Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw

Niespodzianki nie było. Kram Start zdobywa komplet punktów w Kobierzycach

04.11.2017, 18:42:35 Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg pokonały w meczu 9 kolejki PGNiG Superligi na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce 22:19 i zanotowały kolejne, czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo. Na początku sobotniego meczu miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia, bo ich drużyna po 8 minutach wygrywała ze Startem 5:0. W dalszej części meczu elblążanki wróciły jednak na właściwe tory i niespodzianki nie było.

Elbląski zespół fatalnie rozpoczął mecz. Przez pierwsze osiem minut nie potrafił celnie rzucić do bramki rywalek, które wykorzystały strzelecką niemoc elblążanek. Pierwszą bramkę dla Kram Startu zdobyła Aleksandra Dorsz, a po chwili z karnego trafiła Sylwia Lisewska i było 2:5. Z biegiem czasu przewaga KPR-u topniała. Jeszcze przed przerwą podopiecznym trenera Andrzeja Niewrzawy udało się wyrównać i pierwsza połowa zakończyła się remisem 10:10.

Druga połowa upłynęła już pod dyktando brązowych medalistek z ubiegłego sezonu. Co prawda zawodniczkom z Kobierzyc w 42 minucie udało się doprowadzić do kolejnego remisu 16:16, ale na więcej przyjezdne nie pozwoliły już gospodyniom. Między 48 a 54 minutą Kram Start zdobył cztery bramki z rzędu i wyszedł na prowadzenie 21:17. To pozwoliło bezpiecznie dowieźć do końca  prowadzenie i cały mecz zakończył się wygraną elblążanek 22:19.

KPR Gminy Kobierzyce – Kram Start Elbląg 19:22 (10:10)

Kram Start:
Szywerska, Powaga — Balsam 1, Choromańska, Świerczek, Waga 2, Jędrzejczyk 4, Dorsz 3, Kwiecińska 2, Kozimur 2, Szynkaruk, Gerej, Lisewska 3, Stokłosa, Świerżewska 2, Yashchuk 2.

W kolejnym meczu Kram Start zmierzy się 12 listopada u siebie z Energą AZS Koszalin.