Poniedziałek, 23.10.2017, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Iwona Mikulska została dyrektorem Departamentu Edukacji

26.08.2013, 12:44:27 Rozmiar tekstu: A A A
Iwona Mikulska została dyrektorem Departamentu Edukacji
fot. archiwum redakcji

Iwona Mikulska została zatrudniona na stanowisku dyrektora Departamentu Edukacji na umowę zastępstwo. Wcześniej tę funkcję pełnił, przebywający obecnie na zwolnieniu lekarskim Andrzej Soja.

Dla nas liczą się praca, kompetencje i zaufanie – powiedział Marek Pruszak wiceprezydent Elbląga przedstawiając nowego dyrektora Departamentu Edukacji. - Kompetencje i zaufanie na kluczowych stanowiskach w Urzędzie Miejskim to dla nas ważne kwestie. To, że Pani Iwona była wcześniej radną to dodatkowy atut, ponieważ cechuje ją zaufanie społeczne i doświadczenie w pracy kierowniczej – mówi Marek Pruszak.

Zbliżające się rozpoczęcie nowego roku szkolnego, to jak mówi prezydent Jerzy Wilk, sytuacja bardzo ważna dla naszego samorządu. - Musimy jako nowa władza w mieście zmierzyć się ze sprawami, które były odłożone w czasie ze względu na referendum i wybory. Skutkuje to tym, że nie wszystkie placówki zaczną rok szkolny planowo, bo nie podjęto w pewnym momencie ważnych dla tych placówek decyzji – mówi prezydent. Sytuacja ta dotyczy dwóch szkół, w których rok szkolny nie rozpocznie się planowo. Chodzi o Gimnazjum nr 5 oraz Gimnazjum nr 9.

Dyrektor Andrzej Soja przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. - W związku z tym, nie możemy sobie pozwolić na to, aby w tak ważnym momencie dla edukacji Departament został bez kierownictwa – mówi Jerzy Wilk. - Po rozmowach jednomyślnie z wiceprezydentem Markiem Pruszakiem doszliśmy do wniosku, że najlepszym kandydatem, doświadczonym i przygotowanym merytorycznie, niepolitycznym i z doświadczeniem będzie Pani Iwona - dodaje

Dzień dzisiejszy zostanie poświęcony na zapoznanie się z pracownikami, ich obowiązkami i na podjęcie najważniejszych decyzji wiążących się z organizacją nowego roku szkolnego - Na naradzie Dyrektorów, która odbędzie się w piątek zostanie przedstawiony zarys programu dla elbląskiej oświaty – zapowiada nowa dyrektor Departamentu Edukacji Iwona Mikulska. - Nasze prace będą się skupiały wokół edukacji elementarnej, szkolnictwa zawodowego, ale przede wszystkim wokół pozyskiwania funduszy unijnych, które ruszą w nowym roku kalendarzowym w ramach Kapitału Ludzkiego i programu Infrastruktura i Środowisko – mówi Iwona Mikulska.

Iwona Mikulska od lat jest związana z Oświatą. - Z wykształcenia jestem nauczycielem matematyki. Byłam dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 18 w latach 2007-2012 i od tamtego czasu uczyłam matematyki w tej szkole – mówi Iwona Mikulska. - Wcześniej byłam nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i terapeutą w Szkole Podstawowej nr 19 – dodaje.

Dla Dyrektora Andrzeja Soi włodarze mają inne propozycje stanowisk, o których władza głośno nie mówi. - W momencie kiedy Pan Dyrektor Soja nie skorzysta z naszej propozycji, czyli formalnie przestanie być Dyrektorem Departamentu Edukacji, zostanie na to stanowisko ogłoszony konkurs – zapowiada Marek Pruszak. - Konkurs wynika z pewnego obowiązku, to trzeba ogłosić i jeśli pojawi się kandydat, który przedstawi nam lepszą koncepcję pracy Departamentu i będzie miał lepsze doświadczenie to rozważymy taką sytuację – mówi wiceprezydent.

