Niedziela, 29.09.2024, Imieniny: Michalina, Michal, Rafal

TABELE I WYNIKI: SEZON 2024/2025

»   IV liga

Super mecz. Wielkie emocje. Znakomita organizacja

01.11.2018, 14:00:46 Rozmiar tekstu: A A A

Tak w skrócie, można by określić wczorajszą sportową imprezę w hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej. To już po raz kolejny w elbląskiej hali, zorganizowano mecz piłki siatkowej na bardzo wysokim poziomie. W ramach 6.kolejki Plus Ligi spotkały się zespoły Lotos Trefl Gdańsk (w roli gospodarza) oraz Indykpol z Olsztyna. Po zaciętej i wyrównanej walce zwycięsko z parkietu schodzili siatkarze Trefla pokonując Indykpol w setach 3:2.

Początek meczu nie zapowiadał sukcesu siatkarzy Trefla, którzy po dwóch setach przegrywali 2:0. Ambicja siatkarzy i doping kibiców , zarówno tych przyjezdnych z Gdańska jak i elblążan , którzy szczelnie wypełnili halę MOSiRu, odwróciły losy meczu.

Po zaciętych dwóch kolejnych setach siatkarze Trefla schodzili zwycięsko z parkietu wyrównując stan meczu na 2:2. W piątym secie gdańszczanie od samego początku objęli prowadzenie i nie oddali już go do końca seta, wygrywając 15:6 i cały mecz 3:2. MVP spotkania wybrano Macieja Muzaja z Trefla , który zdobył dla gdańszczan 29 punktów.

- To była świetna impreza - powiedział nam po meczu pan Kazimierz kibic z Olsztyna, wychodząc ze spotkania.- Więcej takich imprez powinno być w Elblągu. To świetne miejsce zarówno pod względem warunków na organizację takich spotkań jak również bardzo dobrą atmosferę. Gratulacje dla Elbląga - powiedział kibic z Olsztyna.

LOTOS TREFL GDAŃSK - INDYKPOL OLSZTYN 3:2 (19:25, 22:25, 25:20, 31:29, 15:6)

Trefl Gdańsk: Grzyb 3, Muzaj 29, Schott 14, Nowakowski 14, Janusz 1, Mijailović 13, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak 2, Olenderek, Kozłowski 2, Niemiec 11, Hebda
Indykpol Olsztyn: Woicki 1, Kapelus 15, Warda 8, Hadrava 30, Lux 10, Zniszczoł 6, Żurek (libero) oraz Andringa, Kalinin 1, Pietraszko 5, Gil, Urbanowicz