Poniedziałek, 23.10.2017, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Wierszyki z morałem

14.09.2012, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wierszyki z morałem
fot. nadesłane

W środę 19 września o godz. 10.00 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada odbędzie się spotkanie z Wiesławem Piechotą – elblążaninem, autorem zbioru wierszyków dla dzieci pt. „Bajkowa wyspa”.

Autor mieszkający w Elblągu od sześćdziesięciu lat, swoją przygodę z pisaniem rozpoczął dość późno. Mając  wykształcenie wyższe techniczne i ekonomiczne, przez całe dorosłe życie czynnie był zaangażowany zawodowo i społecznie. Mimo wielu ciekawych pomysłów, pisanie odkładał na czas późniejszy. Oprócz wydanego zbioru wierszy pt. „Bajkowa wyspa” w przygotowaniu jest kolejna książka z bajkami dla dzieci.

W jego wierszach i opowiadaniach dla dzieci dominuje motyw przyrody podpatrywanej i prezentowanej z odrobiną humoru. Wiersze często kończy pouczający morał, niejednokrotnie zaczerpnięty z przysłów lub poezji znanych autorów. Te pełne optymizmu i humoru wiersze są doskonałą alternatywą dla dzieci na spędzanie wolnego czasu. Pokazują, że wspólne czytanie niesie za sobą możliwość cudownych przeżyć. Przekonują małego czytelnika, że warto czytać już od najmłodszych lat. Zawarte w wybranych wierszach morały wprowadzają dzieci w świat wartości, kształtując wrażliwość i dziecięce postawy.

Zainteresowanych spotkaniem prosimy o kontakt: tel.:55 625 6095 lub 55 625 6096

 

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.