Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Siatkarskie emocje gwarantowane do końca

21.02.2017, 12:41:18 Rozmiar tekstu: A A A

Bardzo ciekawie zrobiło się w tabeli siatkarskich rozgrywek Awangarda Volley Liga organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. O ile liderem nadal pozostaje LOGBARTRANS, to za jego plecami cztery kolejne drużyny zaciekle walczą o jak najlepszą pozycję wyjściową przed fazą play off.

Po przerwie spowodowanej feriami wreszcie zespoły powróciły na ligowe boiska. Jak się okazało, pauza nie na wszystkich wpłynęła pozytywnie. O ile LOGBARTRANS zdołał utrzymać fotel lidera, to na kolejnych miejscach doszło już do pewnych przetasowań. Ostatnie dwie kolejki pokazały, że walka o jak najlepsze miejsce przed decydującą fazą rozgrywek rozgorzała na dobre. Pięć zespołów pozostaje w grze o czołowe miejsca i patrząc na wyniki ostatnich spotkań, można już dziś założyć, że emocji nie zabraknie do końca pierwszego etapu Awangarda Volley Ligi.

W 12 kolejce najciekawiej zapowiadał się pojedynek w którym trzecia w tabeli AKS Solidarność zmierzyła się z prezentującą coraz lepszą formę drużyną ZNP. Mecz dwóch czołowych ekip ligi MOSiR wprawdzie przyniósł sporo emocji, ale mało kto spodziewał się, że zakończy się zgarnięciem pełnej puli przez jedną z ekip. Pierwszy set tradycyjnie był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie była w stanie uzyskać bezpiecznej przewagi. Losy seta rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Solidarność prowadziła 18:16, ale w kolejnych minutach przytrafił jej się przestój, który okazał się brzemienny w skutkach. ZNP najpierw doprowadził do stanu 19:19, a po chwili prowadził już 22:19. W końcówce jeszcze bardziej podkręcili tempo, dzięki czemu pierwszą partię wygrał 25:20. „Nauczyciele” jeszcze lepiej zaprezentowali się w partii drugie. Tym razem szybko uzyskali przewagę, którą kontrolowali do ostatniej piłki, zwyciężając ostatecznie 25:18. Ostatni set przypominał partię pierwszą, czyli wyrównaną walkę obu drużyn. I ponownie w najważniejszej fazie seta górą okazał się ZNP wygrywając 25:20 i cały mecz 3:0.

Dwunasta kolejka przyniosła jeszcze jedną niespodziankę. Okupujący dolne rejony tabeli zespół Major i Przyjaciele postawił się wiceliderowi. I zrobił to na tyle skutecznie, że KOLEX Hale Stalowe zszedł z boiska bez zdobyczy punktowej. O ile wynik pierwszego seta nie budził zdziwienia, to wynik dwóch pozostałych partii był zapewne zaskoczeniem dla wielu. Po niesamowicie zaciętej batalii pierwszą partię na przewagi wygrał Major i Przyjaciele. Jeszcze lepiej zagrali w partii drugiej zwyciężając aż 25:12. W ostatnim secie KOLEX starał się odrobić nieco straty i zdobyć choćby jeden punkt, ale świetnie tego dnia dysponowana ekipa Major i Przyjaciele, na niewiele pozwoliła rywalom. Także trzeci set padł ich łupem (25:19), a cały mecz zakończył się wynikiem 3:0. W dwóch pozostałych meczach tej kolejki Merkury przegrał z LOGBARTRANSEM 0:3, a Techtrans uległ Sisley Volley Team także 0:3.

