Wczoraj, 7 maja, około godz. 14.00, w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej oficjalnie wyznaczono 23 czerwca jako termin wyborów Prezydenta Elbląga i Rady Miejskiej. - Jest tam napisane, że rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, czyli tak jakby całe rozporządzenie działało od 8 maja. Trochę nam to popsuło szyki, bo byliśmy przygotowani wczoraj na zebranie członków naszego komitetu wyborczego, ale z ostrożności przesunęliśmy je na dziś, na godzinę 7.00 -mówi Lech Kraśniański, który tuż po otwarciu Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrował pierwszy Komitet Wyborczy.
Reprezentanci Wolnego Elbląga zebrali się dziś z samego rana, by jeszcze przed otwarciem Państwowej Komisji Wyborczej, podpisać oświadczenie o utworzenie Komitetu Wyborczego. Przewodniczącym Komitetu został Lech Kraśniański, który jest również kandydatem na prezydenta z ramienia Wolnego Elbląga. - W naszym przypadku Komitet będzie się składał z siedmiu osób - mówi Lech Kraśniański. - W skład komitetu wchodzi jeszcze trzech panów i trzy panie. Wśród nich jest Kazimierz Falkiewicz, który był pełnomocnikiem Grupy Referendalnej.
Skąd ten pośpiech? - Staramy się być skuteczni w tym, co robimy - tłumaczy Lech Kraśniański. - Uważamy, że Komitet trzeba zarejestrować jak najszybciej, szczególnie, że dziś jest pierwszy dzień kampanii wyborczej. My spotkaliśmy się dwa razy z mieszkańcami w Ratuszu Staromiejskim, ale te spotkania nie mogły być pełne, bo nie mogliśmy mówić o naszej kampanii wyborczej i naszej wizji. Dzisiejszy dzień jest pierwszym, w którym poszczególne ugrupowania, komitety wyborcze, stowarzyszenia, mogą już oficjalnie rozmawiać z mediami na temat swojej kampanii. Pewnie w końcu oficjalnie poznamy kandydatury na prezydenta Elbląga, na które z utęsknieniem czekamy.
Jakie działania Wolny Elbląg planuje po zarejestrowaniu Komitetu? - Będziemy domykali listy kandydatów na radnych – mówi Lech Kraśniański. - W tej chwili mamy około 30 skompletowanych kandydatów na radnych, ale jesteśmy otwarci na kolejne propozycje elblążan, którzy nie należą do żadnej partii politycznej. Jak na razie mamy osoby w różnych kategoriach wiekowych, różnych zawodach. Listy nie są jeszcze zamknięte, bo chcemy wystawić do każdego okręgu po 10 kandydatów.
Czasu jest jeszcze sporo, gdyż według kalendarza wyborczego listy kandydatów na radnych należy złożyć do 27 maja. Natomiast listy z kandydatami na stanowisko prezydenta miasta do 31 maja. Tym terminem Wolny Elbląg się nie przejmuje, gdyż już zadeklarował, że do walki o fotel prezydencki wystawi Lecha Kraśniańskiego.
Przypomnijmy, że aby Lech Kraśniański mógł kandydować z ramienia Wolnego Elbląga musiał odejść z Ruchu Palikota. Czy w jego ślady, by dołączyć do Wolnego Elbląga, poszli inni zdeklarowani partyjnie politycy? - Są takie osoby -przyznaje Lech Kraśniański. - Zasada jest taka, że od nas mogą startować osoby nie związana partyjnie z żadnym ugrupowaniem. My nikogo nie chcemy zmuszać do odejścia z partii, ale trzeba uszanować to, że chcemy, aby z naszej listy startowały osoby, które nie są związane z żadną partią. Są też na liście takie osoby, które nigdy nie należały do żadnej partii politycznej, ale w bezpartyjnym ruchu samorządowym się widzą.
Brawo, gratuluje odwagi. i pamiętajcie musicie dalej walczyć, ale nie wręczaniem asów tylko walką dla elblążan. P. Lechu życzę powodzenia.
wcześniej pan Kraśniański kandydował z Samoobrony, następnie był we władzach Ruchu Palikota a teraz jest ,,bezpartyjny" z Wolnego Elbląga bo tak wypada. Przekrój tych ugrupowań najlepiej świadczy o fatalnych poglądach tego kandydata.
No faktycznie "bezpartyjny" kandydat i bezpartyjny Komitet jednak mają nas za czubów?
Do ~he Proszę o wyjaśnienie czym PO,PIS czy SLD przewyższają Ruch Palikota (poza wysokością dotacji z budżetu 48 mln-PO 47-PIS,SLD-14.3 mln RP-8.5 mln i ilością stanowisk w spółkach skarbu państwa i administracji) ,czym PSL (15 mln) przewyższa Samoobronę.Każde twierdzenie powinno się potrafić uzasadnić.Jeśli nie ........................
Zawracanie gitary, żadnego zaplecza merytorycznego, bez szans na zwycięstwo. Broń Boże przed takimi prezydentami czy radnymi (tyczy się to też tworów podobnych typu EKO)
Nie zgadzam się z przedmówcą -nie partia decyduje o poglądach człowieka ,ale to co robi i to jak to robi. Nie po słowach a po czynach oceniam ludzi i szanując krytykę i opinię adwersarza pozostanę przy własnej
EKO podobno ma wystawiac złote asy dla najbardziej aktywnych kandydatów na radnych, już niebawem głosowanie, kupony rozrzucać będzie nad miastem z samolotu taki jeden pilot
Przypominam ,że "wielki " lider SLD Leszek Miller również kandydował z Samoobrony, a partia ta była koalicjantem w rządzie z PIS i LPR. Przypominam ,że Janusz Palikot był dlugo posłem i twarzą PO ,główną jej bronia w ośmieszaniu PIS.Odszedl z PO kiedy z partii liberalnej PO przekształciła sie w PISopodobna partie konserwatywną całkowicie uzależnoną od KK i Watykanu.."Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem"
Pan Lechu to kupa śmiechu. Farbowany lis, myśli że wyborcy nie będą wiedzieli że najpierw z samoobrona się skumał a później był w zarządzie ruchu palikota, że był współpracownikiem KRYMINALISTY pOSŁA Penkalskiego. Takim kandydatom dziękujemy !!! A już na pewno tym do rady miejskiej którzy odeszli z ruchu palikota. Czyżby Maszka się przymierzał do koryta ?
Według kodeksu karnego kara pozbawienia wolności posła Penkalskiego uległa zatarciu .Zatarcie skazania oznacza, że skazanemu na powrót przysługuje status osoby niekaranej. Za taką musi być on uważany w świetle prawa i sam również na status niekaralności może się powoływać we wszystkich sferach życia, wobec wszystkich organów, władz i osób, m.in. składając zeznania, oświadczenia, wypełniając kwestionariusze itd.Pisanie o nim duzymi literami"KRYMINALISTA" jest przestępstwem i to autor tego wpisu zaxon jest w świetle prawa przestępcą. (kryminalistą)