W ubiegłym tygodniu dyżury radnych mieli Marek Burkhardt i Krzysztof Konert z Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego. Sprawdziliśmy ilu elblążan skorzystało z możliwości przyjścia do Urzędu Miasta i porozmawiania z radnymi.
Radni mieli dyżur tego samego dnia, w tych samych godzinach – między 15.00 a 16.30. Informacja o dyżurze Marka Burkhardta widniała na stronie internetowej Urzędu Miasta. Krzysztof Konert o dyżurze poinformował na swoim profilu na portalu społecznościowych facebook.
Zdawać by się mogło, że do Marka Burkhadta, który od lat pracuje w Klubie Sportowym Concordia elblążanie będą kierować się głównie z tematami dotyczącymi sportu, a do byłego policjanta Krzysztofa Konerta – z tymi dotyczącymi bezpieczeństwa. Jak było naprawdę?
Na dyżur Marka Burkhardta zdecydowała się przyjść jedna osoba.
Elblążanka mieszka w Próchniku i poruszała sprawy związane z tą dzielnicą. Od infrastruktury drogowej, po plany zagospodarowania. Chciała porozmawiać w kontekście współpracy w czasie trwania całej kadencji
– opowiadał radny.
Do Krzysztofa Konerta przyszły dwie osoby. Jedna poruszyła temat ciągnącej się budowy boiska przy ul. Kłoczowskiego (osiedle Nad Jarem), druga zgłosiła pozostawiający wiele do życzenia stan ul. Beniowskiego. - Zapoznam się z tymi tematami. Obiecałem każdej z tych osób, że otrzyma ode mnie odpowiedź – mówił radny.
Czy mimo tak małego zainteresowania radni KWW Witolda Wróblewskiego uważają, że dyżury powinny się odbywać? - Spotkania na pewno są potrzebne. Jest to możliwość przyjścia i porozmawiania – stwierdził Marek Burkhardt. - Nie mam wątpliwości, że taką możliwość trzeba dawać mieszkańcom. Powinniśmy być do dyspozycji mieszkańców.
Dyżury to jest jeden z wielu sposobów kontaktu z mieszkańcami. Dla niektórych osób jest to jedyny sposób, bo są osoby, które nie korzystają z internetu, więc nie mają możliwości, że napisać do mnie na facebooku. Mam tu na myśli osoby starsze, które wolą spotkać się osobiście, dlatego uważam, że dyżury są potrzebne
– zaznaczył Krzysztof Konert.
- Jedni radni są bardziej elektroniczni i kontaktują się z elblążanami za pośrednictwem różnych portali społecznościowych, inny nie i bardziej skupiają się na kontakcie osobistym lub telefonicznym – wymieniał Marek Burkhardt. - Każdy z nas funkcjonuje w jakiejś sferze życia publicznego. Nie tylko w Urzędzie, ale na różnych spotkaniach, wydarzeniach, obchodach i ludzie się z nami wtedy spotykają i zgłaszają problemy.
Z jakimi kwestiami mieszkańcy przychodzą do radnych KWW Witolda Wróblewskiego? - Patrząc na poprzednią kadencje mogę powiedzieć, że moje działania głównie były skierowane na sprawy sportu. Spotykałem się i spotykam z ludźmi przy rożnych okazjach i rozmawiamy na różne tematy życia społecznego. Ale głównie są to tematy sportu i oświaty – zaznaczył Marek Burkhardt. - Na dyżury przychodziły także osoby ze sprawami komunalnymi, mieszkaniowymi, socjalnymi.
- Przez 28 lat spotykałem się z ludźmi, którzy zgłaszali się do mnie z tematami bezpieczeństwa. Tak jest i teraz. To są ważne kwestie dla mieszkańców – podkreślił Krzysztof Konert.
Radni zachęcają do umawiania się na indywidualne rozmowy poprzez Biuro Rady.
Magdalena Kołodyńska - Kierownik Biura Rady Miejskiej
lokalizacja: Budynek „A”, II piętro, pok. 307
tel.: +48 (0..55) 239 33 07
e-mail: brm@umelblag.pl
Urszula Mazurkiewicz - inspektor ds. administracyjnych oraz budżetu
lokalizacja: Budynek „A”, II piętro, pok. 308
tel.: +48 (0..55) 239 33 08
Aleksandra Paterek - starszy specjalista ds. organizacyjnych oraz aktów prawa Rady Miejskiej
lokalizacja: Budynek „A”, II piętro, pok. 307
tel.: +48 (0..55) 239 30 43
e-mail: brm@umelblag.pl
Ewa Zielińska – inspektor ds. organizacji pracy Rady Miejskiej i komisji stałych Rady
lokalizacja: Budynek „A”, II piętro, pok. 307
Tel. +48 (0..55) 239 34 57
Justyna Bieszczad – inspektor ds. organizacji pracy Rady Miejskiej i komisji stałych Rady
lokalizacja: Budynek „A”, II piętro, pok. 307
Tel. +48 (0..55) 239 33 57
Nie zartujcie! A po co przychodzić?eksperci od zapasci miasta
Czy panowie zamiast bezpłodnych nasiadówek nie mogliby powiedzieć, jak realizują program wyborczy.
Teraz mozecie sobie wbic w glowy ze ludzie eam nie wierzą. Wasze decyzje sa przeciwko mieszkancom ,ptzyklad zakup tuch bubli tramwajów. To już ryksze kupcie.
997 . Wyborcy nie przychodzą, bo ci radni są tylko od zaklepywanki, co mieszkaniec może od nich uzyskać?
A ja myślałem że każdy radny zna swój okręg, a przed przed spotkaniem z mieszkańcami dodatkowo uzupełni tę wiedzę. A tak poza tym to co panie radny Burkhardt żeś pan zrobił do tej pory dla elbląskiego sportu, oczywiście nie licząc spraw związanych z Concordią?
koło , żeby radny uzupełniał swą wiedzę o swój okręg wyborczy, to najlepiej by było żeby w nim mieszkał . A niestety akcja " słup " spowodowała , że tak czasami nie jest . Radnym od Wróblewskiego i PO można podziękować za 30 % podwyżki wywozu śmieci . Ostro pro społecznie zaczęli . Brawo .
Trzeba wcześniej to nagłośnić, z chęcią pogadam z Panem Osikiem.
Kryśka wyluzuj, w Olsztynie podnieśli o 80%!!!
Radni powinni wyjść zza biurek i sami rozejrzeć się co jest nie tak, a nie jedzie taki samochodem ulicą i nie widzi najważniejszych problemów. Taki Pan Lecyk radny od kilku kadencji ,co on takiego zrobił? Mieszkańcy ulicy Morszyńskiej, Braterstwa Broni, Przyjaźni, Niborskiej i Pułtuskiej nie mają jak przejść do przystanku na Grottgera, brną po błocie między działkami.Chodnik na Grunwaldzkiej taki ,że można nogi połamać. No ale pan radny jeździ samochodem i nie ma o tym pojęcia , mimo iż ten bałagan ma pod nosem własnego domu. Wstyd!!!
Przepraszam a co mnie obchodzi Olsztyn , opłaty robię w Elblągu a nie w Olsztynie . Nie ma jak to zwykłe rozmydlanie tematu , aby tylko usprawiedliwić podwyżki . Nie ładnie . Czy Pan Tomczyński radny z PIsu , potem z SLD a teraz od Prezydenta . POzostaje jeszcze mu tylko PO , powróci do swej przedwyborczej interpelacji obniżenia diet radnych ? Czy po dostaniu się do RM temat , nieaktualny ? Czy koledzy z większości prezydenckiej , coś może wiedzą ?