Z informacji podanych przez wiceprezydenta wynika, że w Departamencie Edukacji będzie wyłącznie jeden zastępca dyrektora. Do tej pory stanowisko zastępców dyrektora Departamentu pełnili Krzysztof Guzek i Dariusz Targoński. - Pan Dariusz Targoński za porozumieniem stron objął stanowisko nauczyciela matematyki w Zespole Szkół Mechanicznych, chociaż mieliśmy dla niego inne stanowisko – mówi Marek Pruszak.

Przypomnijmy, od 18 lipca, Andrzej Soja nie pełni obowiązków dyrektora Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim w Elblągu. W czwartek 22 sierpnia, Pani Iwona Mikulska złożyła rezygnację z mandatu radnej i od dziś pełni obowiązki, leżące wcześniej w kompetencjach Andrzeja Soi.

Na miejsce byłej radnej w Radzie Miasta prawdopodobnie zasiądzie Wojciech Rudnicki z SLD. - Jeszcze nie zwracaliśmy się z prośbą o potwierdzenie, bo rezygnacja z mandatu radnej wpłynęła w piątek, ale wszystkie statystyki wskazują, że tak się stanie – mówi Jerzy Chrabąszcz, kierownik Biura Rady Miasta.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 6Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ kij ma dwa końce
  Poniedziałek, 26.08

  Wszystko idzie zgodnie z planem ,na bruk byłych a swoich do kor....a. Bez konkursów !! a co na zastępstwa i niech nam coś zrobią

 2. 2
  0
  ~ 100% Elblążanin
  Poniedziałek, 26.08

  Koledzy z SLD wypuszczają Panią Iwonę na głęboką wodę, żeby szykować miejsce w radzie dla W. Rudnickiego -szefa struktur miejskich. Nie smaczne........

 3. 3
  +8
  ~ Jacek
  Poniedziałek, 26.08

  Ale z ciebie głupek. A na jakie stanowisko ty chcesz rozpisać konkurs, skoro obecne stanowisko jest zajmowane przez osobę, która teraz znajduje się na zwolnieniu lekarskim a przepisy prawa nie pozwalają zwolnić osoby na która jest na L4.

 4. 4
  +1
  ~ mysz
  Poniedziałek, 26.08

  Super. Gratuluję Pani Iwono!!!!

 5. 5
  --6
  ~ Nina
  Poniedziałek, 26.08

  Po pierwsze czy w urzędzie miasta nie ma zastępców ???Ludzie to są kurcze jakieś jaja....to jest dopiero arogancja władzy....zadam tylko jedno pytanie....Soja jest na chorobowym ok- na jakie stanowisko wróci jak się wyleczy.....będzie 2 dyrektorów i jeszcze jeden zastępca?? Jak można człowiekowi na zwolnieniu powiedzieć między wierszami ,,nie wracaj" nie masz gdzie....to na bank oprze się, o sąd pracy i na bank sąd Soje przywróci na stanowisko....AROGANCJA, AROGANCJA....0 dotrzymania obietnic, 0 rozwoju, - odwołać i już.

 6. 6
  0
  ~ obiektywny
  Poniedziałek, 26.08

  Lepiej tak niż robić ustawione konkursy

 7. 7
  +4
  ~ do Niny
  Poniedziałek, 26.08

  Soji nic nie wyleczy.On taki jest

 8. 8
  +1
  ~ dobra rada
  Poniedziałek, 26.08

  A pamiętacie przez kogo wyleciał Słonina? Przez AK.... .Pilnuj się Panie prezydencie bo sytuacja może się powtórzyć..........

 9. 9
  --9
  ~ koko
  Poniedziałek, 26.08

  Nic nie mam do pani Iwony ale nominacja świadczy nie o checi stworzenia szerokiego frontu wspólpracy dla dobra mieszkańców a o totalnym braku kadr na ławce PISu . Szkoda że pan Prezydent nie rozważył innych kandydat€r choćby G.Kluge której kompetencje są nie do podwazenia .Ciekawe jaki prezent od SLD w postaci bezwarunkowego poparcia dla swoich inicjatyw dostanie PIS w zamian za tę nominację .

