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników, szkół artystycznych i branżowych szkół II stopnia. Egzamin zdało 82,3 proc. Średni wynik uzyskany przez elbląskich maturzystów z egzaminu pisemnego z języka polskiego na obowiązkowym poziomie podstawowym to 55 proc. możliwych do uzyskania punktów, z matematyki (obowiązkowy poziom podstawowy) to 61 proc., a z języka angielskiego (ten język obcy wybierano najczęściej) 80 proc. Wynik z języka ojczystego jest poniżej średniej krajowej.
W kraju maturę zdało 80 proc. spośród ponad 255,5 tys. absolwentów szkół średnich. Z języka polskiego młodzież uzyskała średnio 59 proc. punktów możliwych do zdobycia. W przypadku matematyki na obowiązkowym podstawowym poziomie było to 61 proc., a języka angielskiego 78 proc. Aby zdać maturę, uczniowie musieli uzyskać z przedmiotów obowiązkowych minimum 30 proc. punktów.
Matura 2025 - średnie wyniki z obowiązkowych przedmiotów na poziomie podstawowym w szkołach w Elblągu (za OKE w Łomży):
I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących: język polski poziom podstawowy - 60 proc., język angielski poziom podstawowy - 91 proc., matematyka poziom podstawowy - 73 proc.
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka: język polski - 70 proc., język angielski - 94 proc. , matematyka - 87 proc.
Technikum im. Flagi Polski w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących: język polski - 50 proc., język angielski - 68 proc., matematyka - 48 proc.
III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II: język polski - 59 proc., język angielski - 84 proc., matematyka - 74 proc.
Technikum w Zespole Szkół Mechanicznych: język polski - 53 proc., język angielski - 84 proc., matematyka - 64 proc.
IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej: język polski - 50 proc., język angielski - 77 proc., matematyka - 53 proc.
Technikum w Zespole Szkół Technicznych: język polski - 52 proc., język angielski - 67 proc., matematyka - 45 proc.
Technikum w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika: język polski - 40 proc., język angielski - 65 proc., matematyka - 31 proc.
Technikum w Zespole Szkół Gospodarczych: język polski - 48 proc., język angielski - 65 proc., matematyka - 42 proc.
Technikum w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych: język polski - 42 proc., język angielski - 69 proc., matematyka - 45 proc.
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Regent z Oddziałami Dwujęzycznymi: język polski - 62 proc., język angielski - 95 proc., matematyka - 64 proc.
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych: język polski - 61 proc., język angielski - 85 proc., matematyka - 65 proc.
Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów: język polski - 69 proc., język angielski - 85 proc., matematyka - 75 proc.
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Żak: język polski - 33 proc., język angielski - 46 proc., matematyka - 21 proc.
Zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Cosinus Plus: język polski - 30 proc., język angielski - 58 proc., matematyka - 27 proc.
a zdawalność?
O a Liceum Monte nie ma? Czyżby nikt nie zdał?
W Montesori zdało dwóch z trzech przystępujących do wszystkich egzaminów, średni wynik jest publikowany przy co najmniej pięciu przystępujących do egzaminu.
Zdawalność egzaminu (%): 2 LO 100,0; Regent 100,0; 3 LO 99,0; 1 LO 96,9; ZS Pijarskich 94,7; ZPS Muzycznych 90,9; ZS Mechanicznych 88,2; 4 LO 80,4; ZS Gospodarczych 73,7; ZS Ekonomicznych i Ogólnokształcących 71,2; ZS Technicznych 70,0; ZS Techniczno-Informatycznych 57,1; Cosinus 37,5; Żak 14,3; ZS Inżynierii Środowiska i Usług 33,3.
Monte to niezłe gniazdo dziwolągów>Kto wysyła tam swoje dziecko?Jakiś zryty dawca nasienia.
Do de bila atakującego ludzi uczących się w Monte. Nie znam Monte i nie wiem co to jest (forma własności, poziomy nauki, nauczyciele, zwierzchnik,...) ale sposób w jaki opisujesz uczniów Monte i ich rodziców jest naganny, porażający. Zapewne uczyłeś się lub jesteś pracownikiem wyścigowni szczurów ale z człowieczeństwem masz ujemny kontakt. Możesz krytykować szkołę, kadrę, władze szkoły, ale uczniów nie tykaj. Karma wraca i wróci do ciebie i twoich dzieci, wnuków.
Młody śpiący w pierwszej ławce na zdjęciu, chyba pomylił pomieszczenia hihi
To jak tak do redakcji. Czytacie co kto pisze w komentarzach? Ludzie, dbajcie o poziom dyskusji.
poinformowany maturę w Montessori zdawały 4 osoby(podobno zdała jedna), w sumie to nawet jest zdjęcie na facebooku, jak wszyscy siedzą już w ławkach. Choć jest to informacja powszechnie znana. Jeśli już twierdzisz, że jesteś tak poinformowany to podaj źródło, skąd czerpiesz wiedzę na temat wyników, jeśli to co mówisz jest coś warte to źródła nie będziesz się wstydził.
Nie odnaleźli się w ławkach,to i nie napisali geniusze z Montessori. Należało im kupić dywaniki,tak jak to jest w zwyczaju tej durackiej metody.kosmiczna metoda i rakiety tej włoskiej autorki, ale bzdura.Kto wysyła tam dzieci?!