Wtorek, 1.10.2024, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz

TABELE I WYNIKI: SEZON 2024/2025

»   IV liga

Drugi z rzędu tytuł dla Victorii

06.02.2017, 09:37:07 Rozmiar tekstu: A A A

Zakończyły się rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej. W sezonie 20016/2017 amatorskim mistrzem Elbląga po raz drugi z rzędu została Victoria. Na podium znalazły się jeszcze WKS Błysk-Fachman oraz Metrotest.

Ostatnią kolejkę ELH rozpoczął pojedynek w którym WKS Błysk-Fachman zmierzył się z GE Zakład Turbin. Pojedynek niesamowicie ważny dla pierwszej z ekip. WKS Błysk-Fachman by myśleć o podium musiał wygrać spotkanie i liczyć na potknięcie rywali. Pierwsze zadanie odrobili wzorowo. Rozpoczęli od mocnego uderzenia i już po 8 minutach prowadzili 3:0. Wynik meczu otworzył Rafał Pietrewicz, a dwa kolejne trafienia zaliczyli Mateusz Tymiński oraz Konrad Kotowski. Wprawdzie w 11 min. Daniel Kociemba strzelił gola dla Zakładu Turbin, ale tuż przed przerwą ponownie dał o sobie znać Rafał Pietrewicz i po kwadransie WKS Błysk-Fachman prowadził 4:1. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Stroną przeważającą nadal był WKS Błysk-Fachman, który zaaplikował rywalom jeszcze cztery bramki. GE Zakład Turbin odpowiedziało zaledwie dwoma trafieniami i mecz zakończył się wynikiem 8:3. Tym samym WKS Błysk-Fachman mógł być już pewny miejsca na podium, ale od tego czy zajmie drugie czy trzecie miejsce, decydować miał pojedynek Metrotestu z Victorią.

Choć Victoria mistrzowski tytuł zapewniła sobie już tydzień temu, to do ostatniego spotkania w sezonie przystąpiła niemal w najsilniejszym składzie. Cel na ten pojedynek był prosty, zdobycie kompletu punktów i pozostanie niepokonaną drużyną w sezonie. Natomiast Metrotest cały czas liczył się w walce o srebrne medale. Warunkiem było zdobycie minimum jednego punktu. Tyle, że naprzeciwko stała najlepsza drużyna sezonu, co zdecydowanie komplikowało przedmeczowe założenia. I faktycznie w pierwszych fragmentach to Victoria dzieliła i rządziła na boisku. Wynik meczu już w 3 minucie otworzył Krzysztof Machiński, chwile później na 2:0 podwyższył Patryk Ziarko, a w 10 min. po golu Pawła Friszkemut było już 3:0. Strata trzech goli podziałała mobilizująco na Metrotest, który zabrał się za odrabianie start. Pierwsze celne trafienie w meczu zaliczył Maciej Rogowski, a bramkę kontaktową zdobył Wojciech Pietrzkiewicz. I kiedy wydawało się, że Metrotest jest bliski wyrównania, tuż przed przerwą ponowny cios zadał lider, a wynik na 4:2 podwyższył Szymon Waga. W drugiej połowie Metrotest nie zamierzał tanio sprzedać skóry i od razu ruszył do odrabiania strat. Emocje ponownie powróciły w 17 min. po tym jak bramkę kontaktową strzelił Tomasz Sambor. I kiedy wydawało się, że Metrotest zdoła doprowadzić do wyrównania, dwukrotnie otrzymał ciosy. Najpierw Paweł Friszkemut podwyższył prowadzenie Victorii, a wynik meczu na 6:3 ustalił Patryk Ziarko. Tym samym stało się jasne, że drugie miejsce przypadnie ekipie WKS Błysk-Fachman, a trzecie Metrotestowi.