 10. 10
  +7
  ~ XXX
  Poniedziałek, 26.08

  Nic nam nie wiadomo o kompetencjach pani Kluge.Nic wielkiego nie pokazała przez 2 lata.Jej wystąpienia ograniczały się tylko do tłumaczenia się z ,,wyskoków"jej dyrektora departamentu i nie chodzi mi o wyskok do Mikołajek.

 11. 11
  --3
  ~ Mam na imię Grażyna....
  Poniedziałek, 26.08

  i czuję się nieswojo odkąd dowiedziałam się o tej nominacji.

 12. 12
  +3
  ~ Moja żona kandyduje
  Poniedziałek, 26.08

  Czyli znowu posadki dla kolesi bez konkursu?

 13. 13
  +7
  ~ cichy
  Poniedziałek, 26.08

  A czy to za tą panią nie staneli murem rodzice jak nie wygrała ostatniego konkursu??? To wtedy nie wyszla sprawa konkursów na dyrektorów szkół i dziwnych komisji konkursowych co było opisywane w internecie i nawet pan Soja musial sie tłumaczyć. Chyba panie Soja przyslowie sie sprawdzi - jak kuba bogu tak bóg kubie:) że tylko obecna pani dyrektor zrobila to samo z Panem z pięknym ironicznym uśmiechem:)

 14. 14
  +4
  ~ ert
  Poniedziałek, 26.08

  pewien samochód marki Nissan Xtrail porusza się z kierowcą po mieście to ZUS może też to zauważy

 15. 15
  +5
  ~ sp
  Poniedziałek, 26.08

  To sie dopiero teraz obywatel Soja rozchoruje.Pani Iwono gratulacje.W 1 rok uzdrowila pani 18,teraz czekamy na naprawe elblaskiej oswiaty.Mam nadzieje,ze szybko rozprawi sie pani z patologią i niesprawiedliwościa jakiej dopuscil sie Soja

 16. 16
  +5
  ~ kaligula
  Poniedziałek, 26.08

  Przecież to zjawisko chorobowe jest nie od wczoraj. To epidemia zwalnianych. gdyby był na stanowisko przewidziany to okaz zdrowia, a tak kat. D. Niech się w końcu ktoś doktorkiem o L-4 zainteresuje, bo będzie chory do oporu z rehabilitacją włącznie. Niech ktoś odważny poda ile bierze tzw. zasiłku. To jest prawdziwa heca. Pozdrawiam czytających.

 17. 17
  +4
  ~ plumek
  Poniedziałek, 26.08

  a jak zdrowie andrzejka? POprawia się czy nadal biedaczyna cierpi?

 18. 18
  --5
  ~ osiemnastka
  Poniedziałek, 26.08

  a ja pani iwonie gratuluję, dla mnie super babka i super dyrektor 18, w końcu bedzie osoba na odpowiednim stanowisku

 19. 19
  --6
  ~ rodzic
  Poniedziałek, 26.08

  Gratuluję pani Iwono!Jest pani super babką.Była pani super panią dyrektor 18 .Jak widać nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Powodzenia!!!!

 20. 20
  --4
  ~ wyborca
  Poniedziałek, 26.08

  brawo dobra decyzja była dobrym dyrektorem szkoły teraz czas na dobre decyzje dla całej oświaty

 21. 21
  +8
  ~ Ja Stefan
  Poniedziałek, 26.08

  Soje rozliczyć od A do Z-et ze wszystkimi konsekwencjami i możliwością popełnienia wykroczeń , etc...

 22. 22
  --3
  ~ nauczyciel
  Poniedziałek, 26.08

  A pani jest mgr nauczania początkowego czy matematyki - kto wie?

