Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Olimpia pokonuje w sparingu GKS Przodkowo. Wygraną zapewniły dwie bramki obrońcy

18.02.2017, 18:06:23 Rozmiar tekstu: A A A

Czwarte zwycięstwo w siódmym meczu sparingowym odnieśli dziś (18 lutego) piłkarze drugoligowej Olimpii Elbląg. Podopieczni trenera Adama Borosa pokonali na boisku przy ul. Skrzydlatej trzecioligowe GKS Przodkowo 2:1. Obie bramki dla elbląskiego zespołu zdobył obrońca Kamil Wenger. Decydujący o wygranej gol padł w ostatniej minucie meczu.

Pierwotnie sobotnim rywalem żółto-biało-niebieskich miała być Olimpia Grudziądz. Pierwszoligowiec odwołał jednak swój przyjazd do Elbląga i w tym samym terminie rozegrał w Świeciu sparing z dziewiątą drużyną białoruskiej ekstraklasy FK Gorodieja (Olimpia wygrała ten mecz 1:0).

Elbląski zespół musiał więc szukać zastępczego rywala, którym został trzecioligowy GKS Przodkowo. Olimpijczycy grali już raz tej zimy z tym przeciwnikiem. 21 stycznia w swoim pierwszym meczu sparingowym elblążanie pokonali u siebie drużynę z Kaszub 1:0.

Przyjezdni podczas wcześniejszej potyczki w Elblągu pokazali się z dobrej strony i dziś zamierzali powalczyć o zwycięstwo z wyżej notowanym zespołem Olimpii. Potwierdzili to w 33 minucie dzisiejszego meczu, gdy nieoczekiwane wyszli na prowadzenie. Bramkę dla Przodkowa zdobył Łukasz Kwaśnik, który przejął piłkę w polu karnym i uderzył nie do obrony tuż przy słupku. Po zdobyciu gola GKS skupił się przede wszystkim na obronie i utrzymaniu korzystnego rezultatu. Olimpia natomiast mocno ruszyła do ataku i co chwilę stwarzała sobie doskonałe okazje strzeleckie. Napastnicy zespołu z Agrykola byli jednak nieskuteczni. W zdobywaniu goli wyręczył ich obrońca Kamil Wenger, który dwukrotnie w samej końcówce meczu pokonał bramkarza rywali. Defensor Olimpii potrafił świetnie znaleźć się w polu karnym przeciwnika i podczas rzutów rożnych popisał się dwoma celnymi strzałami głową. Decydująca o wygranej bramka padła w ostatniej minucie meczu.

Olimpia Elbląg - GKS Przodkowo 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Kwaśnik (33'), 1:1 Kamil Wenger (80'), 2:1 Kamil Wenger (90')

Olimpia: (I połowa) Wojciech Daniel - Łukasz Pietroń, Kamil Wenger, Krzysztof Iwanowski, Radosław Bukacki - Krzysztof Niburski, Patryk Sokołowski, Michał Ressel, Rafał Lisiecki - Anton Kołosow, Jakub Bojas. (II połowa) Kacper Tułowiecki - Rafał Maciążek, Dawid Kubowicz, Kamil Wenger, Radosław Bukacki (62 Łukasz Pietroń) - Damian Szuprytowski, Krzysztof Niburski (62 Maciej Rozumowski), Bartosz Danowski, Radosław Stępień - Rafał Lisiecki (62 Michał Bartkowski), Jakub Bojas.

Kolejny sparing Olimpia rozegra w sobotę (25 lutego) o godz. 12 z Legią II Warszawa. Spotkanie odbędzie się na boisku przy ul. Skrzydlatej.