Poniedziałek, 20.01.2025, Imieniny: Fabian, Sebastian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Wielkie mowy historii

30.11.2006, 11:43:21 Rozmiar tekstu: A A A

W przyszły czwartek 7 grudnia Biblioteka Elbląska i tygodnik Polityka zapraszają na kolejne spotkanie w Salonie Polityki. Tematem najbliższego spotkania będą „Wielkie mowy historii”, a do rozmowy Mirosław Pęczak zaprosił specjalistę od spraw międzynarodowych Adama Szostkiewicza, retoryka Jacka Wasilewskiego i szefa komitetu redakcyjnego "Wielkich mów historii" Tadeusza Zawadzkiego.

Adam Szostkiewicz, wieloletni dziennikarz tygodnika "Polityka", specjalizujący się w tematyce religijnej i zagranicznej. Działacz "Solidarności", internowany w czasie stanu wojennego. Laureat nagrody publicystycznej Krakowskiej Fundacji Kultury oraz nagrody imienia Mordechaja Anielewicza za działalność w zwalczaniu ksenofobii, antysemityzmu i utrwalaniu tolerancji. Członek Rady Języka Polskiego.

Jacek Wasilewski, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Telewizyjnej i Filmowej w Łodzi. Obecnie wykłada retorykę na Wydziale Dziennikarstwa UW oraz teorię mediów w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Prowadził także na UW warsztaty z Reklamy Społecznej (we współpracy z ASP w Warszawie) oraz seminarium Media-Manipulacja-Demokracja (we współpracy z zakładem Filozofii Społecznej UW). Współpracował z pismami: Polityka, Rzeczpospolita, Playboy, Cosmopolitan, Gentleman, Machina, Przekrój, Marketing Service, Kultura Popularna. Współautor scenariusza do serialu Dylematu 5, kontynuacji popularnego filmu Stanisława Barei Alternatywy 4.

Tadeusz Zawadzki, historyk, współpracownik tygodnika Polityka, przewodniczący komitetu redakcyjnego czterotomowej antologii „Wielkie mowy historii” wydanej przez Politykę. Wydawnictwo zawiera 250 historycznych przemówień polityków i znanych osobistości, opatrzonych notami biograficznymi, komentarzami i przypisami ułatwiającymi zrozumienie tekstów. Zawarte w antologii wystąpienia często wstrząsały światem, zmieniały bieg dziejów, lub kierunek ludzkiego myślenia. Mowy te zapowiadały wydarzenia przełomowe, podniosłe lub straszne.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2025 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3626539707184