 23. 23
  --3
  ~ też nauczyciel
  Poniedziałek, 26.08

  I jednego i drugiego, istnieje przecież coś takiego jak dwukierunkowość, szczególnie w zawodzie nauczycielskim. Powodzenia Pani Iwono!

 24. 24
  +7
  ~ dociekliwy
  Poniedziałek, 26.08

  bo ja słyszałem ze mgr nauczania początkowego a matematyka to tylko rok - chodzi o fakty, nie ocenę. Oczywiście też życzę powodzenia pani Iwonie ale elbląskiej oświacie przede wszystkim.

 25. 25
  +5
  ~ plan be
  Poniedziałek, 26.08

  Jeżeli rzeczywiście ,, liczą się praca, kompetencje i zaufanie" to pan Krzysztof Guzek z pewnością poradziłby sobie w roli pełniącego obowiązki dyrektora Departamentu Edukacji ...a tak ,,Na miejsce byłej radnej w Radzie Miasta prawdopodobnie(...)"

 26. 26
  --4
  ~ mama uczennicy SP18
  Poniedziałek, 26.08

  Powodzenia życzę p.Iwono a zarazem wielki żak,że opuszcza Pani nasze dzieciaki z 18-stki.Dla mnie jest i będzie Pani świetnym pedagogiem,wykładowcą a przede wszystkim Człowiekiem:)

 27. 27
  --4
  ~ mama
  Poniedziałek, 26.08

  Brawo!Pani Iwona to świetny pedagog a przede wszystkim Człowiek!!!!!!!!Takich ludzi od wieków brakuje w naszym mieście.Powodzenia życzę a zarazem czuję wielki żal ,że nie będzie Pani uczyła naszych pociech z 18-stki:(Ale cóż,życie toczy się dalej:)

 28. 28
  0
  ~ zombi
  Wtorek, 27.08

  Zemsta jest s słodka !

 29. 29
  0
  ~ Tata
  Wtorek, 27.08

  A ja myślę,że nie będzie zemsty tylko ciężka praca.Wszystkim zawistnym mówię nie.To dobry nauczyciel i człowiek.Jak była dyrektorem szkoły to zawsze można było do niej przyjść,porozmawiać i zaczerpnąć porady.Powodzenia pani Iwono.

 30. 30
  +2
  ~ fantomas
  Wtorek, 27.08

  Sprytny wybieg, pozamiatać (rewanż) rękami SLD - a Pan Wilk czysty. Pani Mikulska jest chyba wz lub po. Man nadzieje, że konkurs na stanowisko Dyrektora Departamentu Oświaty nie jest juz rozstrzygnięty, bo inaczej robi sie farsa a prezydent Elblaga, to wilk w owcej skórze.

 31. 31
  +2
  ~ Basenji
  Wtorek, 27.08

  A po co komu do szczęścia potrzebny departament edukacji? Chyba tylko pracującym w nim urzędnikom. Podobnie jak chore MEN powinien być w całości zlikwidowany.

 32. 32
  --1
  ~ EDEK KEFIR
  Wtorek, 27.08

  jeszcze siadziałby na niej jak na czereśni

 33. 33
  +2
  ~ jolka
  Środa, 28.08

  fajna babka ciekawe jak zaradzi na kryzys w branzy ?

 34. 34
  +2
  ~ krzyś
  Środa, 28.08

  fajna oj fajna

 35. 35
  --1
  ~ iwka
  Środa, 28.08

  ciekawe czy nie jest tempą blondynka to sie okarze

 36. 36
  +1
  ~ korek
  Środa, 28.08

  moze lepiej nam bedzie

 37. 37
  0
  ~ kreska
  Środa, 28.08

  nie przesadzaj iwka zglos sie to moze cie wybiiora

 38. 38
  0
  ~ edek kefir
  Środa, 28.08

  oj na starym roweże też nożna pojechać z chęcia bym sie umówił na herbatke,kawke a KTO WIE MOŻE i KAKAOO...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.