Ciekawa walko rozegrała się także tuż za podium, gdzie o czwarte miejsce rywalizowało DRE i AGD JAREX Legioniści. W nieco lepszej sytuacji byli ci drudzy, którzy przed meczem mieli dwa punkty przewagi nad rywalami i do utrzymania czwartej lokaty wystarczył remis. Tyle, że DRE nie zamierzało ułatwiać zadania rywalom. Mecz rozpoczęło od dwóch goli Pawła Zająca i prowadzenia DRE 2:0. I kiedy wydawało się, że zespół ten pójdzie za ciosem, jeszcze przed przerwą dał się dwukrotnie zaskoczyć. Bramkę kontaktową strzelił Arkadiusz Jasiński, a tuż przed przerwą, ten sam zawodnik, doprowadził do remisu 2:2. Druga odsłona rozpoczęła się, podobnie jak pierwsza, czyli od zdecydowanych ataków DRE, które przyniosły dwa gole Macieja Zająca i ponowne prowadzenie. O tym, że sytuacja lubi się powtarzać kibice przekonali się w końcówce meczu. Podobnie jak w pierwszej połowie Legioniści zdołali odrobić straty. W 24 min. gola kontaktowego strzelił Arkadiusz Jasiński, a dwie minuty później do remisu 4:4 doprowadził Zbigniew Ciężkowski. Mimo prób z obu stron wynik meczu nie uległ już zmianie. W innych pojedynkach PBG Jankowiak przegrał z OSK NAJKI 2:3, a NORTHSERWIS-PSP uległ Wiarusowi 3:4.

Po rozegraniu ostatniego meczu odbyło się  uroczyste zakończenie rozgrywek oraz wręczenie pucharów i medali. Najlepsze zespoły dekorowali organizatorzy ELH Henryk Jarzembowski i Andrzej Basista. Oprócz klasyfikacji drużynowej nie zabrakło oczywiście wyróżnień indywidualnych. Królem strzelców ELH został Tomasz Sambor z zespołu Metrotest, zdobywca 17 bramek, najlepszym zawodnikiem wybrany został Stanisław Chrigui z PBG Jankowiak, a najlepszym bramkarzem Dawid Korzeb, także z PBG Jankowiak. W tym sezonie statuetka Fair Play powędrowała do zespołu GE Zakład Turbin. Podczas uroczystości organizatorzy podziękowali także arbitrom Piotrowi Dudkiewiczowi i Pawłowi Brzezińskiemu za 19 sezonów sędziowania i współpracy przy organizacji Elbląskiej Ligi Halowej.

Wyniki 11. kolejki:

WKS Błysk-Fachman - GE Zakład Turbin 8:3 (4:1)

1:0 - Pietrewicz (2.), 2:0 - Tymiński (6.), 3:0 - Kotowski (8.), 3:1 - Kociemba

(11.), 4:1 - Pietrewicz (13.), 5:1 - Pietrewicz (20.), 6:1 - B. Szymanowski

(24.), 6:2 - Zaborny (26.), 6:3 - Zaborny (28.), 7:3 - Kończyński (28.), 8:3 -

Kotowski (29.).

PBG Jankowiak - OSK NAJKI 2:3 (1:2)

0:1 - K. Kopycki (1.), 0:2 - K. Kopycki (5.), 1:2 - Lachowicz (12.), 2:2 - Tytek

(18.), 2:3 - K. Kopycki (23.).

NORTHSERWIS-PSP - Wiarus (3:4 (0:1)

0:1 - Czajka (15.), 0:2 - Czajka (23.), 1:2 - Wojtas (25.), 1:3 - Czajka (26.),

2:3 - Wojtas (27.), 3:3 - Mróz (28.), 3:4 - Czajka (29.).

AGD JAREX Legioniści - DRE 4:4 (2:2)

0:1 - P. Zając (6.), 0:2 - P. Zając (10.), 1:2 - Jasiński (12.), 2:2 - Jasiński

(15.), 2:3 - M. Zając (18.), 2:4 - M. Zając (23.), 3:4 - Jasiński (24.), 4:4 -