Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Concordia straciła zwycięstwo po niesłusznym karnym w 90 minucie. Zobacz skrót meczu

04.06.2017, 14:45:18 Rozmiar tekstu: A A A

Nie udało się piłkarzom Concordii Elbląg wywalczyć jakże ważnego kompletu punktów w niedzielnym meczu z MKS Ełk. Pomarańczowo-czarni po trafieniach Artura Stawikowskiego i Martina Stracha prowadzili po pierwszej połowie 2:0. W drugiej odsłonie goście doprowadzili do remisu. Bramkę dającą nadzieję na zwycięstwo na 3:2 zdobył Hubert Otręba. Niestety w ostatniej minucie meczu goście ponownie wyrównali, zdobywając gola z niesłusznie podyktowanego rzutu karnego. Remis 3:3 mocno komplikuje kwestię utrzymania Concordii w III lidze. Elbląski zespół na dwie kolejki przed końcem sezonu, traci do bezpiecznego 13 miejsca cztery punkty.

Już przed tym spotkaniem wiadomo było, że z III ligi w tym sezonie spadnie nie trzy, a pięć drużyn. Wszystko za sprawą degradacji z II ligi dwóch zespołów z województwa podlaskiego i mazowieckiego: Olimpii Zambrów i Polonii Warszawa. Zdobyte w tym meczu trzy punkty pozwoliłyby Concordii zbliżyć się do bezpiecznego 13 miejsca na dwa oczka.

Concordia do meczu z MKS Ełk przystąpiła osłabiona brakiem kilku podstawowych zawodników. Zagrać nie mogli m.in. Adam Duda, Sebastian Kopeć, Mariusz Pelc i Bartłomiej Lubiejewski. Mimo to gospodarze w pierwszej połowie pokazali się z bardzo dobrej strony. Pomarańczowo-czarni zaatakowali już od pierwszych minut. W 4 minucie z rzutu wolnego strzelał Michał Pietroń, ale uderzenie w środek bramki wyłapał Radzikowski. Dwie minuty później szczęścia próbował Martin Strach, ale piłka po jego silnym strzale z dystansu przeleciała niewiele nad poprzeczką. W kolejnych minutach gra się wyrównała, aż do momentu, w którym gospodarze wyszli na prowadzenie. W 34 minucie na rajd lewą stroną zdecydował się Mateusz Szmydt, rozegrał piłkę z Hubertem Otrębą, po czym zagrał wzdłuż bramki. Akcję zamykał z prawej strony Artur Stawikowski i celnym strzałem przy słupku pokonał golkipera MKS. Przyjezdni mogli odgryźć się w 43 minucie, ale mocne uderzenie z dystansu jednego z graczy MKS przeleciało tuż nad bramką. Co nie udało się ełczanom, udało się gospodarzom. W 45 minucie Hubert Otręba podał na pełnym biegu prostopadle do Martina Stracha, a ten zmylił bramkarza i trafił do pustej bramki. Do przerwy było więc 2:0.

W drugiej połowie goście rzucili się do odrabiania strat i szybko, bo już w 53 minucie zdobyli gola kontaktowego. Po błyskawicznej akcji jeden z graczy MKS urwał się Michałowi Lewandowskiemu, wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki do niepilnowanego Daniela Świderskiego, który z kilku metrów pokonał Oskara Pogorzelca. W 60 minucie szybka kontra Concordii mogła przynieść jej podwyższenie prowadzenia. Hubert Otręba zagrał do Mateusza Szmydta, a na pełnym biegu strzelił z pola karnego. Uderzenie z ostrego kąta zdołał jednak wybić nad bramkę Radzikowski. Ełczanie z minuty na minutę coraz groźniej atakowali i w 76 minucie dopięli swego zdobywając bramkę wyrównującą. Trzeba przyznać, że był to gol bardzo przypadkowy, bo piłka po strzale Daniela Świderskiego odbiła się od nóg Mateusza Gołębiewskiego i przelobowała zaskoczonego Oskara Pogorzelca. Concordia nie zamierzała się jednak poddawać i w 83 minucie ponownie objęła prowadzenie. Po szybkiej akcji Michał Pietroń odegrał do Huberta Otręby, a ten huknął z piętnastego metra prosto do siatki. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem gospodarzy, w 90 minucie fatalną w skutkach decyzję podjął arbiter tego spotkania Robert Olszewski. Sędzia niesłusznie dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym przez Michała Lewandowskiego i wskazał na jedenasty metr.

Powtórka, którą obejrzeć można w naszym filmowym skrócie, ewidentnie pokazuje, że w momencie kontaktu futbolówki z ręką obrońca Concordii miał ją przy ciele. Niestety rzut karny na bramkę zamienił Michał Hryszko i tym samym cały pojedynek zakończył się remisem 3:3.

Concordia Elbląg – MKS Ełk 3:3 (2:0)
Bramki: 1:0 Stawikowski (34'), 2:0 Strach (45'), 2:1 D. Świderski (53'), 2:2 Hryszko (76'), 3:2 Otręba (83'), 3:3 Hryszko (90'-k.)

Concordia: Pogorzelec – Edil, Gołębiewski, Stawikowski, Strach (78' Tomczuk), Burzyński (80' Kuczkowski), Kiełtyka, Otręba, Pietroń, Szmydt, Lewandowski.

MKS: Radzikowski – Zalewski, Szaraniec, Kuriata, Berezovski, M. Świderski (46' Jagłowski), Sobolewski, Malinowski (66' Butkiewicz), Hryszko, Furman (84' Bogdaniuk), D. Świderski (73' Kraska).

Sędziował: Robert Olszewski (W-MZPN)
Żółte kartki: Pogorzelec (Concordia) – Butkiewicz, Kraska (MKS)

W przedostatniej kolejce, w sobotę (10 czerwca) Concordia zagra na wyjeździe z liderem tabeli Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.