Codziennie panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości i dziennikarzy „Polityki”, a także spektakle teatralne, koncert Urszuli Dudziak oraz zbiorowa wystawa fotograficzna pt. „Droga” – wszystko to czeka nas podczas 9. Letnich Ogrodów „Polityki”, które rozpoczynają się już w środę.
Dzień pierwszy, 30 marca
Panel dyskusyjny: „Sponsoring sportowy”
godz. 18.00, Dziedziniec Biblioteki Elbląskiej
Wstęp wolny.
Pierwszego dnia porozmawiamy o sponsoringu sportowym, a więc temacie, który w kontekście zbliżającego się Euro 2012 jest jak najbardziej na czasie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy w ogóle można mówić o sponsoringu sportowym w Polsce? Jak rynek widzi przyszłość sponsoringu sportowego? W jakie dyscypliny sportowe będą inwestować sponsorzy w najbliższych latach? Być może dowiemy się też, ile polskie firmy wydają na sponsoring sportu? Czy sponsoring sportowy jest opłacalny? W dyskusji, którą poprowadzi red. naczelny „Polityki” Jerzy Baczyński, wezmą udział: Paweł Olechnowicz, Michał Tomczak i Irena Szewińska.
Irena Szewińska – lekkoatletka, biegaczka. Przeszła do historii sportu, jako najwybitniejsza polska lekkoatletka i multimedalistka. Wielokrotna medalistka ważnych imprez sportowych. Pięciokrotnie brała udział w igrzyskach olimpijskich, na których zdobyła 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale. Ponadto w przeciągu swojej kariery sportowej zdobyła 13 medali Mistrzostw Europy i aż 26 razy triumfowała, jako mistrzyni Polski na 100 m, 200 m, 400 m, w sztafecie 4 x 100 m oraz w skoku w dal. Dziesięciokrotnie biła rekordy świata.
W 1974 roku została wybrana, w plebiscycie agencji prasowej United Press International, najlepszą sportsmenką świata, a w 1977 roku magazyn "Track & Field News" przyznał jej tytuł najlepszej lekkoatletki świata. W 1998 roku została odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Obecnie Szewińska pełni funkcję prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i reprezentuje Polskę w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.
Michał Tomczak – adwokat specjalizujący się również w prawie sportowym. Członek rad nadzorczych, m.in. Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa. Prowadził działalność społeczną w ramach Polskiego Związku Piłki Nożnej, będąc w latach 2007-2008 przewodniczącym Wydziału Dyscypliny.
Paweł Olechnowicz – elblążanin; od 10 lat prezes zarządu Grupy LOTOS - jednej z największych państwowych spółek ; człowiek znany i ceniony w polskim biznesie, który wie wszystko o rynku petrochemicznym;
„A ja, Hanna” – spektakl muzyczny Teatru im. Jana Kochanowskiego z Opola.
godz. 20.00, Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej
cena biletu: 25 zł
„A ja, Hanna” to imponujące połączenie współczesnej awangardowej muzyki rockowej skomponowanej przez reżysera Tomasza Hynka z trenami Jana Kochanowskiego śpiewanymi przez Grażynę Rogowską, wcielającą się w postać drugiej córki poety, której (w przeciwieństwie do Urszulki) w swojej twórczości poeta poświęcił zaledwie cztery wersy. Spektakl zdobył liczne nagrody, m.in. Grand Prix podczas XXXVI Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska”.
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
a to na temat funkcjonowania biblioteki http://elblag.wm.pl/105848,Kontrola-z-miasta-wykazala-ze-biblioteka-byla-zle-zarzadzana.html
Po raz ósmy Ogrody ignorują Elbląg. Każdorazowo sygnalizuję, że co najmniej jeden z paneli/wydarzeń powinien być elbląski. Na razie bez skutku. Przyjdzie poczekać rok, może coś się zmieni i Biblioteka dostrzeże, że jest ulokowana w Elblągu i finansowana przez elblążan. Życzę pogody.
Akcent lokalny jest każdego roku, bądź w temacie, bądź w osobach zapraszanych panelistów- w zeszłym roku był to m.in. Piotr Derlukiewicz, Paweł Olechnowicz. W tym roku w panelu dot. sponsoringu sportowego również będzie brał udział prezes Lotos-u. Temat również dotyczy lokalnych spraw np. sponsoring sportowego Olimpii, elbląskich siatkarek odnoszących sukcesy itp.
PO JEST za....biś,,,cie PRO RODZINNE !!!!!! POŁO WY NASZE SŁOŃCA KOCHANE ,NIE OMYLNE -NA NASZ KOSZT!!!!!