Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw

Kolejny komplet punktów Concordii. Słoniki pokonały Mrągowię i awansowały na 5 miejsce

28.10.2017, 16:20:39 Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarze Concordii Elbląg odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w IV lidze. W meczu 13 kolejki pomarańczowo-czarni pokonali na stadionie przy ul. Krakusa Mrągowię Mrągowo 1:0. Zwycięską bramkę dla elbląskiego zespołu zdobył strzałem głową w 65 minucie Przemysław Kuss. Dzięki tej wygranej Słoniki przeskoczyły w tabeli swojego rywala i obecnie zajmują piąte miejsce.

Zespół Concordii kontynuuje dobrą passę w lidze. Elblążanie od powrotu na trenerską ławkę Łukasza Nadolnego, zgarnęli kolejny, trzeci już komplet punktów, nie tracąc przy tym bramki. Mecz z Mrągowią był jednak najcięższym z tych trzech, w których Concordia zwyciężała. Zespół z Mrągowa zwłaszcza w pierwszej połowie pokazał, że nie przyjechał do Elbląga, by wyłącznie się bronić. Zajmujący przed tą kolejką piąte miejsce w tabeli mrągowianie, odważnie atakowali elbląską bramkę i przy odrobienie szczęścia mogli pokusić się o strzelenie bramki. Już w 8 minucie bliski powodzenia był Krystian Ziarkowski, ale piłka po jego strzale z najbliższej odległości przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Cztery minuty później z ostrego kąta uderzał Łukasz Szumski, a futbolówka minęła o pół metra słupek elbląskiej bramki. W 21 minucie gospodarze stworzyli sobie pierwszą groźną sytuację. Kazuya Watanabe podawał po ziemi w polu karnym, tor lotu piłki zamierzał przeciąć wślizgiem Mariusz Pelc, ale minimalnie się z nią minął. W 33 minucie powinno być 1:0 dla Concordii. Sebastian Tomczuk dośrodkował z lewej strony w pole karne, a futbolówka po strzale głową Kacpra Łazaja niewiele minęła światło bramki. Do przerwy kibice nie oglądali więc żadnych bramek.

W drugiej połowie gra nadal była wyrównana, a o losach meczu decydowały detale. W 65 minucie wreszcie padła długo wyczekiwana przez gospodarzy bramka. Watanabe wyłuskał piłkę tuż przy linii końcowej, dorzucił ją w pole bramkowe, a tam najwyżej wyskoczył do niej Przemysław Kuss, który z bliska uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki. Po strzeleniu bramki Concordia jeszcze śmielej ruszyła do ataku i była bliska zdobycia drugiego gola. Mimo kilku dogodnych okazji piłka nie wpadła jednak do bramki i cały mecz zakończył się skromnym, ale bardzo cennym zwycięstwem elbląskiej drużyny.

Concordia Elbląg – Mrągowia Mrągowo 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Przemysław Kuss (65')

Concordia: Kostrzewski – Lubiejewski, Edil, Kuss, Lewandowski, Tomczuk, Szymanowski, M. Pelc (90' Nadolny), P. Pelc (60' Kozak), Łazaj (88' Załucki), Watanabe.

Mrągowia: Marszałek – Michałowski, Aleksandrowicz, Glinka (62' Rusiecki), Szumski, Kowalski, Bumbul, Ziarkowski, Emelianov, Ciecierski, Sobolewski.

Sędziował: Sebastian Sikorski (Olsztyn)
Żółte kartki: Tomczuk (Concordia)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się 4 listopada na wyjeździe z Romintą Gołdap.