Natomiast najciekawszym meczem 13 kolejki można uznać starcie w którym KOLEX Hale Stalowe zmierzył się z zespołem KAM. I choć w poczynania na boisku wdarło się sporo nerwowości, to sama gra obu drużyn mogła się podobać. Szczególnie wyrównana okazała się partia pierwsza, której losy ważyły się do ostatniej piłki. Ostatecznie na swoją korzyść przechylił ją KOLEX, zwyciężając 26:24. Także w drugim secie zachowali więcej zimnej krwi, czego efektem była wygrana 25:21. Zwycięstwa w dwóch pierwszych setach nieco uśpiły KOLEX, co skrzętnie wykorzystali rywale. KAM zdecydowanie poprawił swoją grę, zaczął wykorzystywać niemal wszystkie błędy rywali, a to szybko przełożyło się na wynik. I choć w kocówce KOLEX próbował jeszcze odrobić straty, to miał zbyt mało atutów, by tego dokonać. Set trzeci zakończył się wygraną KAM 25:19, ale cały mecz padł łupem KOLEXU, który mógł cieszyć się wygraną 2:1.

Niewiele mniej emocji wzbudził pojedynek w którym LOGBARTRANS zagrał z zespołem Major i Przyjaciele. Ci drudzy byli autorami największej niespodzianki 12. kolejki, dlatego też można się było spodziewać, że także w meczu z liderem tanio skóry nie sprzedadzą. I faktycznie zaczęli od mocnego uderzenia i wygranej 25:23. Jednak porażka w pierwszym secie podziałała na obrońców tytułu jak zimny prysznic. LOGBARTRANS podkręcił tempo, ustrzegł się prostych błędów czego efektem była wygrana zarówno w drugim jak i trzecim secie (25:23 i 25:22). W pozostałych meczach tej kolejki AKS Solidarność ograła Techtrans 3:0, a Sislev Volley Team w takim samym stosunku pokonał Merkurego.

Po raz kolejny z grona zwycięskich drużyn wybrani zostali najlepsi zawodnicy Awangarda Volley Ligi, do których trafiło podwójne zaproszenie na mecz LOTOSU Trefla Gdańsk rozgrywany w ERGO Arenie. W 12. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Jerzy Jarzyło z zespołu ZNP, a w 13. kolejce Marcin Karwacki z ekipy KOLEX Hale Stalowe. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 12. kolejki:

Merkury Elbląg - LOGBARTRANS 0:3 (22:25, 17:25, 21:25)

ZNP Elbląg - AKS Solidarność 3:0 (25:20, 25:18, 25:20)

Techtrans Elbląg - Sisley Volley Team 0:3 (14:25, 17:25, 14:25)

Major i Przyjaciele - KOLEX Hale Stalowe 3:0 (27:25, 25:12, 25:19)

Pauza: KAM.

Wyniki 13. kolejki:

LOGBARTRANS - Major i Przyjaciele 2:1 (23:25, 25:23, 25:22)

AKS Solidarność - Techtrans Elbląg 3:0 (25:14, 25:11, 25:12)

Sisley Volley Team - Merkury Elbląg 3:0 (25:17, 25:19, 25:20)

KOLEX Hale Stalowe - KAM 2:1 (26:24, 25:21, 19:25)

Pauza: ZNP Elbląg.

Mecz zaległy:

Sisley Volley Team - AKS Solidarność 0:3 (17:25, 17:25, 15:25)

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk występująca w rozgrywkach PlusLigi. Zespół z Trójmiasta w minionej kolejce zmierzył się na wyjeździe z AZS Politechniką Warszawską. Gdańszczanie po świetnej zespołowej drużynie zdobyli stolice i zainkasowali trzy punktu, pokonując akademików 3:1. W tabeli LOTOS Trefl Gdańsk z dorobkiem 36 punktów znajduje się na 8 pozycji. Kolejny ligowy mecz LOTOS rozegra 22 lutego i na wyjeździe zmierzy się z Cuprum Lubin, natomiast w ERGO Arenie zespół z Trójmiasta zobaczymy w niedzielę (26.02) o godz. 14:30 w meczu przeciwko drużynie Cerrad Czarnym Radom. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.