Środa, 25.12.2024, Imieniny: Boze Narodzenie - Eugenia, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

3 na 4 uczestników treningu mentalnego przyznaje, że wpływa on na poprawę jakości życia

22.09.2024, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
3 na 4 uczestników treningu mentalnego przyznaje, że wpływa on na poprawę jakości życia

Trening mentalny to nowoczesny sposób na rozwój osobisty – tak podkreślali uczestnicy  badania zrealizowanego na zlecenie Akademii Trenerów Mentalnych na potrzeby raportu „Trening mentalny oczami Polaków”. Blisko 75 proc. przyznało, że to rozwiązanie pomaga w budowaniu pewności siebie, co przekłada się na poprawę jakości życia, a 68 proc. zgodziło się ze stwierdzeniem, że trening mentalny jest atrakcyjną formą pracy nad sobą. 

 

 

Rosnąca popularności treningu mentalnego w naszym kraju wskazuje, że Polacy uważają tę formę wsparcia za atrakcyjną alternatywę dla coachingu czy psychoterapii. Potwierdzają to wyniki badania przeprowadzonego na potrzeby raportu „Trening mentalny oczami Polaków” wśród osób, które uczestniczyły w sesjach z trenerem mentalnym.

 

 

Obraz treningu mentalnego

 

Nowoczesny, wspierający i nastawiony na przyszłość – zdaniem uczestników badania, takie określenia, najlepiej opisują trening mentalny. Wielu przyznawało, że ta forma pracy nad sobą ma duży potencjał jako konkurencyjna metoda rozwoju osobistego. Nieco mniej ankietowanych wskazało, że trening mentalny jest rozpoznawalny na rynku oraz dostępny pod względem kosztów.

 


– Trening mentalny to profesjonalne wsparcie, oferowane przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, którzy w pełni angażują się w pomoc swoim klientom. I co nie mniej ważne – praktyków własnej zmiany. Oznacza to, że taka forma pracy nad sobą nie odbiega jakością od alternatywnych rozwiązań, jak psychoterapia czy coaching – podkreśla Daniel Janik, dyrektor Akademii Trenerów Mentalnych. – Od moich klientów często słyszę, że poszukują holistycznego podejścia, które pozwalałoby na realną, indywidualną pracę z ich potrzebami i emocjami. Podkreślają, że proces ten nie tylko pomógł im w osiągnięciu konkretnych rezultatów, ale również umożliwił im na głębsze poznanie siebie i stał się kluczem do dalszego rozwoju – dodaje ekspert. 

 

 

Pewność siebie i poprawa jakości życia

 

Uczestnicy badania byli zgodni co do tego, że trening mentalny przynosi konkretne korzyści. Najwięcej – 73 proc. – zgodziło się ze stwierdzeniem że trening mentalny pomaga w budowaniu pewności siebie, co ma bezpośredni wpływ na poprawę jakości życia. Nieco mniej – 68 proc. – podpisało się pod zdaniem, że trening mentalny jest atrakcyjnym sposobem na rozwój osobisty. Ponad połowa uczestników badania zgodziła się natomiast, że poprawia relacje z innymi ludźmi, a także przyczynia się do obniżenia poziomu stresu (odpowiednio 55 proc. i 54 proc. wskazań).

 

 

– Wyniki badania pokazują, że trening mentalny w opinii jego uczestników to nie tylko efektywna metoda poprawy jakości życia, ale również interesujący sposób na rozwój osobisty i zawodowy. To zdecydowanie jedna z najlepszych rekomendacji jaką trenerzy mentalni mogli sobie wymarzyć. W końcu wiele osób uważa, że praca nad sobą to jedno z trudniejszych wyzwań. Trening mentalny przełamuje ten stereotyp – wykorzystywane są w nim angażujące i niemalże interaktywne techniki jak chociażby wizualizacja, czyli tzw. trening wyobrażeniowy. Dzięki temu, podobnie jak w treningu fizycznym, uczestnicy zyskują nie tylko lepszą kondycję psychiczną, ale także zastrzyk pozytywnej energii i endorfin, zyskując realną motywację do wprowadzania interesujących ich zmian – mówi Daniel Janik, dyrektor Akademii Trenerów Mentalnych. 

 

 


Daniel Janik, trener mentalny (współpraca m.in. z reprezentacją Polski w piłce ręcznej kobiet i klubem PGE Vive Kielce), mówca i szkoleniowiec (współpraca m.in. z KGHM, ING, Vantage, Nowa Era i in.). Były zawodowy sportowiec, który przenosi to, co najlepsze w sporcie (gdzie takie pojęcia jak pasja, motywacja wewnętrzna, determinacja i praca zespołowa są podstawą) do biznesu. Autor kilku książek nt. treningu mentalnego, w tym najnowszej, dostępnej w księgarniach w całej Polsce - “Mistrzowskie strategie”. Dyrektor Akademii Trenerów Mentalnych i manager #MentalPower, pioniera i lidera na rynku treningu mentalnego w Polsce.

 


FACE IT

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1097481250763