Centrum Rehabilitacji w Elblągu w najbliższym czasie zakład zostanie przyłączony do szpitala miejskiego. Zmiany mają być nieodczuwalne dla pacjentów. - Co stanie się z pracownikami Centrum - pyta Czytelniczka info.elblag.pl.
Decyzję o przyłączeniu Centrum Rehabilitacji w Elblągu do Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II podjęto jesienią ubiegłego roku. Pacjenci przyjęli ją z niepokojem. Władze miasta zapewniały jednak, że to uratuje, znajdujący się w coraz gorszej sytuacji finansowej zakład, przed likwidacją. Od tego czasu minęło kilka miesięcy. Na jakim etapie jest obecnie łączenie placówek i czy zmiany nie odbiją się na pracownikach Centrum, pyta Czytelniczka info.elblag.pl.
Czy moglibyście się dowiedzieć, co aktualnie dzieje się w placówce po połączeniu ze szpitalem? Przede wszystkim, co z pracownikami
- pisze do redakcji pani Katarzyna.
Centrum aktualnie jest przygotowywane do przyłączenia do szpitala. Powinno to nastąpić w kwietniu tego roku, aby do tego doszło, konieczna jest kolejna uchwała rady miejskiej, tłumaczy rzeczniczka szpitala i dodaje, że zmiany w funkcjonowaniu Centrum nie powinny być odczuwalne dla pacjentów.
Dyrektor szpitala w tej chwili pełni już obowiązki dyrektora, na razie jest na zlecenie, w celu przygotowania połączenia obu placówek. Wszyscy pracownicy, na podstawie art. 23. paragraf 1 kodeksu pracy, zachowają pracę. Wszystkie zabiegi zlecone i zaplanowane będą wykonywane
- dodaje Małgorzata Adamowicz ze Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.
Przypomnijmy. Centrum Rehabilitacji w Elblągu przez ostatnie lata zmagało się z problemami finansowymi. Dwa lata z rzędu placówka zakończyła na minusie, na co wpływ miły mieć wydatki poniesione na termomodernizację siedziby zakładu oraz pandemia. Władze miasta zdecydowały, że sposobem na poprawienie sytuacji Centrum będzie przyłączenie go do Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu. W listopadzie 2022 roku radni przyjęli uchwałę w sprawie połączenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Rehabilitacji w Elblągu oraz Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu. - Czynnikiem warunkującym podjęcie działań naprawczych jest pogarszająca się sytuacja finansowa SPZOZ Centrum Rehabilitacji w Elblągu zmierzająca do potencjalnego doprowadzenia podmiotu leczniczego do zapaści oraz likwidacji. (...)
Połączenie obu podmiotów leczniczych jest rozwiązaniem racjonalnym i komplementarnym w zakresie ich działalności, które doprowadzi do wyeliminowania strat na działalności SPZOZ Centrum Rehabilitacji w Elblągu, optymalizacji świadczeń medycznych z zakresu rehabilitacji, optymalizacji posiadanych zasobów lokalowych i sprzętowych, możliwości wprowadzenia innego rodzaju świadczeń medycznych, wyeliminowania wewnętrznej konkurencji w zakresie rehabilitacji w dwóch podmiotach, dla których organem założycielskim jest Gmina Miasto Elbląg oraz możliwości obniżenia kosztów i wydatków poprzez ujednolicenie umów na realizację dostaw i usług - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały w sprawie połączenia placówek.
".....Dwa lata z rzędu placówka zakończyła na minusie, na co wpływ miły mieć wydatki poniesione na termomodernizację siedziby zakładu oraz pandemia....", najpierw inwestycja później pandemia, to nie są problemy finansowe...... Wielka szkoda.....
A czy ktoś dbał i dba o pracowników?? Dbali i dbają o wlasne tyłki i kasę, zapominając ze to szeregowy pracownik zapieprza a oni biorà!
A co się stało z latarnią na skrzyżowaniu Grottgera i Grunwaldzkiej? Policja nie mówi? Szuka pracowników?
do stonki na kasę
Chodziłam tam na zabiegi i mam złe wspomnienia. O jakich pracowników chodzi? dobrze byłoby to zweryfikować. Ćwiczcie a ja zaraz wrócę.
Jakie problemy finansowe, kto wymysla. CENTRUM Rehabilitacji I Dzial Pracowni Fizjoterapii super,pomagaja. Dlaczego maja wplyw poniesione wydatki na termomodernizacje placowki i takze pandemia,to nie sa problemy fiinansowe. Kto nie chce dbac o ich istnienie.Maja istniec.